Justė Adakauskaitė

TSPMI

Kai manęs paklausdavo, ką studijuoju, ir atsakydavau, kad lyginamąją politiką, iš šio atsakymo pašnekovui dažniausiai niekas nepaaiškėdavo.

Kol jis linktelėjęs apsimesdavo, kad suprato, puldavau paaiškinti, kad čia gilinamės ir į politinę filosofiją, ir į tam tikras sociologijos atmainas. Išmokstame, kas iš tikrųjų yra mokslinis darbas. O ir šiek tiek istorinių ar regioninių aspektų tenka paliesti.

Lyginamosios politikos studijas pavadinčiau be galo įvairiapusiu, bet tikrai ne paviršutinišku pusantrų metų darbu. Pirmasis semestras yra tikras iššūkis, tačiau jis priverčia susimąstyti apie labai svarbius dalykus. 

Be to, čia tikrai smagu. Programa suburia studentus iš įvairių studijų laukų, tad darbas seminaruose yra labai įdomus. Bakalauro studijas TSPMI baigusiems studentams kadaise tik trumpai nugirsti dalykai čia sušvinta naujomis spalvomis, o pažįstantys kitas sritis seminarus papildo savo atsinešta patirtimi.

Baigusi studijas vis dar manau, kad lyginamosios politikos programa yra geriausia, ką galima rasti TSPMI. Ypač tokiam žmogui, kuris yra atviras diskusijoms, domisi įvairiausiais dalykais ir nori kūrybiškai žvelgti į pasaulį.