Dovilė Likaitė

TSPMI

Į Viešosios politikos analizės magistrantūrą įstojau tais pačiais metais, kai apsigyniau bakalauro darbą. Magistro programa buvo nauja, tačiau dėl patirties institute iš anksto turėjau didelius lūkesčius. Be to, sužavėjo naujiena, kad studentai galės praktiškai prisidėti prie dėstytojų vykdomų mokslinių projektų. Taigi, atrodė, kad čia kaip tik ta vieta, kurioje teorija ir praktika eina išvien. Pasirodo, buvau teisi.

Čia leidžiama ir netgi skatinama ne tik pažiūrėti ir patyrinėti tokius rimtus reiškinius kaip politizacija, išsiaiškinti, kodėl vis dėlto būsto renovacijos reforma buvo nesėkminga arba kodėl Vokietijos sveikatos sistemoje priemokos yra normalus dalykas, o Lietuvoje – Konstitucijos pažeidimas, bet į mokslus pažiūrėti ir iš „funky“ pusės: kodėl Kim Jong Unui apsimoka būti išprotėjusiam? Taigi, čia nebijoma džiazuoti, nes studijų metu suteikiamas stiprus metodologinis ir teorinis pagrindas, leidžiantis tai daryti.

Ši magistro studijų programa tiesiog priverčia tave mąstyti. Netgi kritikuoti Nobelio premijų laureatų darbus. Tai vieta, kur tobulėjimas vyksta šuoliais, o tavo pastangas gali apvainikuoti ir tokia maloni staigmena kaip nominacija A. Brazausko stipendijai gauti.