Akademinė diskusija „25 metai pasitikėjimo kūrimo globalių iššūkių akivaizdoje" - 2016 12 16

Gruodžio 16-ąją Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų Institutas kartu su Norvegijos ambasada Lietuvoje ir Šiaurės ministrų biuru kvietė į akademinę diskusiją, skirtą Lietuvos ir Šiaurės šalių diplomatinių santykių 25-mečio paminėjimui tema „25 metai pasitikėjimo kūrimo globalių iššūkių akivaizdoje“.

1991 m. sugriuvus geležinei uždangai buvo atnaujinti diplomatiniai santykiai tarp Lietuvos ir Šiaurės šalių. Tai buvo vienas iš esminių veiksnių, kuris darė įtaką nacionalinės valstybės atkūrimo procesams bei prisidėjo prie institucinės Lietuvos integracijos Vakaruose. Šis staigus tarpusavio ryšių stiprėjimas sukūrė erdvę Šiaurės ir Baltijos regionų valstybių bendradarbiavimui, kuris paremtas pagrindinėmis demokratinėmis vertybėmis, žmogaus teisėmis ir teisės viršenybe. 

25-osios diplomatinių santykių metinės yra neeilinė proga reflektuoti iššūkius, su kuriais susiduria šiandienos demokratija ir joje gyvenančios visuomenės. Stiprėjant nepasitenkinimui demokratija ir išcentrinėms bei izoliacionistinėms jėgoms įgaunant vis daugiau įtakos tiek Europoje, tiek globalioje arenoje, išaugo poreikis permąstyti, ką reikėtų daryti, siekiant sustiprinti piliečių pasitikėjimą demokratinėmis institucijomis ir tarptautinėmis struktūromis, kurios įgalina esmines vertybes.

Diskusijos dalyvius ir klausytojus sveikino Islandijos Prezidentas H.E. Jóhannesson'as ir Lietuvos Prezidentė D. Grybauskaitė. Jų sveikinimus galite pažiūrėti čia:


Islandijos Prezidento - https://www.youtube.com/watch?v=J2hVdUknqAg
Lietuvos Prezidentės - https://www.youtube.com/watch?v=Ch_v86Aw2yk

Nuotraukos iš diskusijos:
https://www.flickr.com/photos/vutspmi/albums/72157674104102754