Politikų ir politologų diskusija apie Lietuvos aukštojo mokslo ateitį - 2016 09 22

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas rugsėjo 22 d. kvietė visus besidominčius į politikų ir politologų diskusiją apie Lietuvos aukštojo mokslo ateitį - „Lietuvos aukštojo mokslo ateitis: svarbiausios problemos ir partijų siūlomi sprendimai.

Ką Lietuvoje veikia ir ką turėtų veikti aukštasis mokslas, kad Lietuva būtų geriausia gyventi valstybė pasaulyje? Ar mūsų laukia stagnacijos, ar reformų metai? Kokias reformas siūlo partijos ir ką žada keisti pirmiausia? Ko politikai pasimokė iš ankstesnių reformų? Kokias reformas jie ketina tęsti, o kokias koreguoti, mokantis iš patirties? Ko reikia, kad po ketverių metų VU būtų reitinguojamas aukščiau nei Tartu universitetas?

Sužinoti atsakymus į šiuos ir kitus klausimus bei paklausti savų buvo galima rengiamoje pagrindinių partijų atstovų ir politologų – švietimo sistemos ekspertų diskusijoje.

Diskusijoje dalyvavo: Rimantas Vaitkus (LSDP), Ramūnas Karbauskis (LVŽS), Vydas Gedvilas (DP), Gintaras Steponavičius (LRLS), dr. Mantas Adomėnas (TS-LKD), Natalja Istomina (TT), Vilniaus universiteto Rektorius prof. Artūras Žukauskas. Politikų priešrinkiminius pasisakymus, programines nuostatas komentavo VU TSPMI politologė, doc. dr. Nerija Putinaitė, diskusiją moderavo - VU TSPMI dėstytojas, dr. Žilvinas Martinaitis. Sveikinimo žodį tarė VU TSPMI direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas.