VU miestui: šventinis koncertas ir Metų Valstybės Kūrėjo apdovanojimas - 2017 03 11

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo proga Vilniaus universiteto bendruomenė kvietė į šventinį koncertą Šv. Jonų bažnyčioje. 

Iškilmingo renginio metu buvo paskelbtas ir apdovanotas VU TSPMI iniciatyva skiriamas Metų valstybės kūrėjo apdovanojimas.

Universitetas šia proga miestui dovanojo šventę, kurioje buvo laukiami Vilniaus universiteto studentai ir alumnai, miestiečiai bei miesto svečiai.

Renginio muzikinę dalį sudarė specialiai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventei parengta VU pučiamųjų orkestro „Oktava“ programa. 

Renginį vedė Lietuvos radijo ir televizijos žurnalistė, laidų vedėja Vilniaus universiteto alumnė Živilė Kropaitė, kuri buvo pasidabinusi tautiniu aukštaitišku kostiumu.

Iškilmingo renginio metu buvo paskelbtas ir apdovanotas Metų valstybės kūrėjas. Juo VU TSPMI komisijos sprendimu šiemet tapo VU alumnas, „Laisvės TV“ įkūrėjas, žurnalistas, laidų vedėjas ir visuomenininkas Andrius Tapinas​! jam buvo įeikta simbolinė Metų Valstybės Kūrėjo plyta. Nuoširdžiausi sveikinimai!

Andriui Tapinui apdovanojimas buvo skirtas už jaunimo pilietiškumo ir politinio aktyvumo skatinimą bei tiriamosios žurnalistikos puoselėjimą. 

 

VU TSPMI iniciatyva „Metų Valstybės Kūrėjo“ apdovanojimas kasmet teikiamas siekiant pagerbti labiausiai Lietuvos valstybei ir visuomenei nusipelniusius asmenis, paskatinti visuomenę domėtis politika, valstybės ir viešaisiais reikalais. Jais gali tapti nepriekaištingos reputacijos politikai, valstybės tarnautojai, visuomenininkai, verslo atstovai, iniciatyvūs piliečiai ar organizacijos. Laimėtoją renka specialiai iš Instituto atstovų sudaryta komisija. Iki šiol apdovanojimą buvo pelnę Rokas Masiulis ir Žygimantas Pavilionis.

 

Nuotraukos: Vilniaus Universitetas/ Edgaras Kurauskas.
Daugiau nuotraukų: https://www.flickr.com/photos/vutspmi/albums/72157681416470676