Turinys

EU-PREACC: Vidurio ir Rytų Europos šalių pasirengimo stoti į ES patirties perkėlimas į Moldovos ir Gruzijos pasirengimo stoti procesą (2013-2017)

Projekto vadovė doc. Dovilė Jakniūnaitė
Projekto trukmė 2013.03.01–2017.02.28
Finansavimas IRSES Marie Curie Actions (FP7)
Projekto aprašas

Tai tarptautinio mobilumo projektas, kurio metu vyks akademinio personalo mainai ir mokslininkai iš Lietuvos, Estijos ir Moldovos vyks į Gruziją, o Gruzijos tyrėjai lankysis Estijoje, Lietuvoje ir Moldovoje.

Tyrimo objektas: EU-Moldovos ir EU-Gruzijos bendradarbiavimas, siejant jį su ES Kaimynystės politikos veiksmų planais ir ES keliamomis stojimo sąlygomis. Žvelgiama į ekonominę, teisinę ir politinę Moldovos ir Gruzijos situaciją bei plėtrą. Projekto tyrimų tikslas – apibendrinti Vidurio ir Rytų Europos šalių reformų patirtį, analizuoti, kaip (ar) galima jų patirtį perkelti į Moldovos ir Gruzijos pasirengimo stoti į ES procesą. Analizuojama Moldovos ir Gruzijos situacija, siūloma Moldovai ir Gruzijai tinkamiausių strategijų.

Tyrimo ir tyrėjų bendradarbiavimo rezultatai pristatomi reguliariuose teminiuose seminaruose ir publikacijose. Šie rezultatai taip pat pravers tobulinant su ES susijusias studijų programas Tartu, Vilniaus, Moldovos ir Gruzijos universitetuose, kurie dalyvauja projekte.

Projekto veiklos:

1. Apibendrinti VRE valstybių patirtį;

2. ES Kaimynystės politikos ir europeizacijos analizė (politinis, ekonominis ir teisinis aspektai) – analizuoti, kurių VRE šalių pasirengimo stoti patirtį gali panaudoti Moldova ir Gruzija;

3. Moldova ir Gruzija – pereinamosios šalys ties ES riba, esančios tarp ES ir Rusijos, – analizuoti specifines sąlygas ir politikos kryptis;

4. ES, ES–Rusijos santykių ir ES Kaimynystės politikos dėstymas Moldovoje ir Gruzijoje (tarpdisciplininių Europos studijų kontekste).

Dalyvaujančios institucijos Tartu universitetas (Estija) (vadovaujantis partneris), VU TSPMI (Lietuva), Moldovos valstybinis universitetas (Moldova), Tbilisio Ivano Javakišvilio valstybinis universitetas (Gruzija)
Projekto koordinatoriai doc. Dovilė Jakniūnaitė, Eglė Maliukevičiūtė