Diskusija „Autoritarinis populizmas Europoje - partijų įsigalėjimas ir idėjų sklaida" - 2016 09 15

Rusgsėjo 15ą dieną VU TSPMI kartu su Lietuvos laisvosios rinkos institutu (LLRI) sukvietė besidominčius į diskusiją „Autoritarinis populizmas Europoje - partijų įsigalėjimas ir idėjų sklaida“.

Naujo tūkstantmečio pradžioje visoje Europos rinkėjai ėmė reikšti vis stipresnį palaikymą populistinėms partijoms. Daugumoje Europos šalių politinės partijos patenka į valdžią. Šių metų viduryje švedų organizacija TIMBRO paskelbė autoritarinio populizmo indeksą. Šis rodiklis matuotas 33 Europos valstybėse, remiantis 1980-2016 metais vykusių nacionalinių rinkimų rezultatais. Matuojant indeksą atsižvelgta į du dalykus - visuomenės palaikymą ir politinę įtaką. Diskusijoje buvo pristatyti atlikto tyrimo rezultatai, pateiktos įžvalgos apie politinį ir ekonominį populizmą. Lietuvos laisvosios rinkos institutas įvertino bei pateikė išvadas apie kadenciją baigiančio Seimo darbus – žingsnius į priekį ir žingsnius atgal. 

Diskusijoje dalyvavo LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas, TIMBRO leidybos vadovas Andreas Johansson Heinö, VU TSPMI lektorius doc. dr. Mažvydas Jastramskis, bei VU TSPMI doktorantė Jogilė Stašienė. Diskusiją moderavo VU TSPMI direktoriaus pavaduotoja mokslui doc. dr. Inga Vinogradnaitė.

Diskusija vyko anglų kalba.