Pagal datą

NaujienosTSPMI

TSPMI

Metų valstybės kūrėjas 2015 - energetikos ministras Rokas Masiulis

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse „Metų valstybės kūrėju" 2015 paskelbtas energetikos ministras Rokas Masiulis. Ministrui VU TSPMI tarybos patvirtinta komisija šį apdovaniojimą skyrė „už proveržį Lietuvos energetinės nepriklausomybės kelyje". Atsiimdamas apdovanojimą - simbolinė plytą - nuopelnus ministras skyrė daugybei žmonių, daug metų dirbusių energetikos srityje. Sveikiname!

TSPMI

Naujos knygos bibliotekoje

VU TSPMI biblioteką pasiekė nauja knygų siunta. Gautų knygų sąrašą rasite čia.

TSPMI

P&M seminaras: Rytis Juodeika „Politinė reklama: kaip kuriami prekės ženklai, už kuriuos balsuojama“

Rinkodaroje prekės ženklo vertė yra matuojama. Pasak „Forbes”, 2015 m. „Apple" prekės ženklo vertė pasiekė 145,3 milijardo dolerių. „Microsoft” ir „Google” gerokai atsilieka su beveik 70 mlrd. Tik ketvirtoje vietoje esančiai „Coca-Cola” tenka 56 mlrd.Ir tai nėra akcijų vertės. Tai ne gamyklos. Ne parduotuvės. Ne apyvarta ir ne pelnas. Kartais bandoma apskaičiuoti vertes tokių prekės ženklų, kaip JAV arba Japonija. Pavyzdžiui, manoma, kad Vokietijos prekės ženklo „Made in Germany” vertė smarkiai krito po Volkswagen skandalo. Neabejotinai galima būtų bandyti įvertinti ir politikos ženklodarą. Seminaras vyks laprkičio 27d., 17 val., 102 aud.

TSPMI

VU TSPMI SMD kviečia: doc. dr. Deivido Šlekio paskaita „Didžiausias I pasaulinio karo susidūrimas - Somos mūšis, 1916 m."

Prieš šimtą metų 1916 m. liepos 1 d. – lapkričio 18 d. Vakarų fronte vyko didžiausias I pasaulinio karo mūšis. Nepaisant milžiniškų pastangų ir aukų abi kovojančios pusės nepasiekė strateginio persilaužimo ir karo baigtį nukėlė neapibrėžtam laikui. Paskaitos metu dėstytojas aptars mūšio aplinkybes, eigą ir po to sekusias politines pasekmes. Paskaita vyks spalio 26 d., trečiadienį, 16.45 val. VU TSPMI 402 aud.

TSPMI

VU TSPMI bendruomenės Kalėdos „Kaip iš TSPMI Kalėdas vogė!"

Instituto bendruomenės nariai!

Pirmakursiai Jus kviečia į instituto Kalėdinę misiją, jau tapusią gilia tradicija, kuri vyks gruodžio 21 d. 18 val. 402 auditorijoje. 

Šių metų tema: „Kaip iš TSPMI Kalėdas vogė...“ 

Šventės metu Jūsų laukia TSPMI dovana bendruomenei -pirmakursių pasirodymas. Taip pat, tai bus puiki proga praleisti jaukų vakarą draugų, bendraminčių ir kolegų būryje. 

Atsineškite su savimi smagią Kalėdinę nuotaiką ir paskutinį trečiadienį prieš Kalėdas praleiskime kartu! Iki malonaus susitikimo! 

 

Bendruomenės Kalėdų šventė vyks gruodžio 21 d. (trečiadienį), 18:00 val., 402 aud.

TSPMI

PoDi'17. Kuriame Lietuvą: kur, kas ir kaip? Pokalbis su Andriumi Tapinu

Gegužės 4 d. (ketvirtadienį), 15:00 val., 402 aud. PoDi kviečia Andrių Tapiną į atvirą pokalbį apie Lietuvą ir jos kūrimą. Pokalbį su žurnalistu ves Metų tolerancijos žmogus - Donatas Puslys. Bernardinai.lt vyriausiasis redaktorius ir TSPMI alumnas šiuo titulu Sugiharos fondo 2015 m. buvo apdovanotas už aktyvią kovą su ksenofobija ir antisemitizmu, smurto, prievartos ir radikalizmo apraiškomis Lietuvos gyvenime. 

Du visuomenės veikėjai savo pavyzdžiu, žodžiais ir veiksmais kuriantys Lietuvą, diskutuos egzistenciniais mums ir valstybei klausimais.

