Corneliu Bjola paskaita „Skaitmeninė diplomatija: vieno „tvito" įtaka tarptautinei politikai" - 2017 03 02

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija kvietė į Oksfordo universiteto diplomatinių studijų docento Corneliu Bjola paskaitą-seminarą „Skaitmeninė diplomatija: vieno „tvito“ įtaka tarptautinei politikai“ („Digital Diplomacy: Shaping International Affairs one Tweet at a time“). 

Paskaita vyko kovo 2 d. (ketvirtadienį), 17:00 val., VU TSPMI 402 aud.

Skaitmeninė diplomatija, arba eDiplomatija, kartais apibrėžiama kaip priemonė interneto pagalba pasiekti diplomatinius tikslus.

Donaldui Trumpui tapus Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu pasaulis darsyk atsigręžė į socialinius tinklus, ypatingai į „Tviterį“ ir ėmė diskutuoti apie jų įtaką globaliai politikai. Kai kurių šalių užsienio reikalų ministerijose atsirado specialios darbo vietos žmonėms, kurie seka JAV vadovo socialinius tinklus ir atlieka  jų analizę.

Savo pranešimo metu doc. Corneliu Bjola apžvelgė skaitmeninės diplomatijos naudą ir trūkumus.

Renginį moderavo VU TSPMI dėstytojas dr. Nerijus Maliukevičius.


Doc. Corneliu Bjola – Oksfordo universiteto dėstytojas. 2007 m. įgijo politikos mokslų daktaro laipsnį Toronto universitete, yra vizitavęs Kinijos užsienio reikalų universitete, Australijos gynybinių pajėgų akademijoje. Jo moksliniai interesai apima diplomatines studijas, derybų teorijas, tarptautinės etikos klausimus ir krizių valdymą. Šiuo metu C.Bjola atlieka tyrimą struktūrines ir normatyvines sąlygas, kuriomis veikti įgalinamos skaitmeninės technologijos ir per jas formuojamą tarptautinę politiką.

Nuotraukos: VU TSPMI/ Vytas Neviera.

Daugiau nuotraukų galite pamatyti čia, mūsų Flickr paskyroje:
https://www.flickr.com/photos/vutspmi/albums/72157680986261905