Turinys

Dvejonių, nuogąstavimų ir mitų apie Europos Sąjungą prevencija (2005-2006)

Projekto vadovas

Klaudijus Maniokas (ESTEP)

Projekto trukmė

2005 m. – 2006 m. 
Finansuotojas Europos Komisija
Projekto aprašymas 

Projekto tikslas – miestų ir regionų bendruomenėse sklaidyti su Lietuvos naryste Europos Sąjungoje  susijusias baimes ir mitus, dažniausiai kylančius ne dėl realių grėsmių, o dėl nepakankamos informacijos apie ES narystės poveikį Lietuvai, konkrečiam individui, atitinkamai visuomenės ar profesinei grupei.

Projekto metu miestų ir regionų bendruomenėse ES integracijos ekspertai mėgino paneigti ir įsisenėjusius mitus apie ES, ir įveikti dažnai nepagrįstą visuomenės nerimą atsakydami į klausimus, tapusius ypač aktualiais pastaruoju metu  –  ar tikrai griūva Europos Sąjunga? kodėl ir ar pagrįstai priešinamasi naujajai Europos Konstitucijai? kam ES reikia Turkijos? kas laukia po euro įvedimo?

Surengta 40 renginių regionų bendruomenėms - paskaitų, atvirų diskusijų aktualiomis ES temomis.

Projekto metu sukauptos informacijos pagrindu išleista knyga „Lietuvių mitai apie Europos Sąjungą“ (Vilnius : Vertimo, dokumentacijos ir informacijos centras, 2006).

Knygoje galima rasti atsakymus,  ar Europos Sąjunga priklauso nuo Rusijos dėl jos energijos išteklių, ar nesumažės Lietuva dėl emigracijos, ar Lietuva liks Europos užkampiu laiku neįsivedus euro, ar nenukentėjo Lietuvos politika, įstojus į ES, ar tikrai sugrius Europos Sąjunga.
Projekto dalyviai iš TSPMI
Jonas Čičinskas, Ramūnas Vilpišauskas, Gediminas Vitkus, Jonas Daniliauskas ir Jurgis Vilčinskas
Dalyvaujančios institucijos
VšĮ „Europos socialiniai, teisiniai ir ekonominiai projektai“, VU TSPMI, VšĮ “Vertimo, dokumentacijos ir informacijos centras”.