Naujos knygos bibliotekoje

VU TSPMI biblioteką pasiekė nauja knygų siunta. Gautų knygų sąrašą rasite čia.

Metų valstybės kūrėjas 2015 - energetikos ministras Rokas Masiulis

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse „Metų valstybės kūrėju" 2015 paskelbtas energetikos ministras Rokas Masiulis. Ministrui VU TSPMI tarybos patvirtinta komisija šį apdovaniojimą skyrė „už proveržį Lietuvos energetinės nepriklausomybės kelyje". Atsiimdamas apdovanojimą - simbolinė plytą - nuopelnus ministras skyrė daugybei žmonių, daug metų dirbusių energetikos srityje. Sveikiname!

VU TSPMI SMD kviečia: doc. dr. Deivido Šlekio paskaita „Didžiausias I pasaulinio karo susidūrimas - Somos mūšis, 1916 m."

Prieš šimtą metų 1916 m. liepos 1 d. – lapkričio 18 d. Vakarų fronte vyko didžiausias I pasaulinio karo mūšis. Nepaisant milžiniškų pastangų ir aukų abi kovojančios pusės nepasiekė strateginio persilaužimo ir karo baigtį nukėlė neapibrėžtam laikui. Paskaitos metu dėstytojas aptars mūšio aplinkybes, eigą ir po to sekusias politines pasekmes. Paskaita vyks spalio 26 d., trečiadienį, 16.45 val. VU TSPMI 402 aud.

Knygos „Kremliaus visa kariauna. Trumpa modernios Rusijos istorija” pristatymas

Kaip vyko Rusijos prezidento įvaizdžių transformacija? Kaip kito jo aplinkos žmonės? Kokia tai strategija? Kaip priimami sprendimai Kremliuje?

Į šiuos ir kitus klausimus kovo 7 d., 18:30 atsakys knygos  „Kremliaus visa kariauna. Trumpa modernios Rusijos istorija”  autorius Michailas Zygaras. Knygos pristatymas vyks VU TSPMI 304 aud. Susitikimą moderuos Instituto dėstytojas Vytis Jurkonis. Pristatymas vyks rusų kalba, klausimų ir atsakymų sesija - anglų/rusų kalbomis.

Konferencija apie Rytų partnerystę VU TSPMI spalio 5-6 dienomis

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su 10 partnerių – Europos akademinių institucijų ir analitinių centrų - kviečia į "Horizontas 2020" programos projekto „Europos Sąjunga ir Rytų partnerystės šalys: vidaus ir išorės ryšių analizė bei strateginis įvertinimas“ (EU-START) konferenciją.

Ji vyks spalio 5-6 dienomis Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (Vokiečių g. 10, Vilnius), 402 aud. Renginio metu diskutuoti kviečiami sprendimų priėmėjai, diplomatai ir politikos analitikai iš ES ir Rytų partnerystės šalių. Pagrindinis konferencijos tikslas – aptarti tarpinius projekto rezultatus, įvertinant Rytų partnerystės šalyse vykdomas reformas, jas veikiančius vidaus ir išorės veiksnius, ypač Europos Sąjungos Rytų partnerystės politikos įtaką, jos sąveiką su kitų išorės veikėjų (Rusijos, Kinijos, JAV ir kitų) strategijomis.

Renginio metu pranešimą skaitys buvę Ukrainos prezidento Petro Porošenko patarėjas dr. Leszek Balcerowicz, apskritojo stalo diskusijoje apie Rytų partnerystės ateitį dalyvaus Laisvojo Berlyno universiteto profesorė dr. Tanja A. Börzel, šiuolaikinės Ukrainos politikos ekspertas Vašingtono Johns Hopkins universiteto Transatlantinių santykių centro analitikas Taras Kuzio, Baltarusijos strateginių studijų instituto ekspertas Dzianis Melyantsou, Gruzijos ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadze ir kiti svečiai bei partnerių institucijų atstovai.

Daugiau informacijos apie projektą, konferenciją ir registraciją.

Kovo 11-ajai – 25-eri. IŠLAISVINTOS VAIZDUOTĖS DIENA

VU TSPMI kviečia kartu švęsti Kovo 11-ąją! Šios gražios sukakties proga Institute vyks IŠLAISVINTOS VAIZDUOTĖS DIENA.

Lauksime Jūsų VAKARINĖJE šventės dalyse.

Diskusija „Lietuva – laisva, demokratiška ir (ne)laiminga?“, prasidės 18 val. 402 aud. Įteiksime pirmąjį istorijoje VU TSPMI „Metų valstybės kūrėjo/s“ apdovanojimą, o interaktyvioje diskusijoje pratęsime dirbtuvių svarstymus
. Diskusiją moderuoja Vykintas Pugačiauskas; dalyviai: Marius Ivaškevičius, Haroldas Mackevičius, Donatas Puslys, Ingrida Šimonytė, Petras Vaitiekūnas ir kiti svečiai.

VU TSPMI SMD kviečia: prof. D.Pūro paskaita „Žmogaus sveikata ir JT darnaus vystymosi tikslai"

VU TSPMI SMD kviečia į antrąjį sėkmingai pradėto prof. D. Pūro paskaitų ciklo renginį! Šį kartą diskutuosime apie pasaulio visuomenės sveikatą 2015 m. Jungtinėse Tautose patvirtintų darnaus vystymosi tikslų (SDGs) kontekste. Svečias dalinsis mintimis bei įžvalgomis apie formuojamą žmogaus teisės į sveikatą viziją ir atsakys į daugelį kitų susijusių klausimų. Tad visus, besidominčius JT darnaus vystymosi programa 2030 m. ir neabejingus visuomenės sveikatai, kviečiame lapkričio 21 d. (pirmadienį), 15.00 val. susitikti VU TSPMI (Vokiečių g. 10), 402 aud.

Lietuvos ambasadoriai imsis naujos diplomatų kartos ugdymo

Vakar prasidėjusiame Lietuvos ambasadorių suvažiavime pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos ambasadorių klubo (LAK) ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI). Įvairiose šalyse reziduojantys ir jau baigę eiti pareigas Lietuvos ambasadoriai, klubo nariai dės pastangas ugdant būsimuosius diplomatus.

Lietuvos rinkimų istorija - žemėlapiuose ir grafikuose

Artėjant Seimo rinkimams politologų ir informatikų komanda parengė įrankį, grafiškai apžvelgiantį ligšiolinę Seimo rinkimų istoriją. Interneto svetainėje www.rinkimurezultatai.lt rinkimais besidomintys piliečiai gali pamatyti, kaip keitėsi rinkėjų aktyvumas ir rinkimų rezultatai skirtingose rinkimų apygardose nuo 1996 m., kokios partijos įsitvirtinusios kurioje rinkimų apygardoje, kuriose apygardose dominuoja vienvaldis kandidatas, o kuriose paprastai vyksta arši rinkiminės kova tarp skirtingų partijų kandidatų.

Indijos užsienio reikalų ministro M. J. Akbar paskaita "India: Pivotal Power of Asia"

Gegužės 25 d. (ketvirtadienį), 16:45 val., 304 aud. vyks Indijos užsienio reikalų ministro Mobashar Jawed “M. J.” Akbar paskaita “India: Pivotal Power of Asia”

Paskaitoje svečias pateiks įžvalgas apie Indijos augimą, vietą ir vaidmenį Pietų Azijos regione bei santykius su kitais Azijos regionais ir regiono veikėjais.