Sabina Karmazinaitė

TSPMI

"Bobas Dylanas kartą yra pasakęs, jog universitetai panašūs į senelių namus. Tačiau pridūrė – universitetuose miršta daugiau žmonių. Po metų praleistų TSPMI lyginamosios politikos magistro programoje, neatrodo, kad Dylano žodžiai galiotų Vokiečių g. 10.

Kiekvienas seminaras čia iššūkis ne tik studentui, bet, tikiu, ir dėstytojui. O jų kompetencija negalima abejoti – surinkti išties geriausi Lietuvoje savo sričių specialistai ir tuo galima įsitikinti kasdien. Nedidelė studentų grupė seminaruose neleidžia nė vienam užmigti ar nepasiruošti, o ir pati užsiėmimų forma, kuomet nuolat derinamos teorinės žinios ir praktinės užduotys, reikalauja didelio įdirbio ir rimto požiūrio į studijas. Delsti ir atidėlioti laiko čia nėra – pusantrų metų prabėga greit.

Didelis privalumas tai, kad šioje programoje į politiką žvelgiama iš įvairių pusių: filosofines ir metodologines diskusijas vienuose seminaruose keičia intensyvus darbas su kompiuterinėmis analizės programomis kituose. Netrūksta ir istorinės, sociologinės, net popkultūrą ir politiką nagrinėjančios perspektyvos, tačiau niekur nebėgama paviršutiniškai. Čia savo nišą gali atrasti kiekvienas studentas.

Kadangi studijos vyksta vakarais, jas patogu derinti su darbu. Be to džiugina ir ne administracinis santykis su dėstytojais: dėmesys dėl baigiamųjų darbų, pačių studijų kokybės ir turinio garantuotas. Čia nemirštama – tai gera vieta ne tik žinioms, bet ir fantazijai."