Kokią Lietuvą kuriame? Ar įmanoma turėti vieningą jos viziją?

TSPMI

Knygos „Kremliaus visa kariauna. Trumpa modernios Rusijos istorija” pristatymas

Kaip vyko Rusijos prezidento įvaizdžių transformacija? Kaip kito jo aplinkos žmonės? Kokia tai strategija? Kaip priimami sprendimai Kremliuje?

Į šiuos ir kitus klausimus kovo 7 d., 18:30 atsakys knygos  „Kremliaus visa kariauna. Trumpa modernios Rusijos istorija”  autorius Michailas Zygaras. Knygos pristatymas vyks VU TSPMI 304 aud. Susitikimą moderuos Instituto dėstytojas Vytis Jurkonis. Pristatymas vyks rusų kalba, klausimų ir atsakymų sesija - anglų/rusų kalbomis.

TSPMI

Kovo 11-ajai – 25-eri. IŠLAISVINTOS VAIZDUOTĖS DIENA

VU TSPMI kviečia kartu švęsti Kovo 11-ąją! Šios gražios sukakties proga Institute vyks IŠLAISVINTOS VAIZDUOTĖS DIENA.

Lauksime Jūsų VAKARINĖJE šventės dalyse.

Diskusija „Lietuva – laisva, demokratiška ir (ne)laiminga?“, prasidės 18 val. 402 aud. Įteiksime pirmąjį istorijoje VU TSPMI „Metų valstybės kūrėjo/s“ apdovanojimą, o interaktyvioje diskusijoje pratęsime dirbtuvių svarstymus
. Diskusiją moderuoja Vykintas Pugačiauskas; dalyviai: Marius Ivaškevičius, Haroldas Mackevičius, Donatas Puslys, Ingrida Šimonytė, Petras Vaitiekūnas ir kiti svečiai.

TSPMI

Politikos ir Medijų pavasario seminarų ciklas - Politikos ir meno saitai - 2017 03 07 - 03 28

Politikos ir Medijų seminarų ciklas grįžta ir šiemet. 2017-ųjų metų pavasario sezonas jau prasideda!

Politika ir medijos atvirų paskaitų ir diskusijų ciklas yra skirtas plačiai suprantamos politikos ir medijų srities tyrimams pristatyti ir aptarti. Šio pvasarainio paskaitų ciklo centras - politikos ir meno saitai. Viso vyks keturi seminarai. Informaciją apie juos rasite čia. 

VU TSPMI ir susitikimų iniciatorė prof. Natalija Arlauskaite maloniai kviečia visus susidomėjusius!

TSPMI

Konferencija apie Rytų partnerystę VU TSPMI spalio 5-6 dienomis

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su 10 partnerių – Europos akademinių institucijų ir analitinių centrų - kviečia į "Horizontas 2020" programos projekto „Europos Sąjunga ir Rytų partnerystės šalys: vidaus ir išorės ryšių analizė bei strateginis įvertinimas“ (EU-START) konferenciją.

Ji vyks spalio 5-6 dienomis Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (Vokiečių g. 10, Vilnius), 402 aud. Renginio metu diskutuoti kviečiami sprendimų priėmėjai, diplomatai ir politikos analitikai iš ES ir Rytų partnerystės šalių. Pagrindinis konferencijos tikslas – aptarti tarpinius projekto rezultatus, įvertinant Rytų partnerystės šalyse vykdomas reformas, jas veikiančius vidaus ir išorės veiksnius, ypač Europos Sąjungos Rytų partnerystės politikos įtaką, jos sąveiką su kitų išorės veikėjų (Rusijos, Kinijos, JAV ir kitų) strategijomis.

Renginio metu pranešimą skaitys buvę Ukrainos prezidento Petro Porošenko patarėjas dr. Leszek Balcerowicz, apskritojo stalo diskusijoje apie Rytų partnerystės ateitį dalyvaus Laisvojo Berlyno universiteto profesorė dr. Tanja A. Börzel, šiuolaikinės Ukrainos politikos ekspertas Vašingtono Johns Hopkins universiteto Transatlantinių santykių centro analitikas Taras Kuzio, Baltarusijos strateginių studijų instituto ekspertas Dzianis Melyantsou, Gruzijos ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadze ir kiti svečiai bei partnerių institucijų atstovai.

Daugiau informacijos apie projektą, konferenciją ir registraciją.