Pagal datą

NaujienosTSPMI

TSPMI

Disertacijos gynimas. Valentinas Beržiūnas „Lietuvos užsienio politikos formavimo tapatybiniai veiksniai"

Valentinas Beržiūnas gins disertaciją „Lietuvos užsienio politikos formavimo tapatybiniai veiksniai” socialinių mokslų srities, politikos mokslų krypties daktaro laipsniui gauti.
Disertacija rengta 2012-2017 metais studijuojant doktorantūroje.
Moksliniai vadovai:
doc. dr. Dovilė Jakniūnaitė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, politikos mokslai – 02S).
Disertacijos gynimas vyks birželio 15 d. (ketvirtadienį), 11:00 val., 402 aud.
TSPMI

Nuo sausio 12 d. keičiamas eduroam sertifikatas Vilniaus universiteto eduroam vartotojams

Vilniaus universiteto informacinių technologijų taikymo centras informuoja, kad 2017-01-12 10:00 bus keičiamas eduroam sertifikatas Vilniaus universiteto eduroam vartotojams. Tuo metu teks iš naujo patvirtinti saugumo sertifikatą (jei naudojamas) jungiantis prie eduroam tinklo.

Nešiojamuose kompiuteriuose turėtų iššokti lentelė dėl naudojo sertifikato patvirtinimo, mobilieji telefonai ir planšetės gali rodyti, kad vedami neteisingi prisijungimo duomenys.

Jei kils problemų prisijungiant, eduroam iš naujo sukonfigūruokite su eduroam CAT įrankiu: https://cat.eduroam.org/, pasirinkdami Vilniaus universitetą, kaip savo instituciją. Taip pat nepamirškite, kad Jūsų prisijungimo vardas yra pašto adresas. Šį įrankį, kaip ir kitas pagrindines VU paslaugas, pasiekti galėsite prisijungę prie atviro "info" tinklo. Tai turėtų išspręsti visas problemas, tačiau jei prisijungti nepavyks ir po to, kreipkitės į pagalba@ittc.vu.lt.

TSPMI

Diskusija „Ateities formulė: kokių protų reikia klestinčiai valstybei?"

Lietuvoje stiprėja balsai, kad technologai sukurs klestinčią valstybę. Ar tikrai ateitis – technologų rankose? Koks bus naujasis pasaulis? Kokių specialistų reikės, o kurie bus mažai vertingi? Koks balansas tarp socialinių ir technologinių mokslų reikalingas visaverčiam visuomenės gyvavimui? VU TSPMI organizuojamoje diskusijoje apie socialinių - humanitarinių ir tiksliųjų – gamtos mokslų perspektyvas - žinomi Lietuvos darbdaviai, akademikai, praktikai ir visuomenės veikėjai.

Renginys vyks spalio 29 d., 10 val., Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) skaitykloje. 

TSPMI

Diskusija „Nuvilti piliečiai ir globalios lyderystės krizė” su M. Linsky

Kviečiame į diskusiją apie Vakarų atstovaujamosios demokratijos būklę ir politinę lyderystę „Nuvilti piliečiai ir globalios lyderystės krizė”, kuri vyks rugsėjo 20 d. 11:30 val. 402 a.  Diskusijos svečias - ilgametis Harvardo universiteto J.F. Kennedy Vyriausybės mokyklos (HKS) dėstytojas Marty Linsky, svečią kalbins ir diskusiją moderuos VU TSPMI direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas.

Stebint pastarojo dešimtmečio tendencijas, piliečių dalyvavimo politiniame procese tendencijos ir jų pasirinkimai kelia daug klausimų. Šiandieninės modernios technologijos mums visiems suteikia galias veikti patiems ir tiesiogiai. Vis dėlto, neretai piliečiai jaučiasi bejėgiais, atskirtais nuo tradicinio demokratinio proceso bei nemato dalyvavimo jame prasmės. Kodėl taip noriai deleguojame savo galias už pažadus populistinėms jėgoms, žadančioms neįgyvendinamus ar žalingus dalykus arba tiesiog apgaudinėjančioms rinkėjus? Kodėl šį fenomeną regime įvairiuose pasaulio regionuose ir tokiose senos demokratijos šalyse kaip Didžioji Britanija ar JAV? Ar valdantysis elitas nebesugeba imtis lyderystės ir nesusikalba su piliečiais? Kas galėtų padėti imtis lyderystės reaguojant į besikeičiantį pasaulį, kartu atliepiant visuomenės lūkesčius ir įgyvendinant pokyčius, kurie reikalingi mūsų visuomenių klestėjimui?

TSPMI

Andrius Tapinas paskelbtas „Metų valstybės kūrėju"

Vilniaus universiteto politologų bendruomenė Kovo 11 – osios proga paskelbė Lietuvos valstybei 2016 metais labiausiai nusipelniusį asmenį – „Metų valstybės kūrėją“. Juo „už jaunimo pilietiškumo ir politinio aktyvumo skatinimą, tiriamosios žurnalistikos puoselėjimą“ tapo žurnalistas, laidų vedėjas Andrius Tapinas. 

TSPMI

Mokomasis seminaras apie Europos socialinį tyrimą Lietuvoje

Gruodžio 2d. (penktadienį), nuo 15 val., KTU Viešosios politikos ir administravimo institutas kviečia į mokymų seminarą apie Europos socialinį tyrimą (European Social Survey) Lietuvoje, kuris vyks VU TSPMI 304 auditorijoje. Seminare bus aptarta Europos socialinių tyrimų infrastruktūra, Europos socialinio tyrimo duomenys ir jų analizavimo galimybės. Detalesnę seminaro programą galite rasti čia. Norint dalyvauti seminare privaloma registruotis. Registracija vykdoma čia.

TSPMI

VU TSPMI direktoriaus sveikinimas 2017 m. laidos absolventams

Nuoširdžiai džiaugiuosi galėdamas pasveikinti mūsų 2017 m. laidos absolventus, sėkmingai baigusius bakalauro ir magistro studijas VU TSPMI. Džiaugiuosi, kad galite pasakyti „aš tai padariau“, nes šiame gyvenimo etape dar turite galimybę vertinti savo darbus ir laiką pagal gana aiškiai apibrėžtus terminus.  Ateityje tokio apibrėžtumo bus mažiau. O tai reiškia, kad turėsite nuolat pasverti, kaip panaudoti tą ribotą ir dėl to brangų savo laiką, siekdami to, kas jums svarbu. Ir, tikiuosi, kad jums siekiant savo tikslų, kurie bus patys įvairiausi – kai kam galbūt pirmiausia pailsėti, pakeliauti, ar tiesiog kurį laiką negalvoti, ką daryti toliau, kitiems iš karto imtis naujų darbų, tęsti jau pradėtus, savanoriauti ar neapsiriboti bakalauro studijomis ir imtis magistro – taigi, ką bedarytume, tikiuosi, kad tos žinios ir įgūdžiai, patirtys ir žmogiški ryšiai, kuriuos įgijote institute, suteiks jums pasitikėjimo ir drąsos.

TSPMI

Paskaita „Sėkmingas įsidarbinimas: pasiruošimas, eiga ir praktiniai patarimai"

VU TSPMI Alumni draugija tęsia paskaitų ciklą TSPMI alumnams ir studentams apie karjerą ir įsidarbinimą. Susitikimų metu patyrę įvairių sričių profesionalai supažindins su skirtingais įsidarbinimo aspektais, karjeros planavimu ir valdymu, savo individualia darbine patirtimi. Paskaitų ciklą sudarys 5 skirtingos paskaitos, kurios vyks kovo ir balandžio mėnesiais. 

Šią savaitę  įvyks antroji paskaita, kurią skaitys VU TSPMI alumnas ir mentorius, buvęs „Lidl“ Administracijos vadovas Robertas Karlonas. Renginys vyks kovo 16 d. (trečiadienį), 17 val., 402 aud. 

TSPMI

Akademinis Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimas srityje tęsiasi

Vasario 11 d., ketvirtadienį, VU TSPMI direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas dalyvaus tarptautiniame ekspertų seminare Osle, kur bus aptariami energetinio saugumo klausimai Šiaurės Europos ir Baltijos regione. R. Vilpišauskas skaitys pranešimą pirmojoje sesijos dalyje, kurią bus galima stebėti internete. Transliacijos pradžia – 14 val. Lietuvos laiku. Su renginio programa galima susipažinti čia

TSPMI

Tarptautinė konferencija "Assurance and Deterrence: NATO’s Warsaw Summit Agenda from the Baltic Perspective“ gegužės 12 d.

VU TSPMI kviečia į tarptautinę konferenciją „Assurance and Deterrence: NATO’s Warsaw Summit Agenda from the Baltic Perspective“, kuri vyks gegužės 12 d. VU TSPMI (Vokiečių g. 10) 402 aud. 9:00- 16:00.  Konferencija atvira, renginio kalba - anglų.

Ši konferencija – saugumo srities ekspertų ir tyrėjų susitikimas, atviras visiems, besidomintiems NATO politika bei saugumo klausimais Baltijos šalyse. Konferencijos dalyviai diskutuos apie tai, kaip sekėsi įgyvendinti saugumo užtikrinimo priemones, priimtas NATO viršūnių susitikime Velse pernai bei aptarti saugumo klausimus artėjant šių metų NATO viršūnių susitikimui Varšuvoje, kuris vyks liepos 8–9 d.

Renginio programą galite rasti čia.