Sirijos žurnalistės Kholoud Helmi paskaita „Moterų vaidmuo Sirijos konflikte“ - 2016 11 23

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas, VU TSPMI Afrikos, Azijos ir Lotynų Amerikos (AALA) studijų centras bei Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija kvietė į Sirijos žurnalistės Kholoud Helmi paskaitą „Moterų vaidmuo Sirijos konflikte“.

Arabų pavasaris ir Bašaro Al-Asado slopinami protestai Sirijoje 2011 m. virsta į revoliuciją, paremtą svajonėmis ir kilniais tikslais. Galiausiai, įvyksta tai, kas nebuvo įvardyta kaip revoliucijos siakiamybė. Esama situacija virsta ginkluotu konfliktu tarp Vyriausybės, sukilėlių, kurdų, islamo radikalų ir ISIS. Konfliktui besitęsiant, vienais iš esminių klausimų vis tiek lieka dvejonės, kokie iš tiesų buvo revoliucijos tikslai ir į ką ji pavirto dabar? Kaip šiame konflikte kvestionuojamos moterų teisės – kaip jos išgyvena konfliktą, kai kasdien kenčia ir susiduria su mirtimi. 

Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus galėjote išgirsti Sirijos žurnalistės Kholoud Helmi paskaitoje „Moterų vaidmuo Sirijos konflikte“ bei po paskaitos vykusioje diskusijoje, kurią moderavo VU TSPMI lektorė dr. Ieva Koreivaitė. 

Kholoud Helmi – Sirijos žurnalistė, dirbanti pogrindiame laikraštyje „Enab Baladi“, kuris praneša pasauliui naujienas apie Sirijoje vykstantį konfliktą, nepaisant pavojų, su kuriais dėl savo veiklos jis susiduria kiekvieną dieną. Kholaud Helmi 2012 m. kartu su grupe bendraminčių inicijavo demonstracijas, kuriomis siekė demokratijos, laisvų rinkimų ir žmogaus teisių užtikrinimo.  Už savo veiklą 2015 m. žurnalistė yra laimėjusi Annos Politkovskajos premiją, kuri yra kasmet teikiama organizacijos Reach All Women In War (RAW in WAR) moterims, kurios gina žmogaus teises karų ir konfliktų metu.

Daugiau nuotruakų iš susitikimo:
https://www.flickr.com/photos/vutspmi/albums/72157677283444985