Valentinas Beržiūnas

TSPMI

Pasirinkęs VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto siūlomą tarptautinių santykių ir diplomatijos magistro programą nesitikėjau, kad vos po poros studijų metų į įvykius Lietuvoje ir pasaulyje žvelgsiu visai kitomis akimis.

Svarbiausia, ką man asmeniškai suteikė šios studijos – kritišką žvilgsnį į įvykius Lietuvoje ir pasaulyje, suvokimą, kad būtina diskutuoti, grindžiant savo poziciją, formuluoti įtikinamus argumentus. Tai ypač naudinga žmonėms, siejantiems savo ateitį su politika ar diplomatija. Ir veikiausiai sunku būtų rasti geresnę vietą ugdyti šias naudingas profesinėje veikloje savybes už TSPMI. Tiesa, tarptautinių santykių ir diplomatijos magistro programa – kietas riešutas, toli gražu skirtas ne kiekvienam. Svarbu žinoti, kad paskaitas institute veda ir seminarus organizuoja tik kompetentingi savo srities žinovai, tarp jų - gerai Lietuvoje žinomi akademinio pasaulio atstovai bei diplomatinio korpuso atstovai, kuriems paskaitose ir seminaruose analizuojami klausimai ir problemos – kasdienio praktinio darbo dalis.

Pabaigai, kiekvienas tarptautinių santykių ir diplomatijos magistro programoje ras tai, kas jį domins. Ar tai bus užsienio politika ir jos analizė, ar Europos studijos, o galbūt mūsų ir mums artimų regionų studijos. Juk daugiausiai padaroma kai kas nors domina.