Pagal datą

NaujienosTSPMI

TSPMI

Įvyko Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Tarybos narių rinkimai

Gegužės 11 d. vyko rinkimai į VU TSPMI Tarybą. Rinkimai įvyko juose sudalyvavus 17 balsavimo teisę turinčių mokslininkų. Išrinkta 12 Tarybos narių.

Trims kandidatams surinkus po lygų balsų skaičių skelbiami papildomi rinkimai, kurių metu bus užpildytos likusios dvi vietos Taryboje. Papildomi rinkimai įvyks kitą pirmadienį, gegužės 18 d.

TSPMI

ES ambasadoriaus V. Ušacko paskaita: kintanti pasaulio tvarka, Lietuva ir užsienio politikos iššūkiai

Balandžio 4 d., pirmadienį, 15 val., 402 auditorijoje VU 437-ojo gimtadienio proga vyks atvira ES ambasadoriaus Rusijoje ir Vilniaus universiteto alumno Vygaudo Ušacko paskaita-diskusija „Kintanti pasaulio tvarka, Lietuva ir užsienio politikos iššūkiai“.

„Pasaulio tvarka kinta. Ji tampa vis mažiau prognozuojama. Teroro išpuoliai, konfliktai Sirijoje ir Ukrainoje, Rusijos kaimynystė ir mes – viso to kontekste. Tarp šalių išnyksta ir kyla sienos, Europą drebina gyventojų migracija ir vis daugiau išbandymų tenka mūsų vienybei ir solidarumui. Kas už viso to slypi? Kokių poslinkių užsienio politikoje tikėtis ateityje? Ką gali diplomatai ir ką galime mes, Lietuva, globaliame ir tarpusavyje susijusiame pasaulyje? Visa tai svarbu kuo aiškiau ir objektyviau suprasti. Ypač tiems, kurie ateityje bus atsakingi už mūsų valstybę ir jos ateitį“, – pažymi V. Ušackas.

TSPMI

Politikos ir medijų seminarai: Tautinių bendruomenių jaunimo medijų vartojimo įpročiai

Kviečiame į antrąjį šio sezono P&M seminarą. Gegužės 3 d., 18 val. TSPMI Žiemos sode Simonas Algirdas Spurga ir dr. Nerijus Maliukevičius pristatys “Tautinių bendruomenių jaunimo medijų vartojimo įpročių” tyrimą. Pranešimą komentuos Olegas Jerofejevas, ru.delfi.lt vyr. redaktorius.

 

TSPMI

Diskusija „Migracija ir integracija Šiaurės šalyse ir Lietuvoje"

Šiaurės ministrų tarybos biuras ir VU TSPMI birželio 9 d. 17:00 kviečia dalyvauti renginyje - diskusijoje „Migracija ir integracija Šiaurės šalyse ir Lietuvoje“. Renginio tikslas yra atvira diskusija apie iššūkius, su kuriais Šiaurės šalims tenka susidurti po 2015 metų rudens migrantų ir prieglobsčio prašytojų antplūdžio. Ar tikrai migrantų integraciją Šiaurės šalyse galime vadinti nesėkme? Kokią reikšmę tai turi  šalių vidaus politikai ir kaip turėtume reaguoti į idėjinį skilimą visuomenėse? Galiausiai, ką panašūs procesai reikš tokiai šaliai kaip Lietuva ir kaip galėtume pasirengti migrantų integracijai ateityje. Diskusijos dalyviai: Danijos Švedijos, Suomijos ir Lietuvos patirtis pristatantys filosofai, politologai, žurnalistai. Daugiau apie renginį ir jo dalyvius rasite čia. 

Ši diskusija yra Šiaurės ministrų tarybos biuro renginių ciklo „Klubas Norden“ dalis. 

TSPMI

Nuo rudens - specializuotos politikos mokslų bakalauro studijos VU TSPMI!

Nuo rugsėjo mėnesio VU TSPMI siūlo studentams specializuotas politikos mokslų bakalauro studijas. Studijas pradėsiantys 2016 m. rugsėjį trečiajame kurse galės rinktis vieną iš trijų specializacijų – Globalios politikos (susidomėjusiems tuo, kaip kuriama ir įgyvendinama užsienio politika bei kaip sprendžiamos tarptautinės problemos), Politikos ir visuomenės ( tiems, kurie nori suprasti, kaip veikia modernios valstybės, kaip sąveikauja skirtingi veikėjai, kokį vaidmenį politikoje vaidina medijos ir komunikacija) bei Politikos ir ekonomikos (skirtas besidomintiems ekonominėmis ir socialinėmis reformomis bei norintiems suprasti, kaip valdomi valstybės finansai ir kaip galima juos valdyti geriau).

TSPMI

Ko valstybės-narės nori iš Europos Sąjungos?

