Eglė Rindzevičiūtė. Ateities valdymas ir viešoji politika: racionalumo ir kontrolės beieškant

Ketvirtasis Politikos ir medijų seminaras – 2013 m. spalio 28 d.

Pranešėja: Paryžiaus politikos mokslų instituto (Sciences Po) Europos studijų centro tyrėja dr. Eglė Rindzevičiūtė.

Paskaitoje aptarta mokslinio ateities prognozavimo ir jo panaudojimo viešojoje politikoje istorija. Nuo septintojo dešimtmečio matematinis modeliavimas tapo didelių vilčių teikusia naujove. Matematiniai modeliai siekė aprašyti globalinius procesus ir numatyti jų ilgalaikes vystymosi trajektorijas: dešimčiai, šimtui ir ilgesniems laikotarpiams. Garsiausios dvidešimtojo amžiaus prognozės, Forresterio ‚Augimo ribos‘ ir TTAPS grupės prognozė apie branduolinę žiemą sukėlė karštas diskusijas apie tokio tipo ekspertizės patikimumą ir naudingumą viešojoje politikoje. Lietuvoje energetikos bei demografinės ateities prognozės tampa vis stipresniu politinių debatų įrankiu. Ar galime paaiškinti ateities prognozių paveikumą organizacijų teorijos pagalba?

Rekomenduojama literatūra:
• Clarke, Lee. Mission Improbable: Using Fantasy Documents to Tame Disaster. Chicago and London: The University of Chicago Press, 1999;
• McCloskey, Donald. (1992) ‘The Art of Forecasting : From Ancient to Modern Times’, Cato Journal (laisva prieiga internete).

Paskaitos nuotraukos – čia.

Paskaitos vaizdo įrašas: