Turinys

Prof. T. H. Eriksen paskaita „Ar globalizacija silpnina, ar stiprina tautinę valstybę?“

2014 m. birželio 16 d. VU TSPMI lankėsi Oslo universiteto profesorius Thomas Hylland Eriksen bei skaitė viešą paskaitą  „Ar globalizacija silpnina, ar stiprina tautinę valstybę?“.

Dar niekada anksčiau žmonijos taip nesaistė prekyba, kelionės, gamyba, medijos ir politika. Gyvename visuotinės mobilios komunikacijos, masinės migracijos ir importuojamų prekių eroje. Tuo pačiu nuolatinės kaitos akivaizdoje žmogus stengiasi išsaugoti savo identitetą ir ryšį su konkrečia vieta. Mums visiems svarbu sužinoti atsakymą: ar kažkada geriausiu demokratijos kūrimo įrankiu laikyta tautinė valstybė globalizacijos akivaizdoje silpsta, ar tampa stipresnė?

Thomas Hyllandas Eriksenas – vienas žymiausių Europos antropologų, Oslo universiteto Technologijos, inovacijų ir kultūros centro socialinės antropologijos profesorius, Norvegijos Mokslo akademijos narys. Jo knygos yra tapusios antropologijos studijų visame pasaulyje klasika, knygos verčiamos į daugybę kalbų. Jis yra vienas įtakingiausių nuomonės lyderių Norvegijoje, buvęs nuolatinis didžiausio Norvegijos dienraščio „Aftenposten“ skiltininkas.