2016 m. balandžio 28 d. vadovaujant Prancūzijos tarptautinių santykių institutui (IFRI) parengta ataskaita, skirta apžvelgti, ką valstybės-narės mano apie Europos sąjungą.

Projekto „Statome tiltus" metu buvo parengta publikacija pavadinimu „Europos Sąjunga rūke", kuri apžvelgia kiekvienos valstybės-narės dalyvavimo motyvaciją. Tai yra ypatingai svarbu šiuo sudėtingu Europai periodu. Publikacija yra tiek analitinio, tiek mokomojo pobūdžio, todėl leidinys tiks tiek žurnalistams, tiek praktikams, ekspertams bei studentams ir gyventojams. 

Projekte dalyvavo ir prie publikacijos rengimo prisidėjo TSPMI profesorius Gediminas Vitkus. 

TSPMI

Papildoma galimybė studijuoti VU TSPMI magistrantūroje

Pasibaigus sėkmingam pirmajam ir antrajam stojimo etapams į magistro programas VU TSPMI, per kurias užpildytos visos valstybės finansuojamos vietos, skelbiamas trečiasis etapas. Norintys studijuoti vienoje iš šešių VU TSPMI magistro programų valstybės nefinansuojamoje vietoje kviečiami į stojamuosius egzaminus rugpjūčio 24 dieną. 

VU TSPMI šiuo metu galima rinktis iš šešių magistro programų: Tarptautiniai santykiai ir diplomatija, Europos studijos, Viešosios politikos analizė, Politika ir medijos, Šiuolaikinės politikos studijos (anksčiau – Lyginamosios politikos studijos), Rytų Europos ir Rusijos studijos (anglų kalba). Populiariausia šiais metais išlieka Tarptautinių santykių ir diplomatijos programa.

 

Stojamųjų egzaminų į magistro programas rugpjūčio 24 d. tvarkaraštis:

Europos studijos - 9 val., 202 aud.

Šiuolaikinės politikos studijos – 9 val., 102 aud.

Tarptautiniai santykiai ir diplomatija – 11 val., 102 aud. 

Viešosios politikos analizė – 11 val., 202 aud.

Politika ir medijos - 13 val., 102 aud. 

Rytų Europos ir Rusijos studijos – 13 val., 105 aud

Detalesnė informacija apie stojamuosius egzaminus ir stojimų tvarką bus teikiama nuo rugpjūčio 16 d. el. paštu rasa.lankeliene@tspmi.vu.lt ir telefonu 8  5 251 41 36.

TSPMI

Sero Malcolm Rifkind paskaita „Didžiosios Britanijos užsienio politika po „Brexit"

Rugsėjo 14 d. (trečiadienį), 17.00 val., 402 aud. vyks sero Malcolm Rifkind, kuris tarnavo britų politikos priešakyje daugiau nei 40 m. Viešnagės metu jis skaitys paskaitą apie Jungtinės Karalystės užsienio politiką po Brexit. Tai išskirtinė galimybė susitikti ir padiskutuoti su žymiu britų politiku, buvusiu užsienio reikalų ir gynybos ministru, kuris be viso to tarnavo kitose ministerijose Margaret Thatcher ir John Major vadovaujamose vyriausybėse. Lektorius savo paskaitos metu kalbės apie Jungtinės Karalystės užsienio politikos ateitį, būsimus JK santykius su Europos Sąjunga ir NATO bei apie Britanijos santykius su Baltijos regiono valstybėmis.

TSPMI

Prof. Motohiro Tsuchiya paskaita "Japan's Response to Cyber Threats"

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje kviečia į Kejo universiteto Japonijoje profesoriaus Motohiro Tsuchiya paskaitą "Japans's Response to Cyber Threats", kuri vyks rugsėjo 19 d. (pirmadienį), 10.00 val., 402 aud.

Profesoriaus paskaitoje bus aptariami žymiausi incidentai Rytų Azijoje ir apsvarstytos galimybės, kaip galima nuo jų apsiginti bei užtikrinti taiką ir saugumą Azijos-Ramiojo vandenyno regione. 

TSPMI

Kvietimas teikti paraiškas metinei Lietuvos politologų konferencijai

2016 m. lapkričio 25 d. VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) ir Lietuvos politologų asociacija (LPA) rengia metinę konferenciją rinkimų temomis ir iki spalio 25 d. kviečia teikti pranešimų paraiškas.

Rinkimai yra kertinė šiuolaikinės demokratijos institucija. Tačiau pastaruoju metu vis dažniau prabylama apie tai, kad atstovaujamoji demokratija neveikia, o rinkimai, jų eiga ir jų rezultatai tik parodo demokratijos patologijas. 2016-ieji metai yra „rinkimų metai“: svarbių ir kartais netikėtų piliečių sprendimų metai ne vienoje pasaulio valstybėje.

Paraiškų įteikimo terminas 2016 m. spalio 25 d. Daugiau informacijos apie paraiškos taisykles ir konferenciją rasite čia.