Knygos „Lietuva, kurios nebuvo. Pilnutinės demokratijos svarstymai ir vertinimai" pristatymas

Maloniai kviečiame į knygos „Lietuva, kurios nebuvo. Pilnutinės demokratijos svarstymai ir vertinimai” sutiktuves gegužės 12 d. (ketvirtadienį) 17 val. TSPMI 402 aud. (Vokiečių g. 10).

Renginyje dalyvaus rinktinės sudarytojai - Kęstutis Girnius, Algimantas Jankauskas, Laurynas Peluritis, knygos vertintojai Alvydas Jokubaitis, Donatas Puslys, Vidmantas Valiušaitis, svečiai - pilnutinės demokratijos idėjų puoselėtojai. Aktyviausių renginio dalyvių lauks dovana - pristatoma knyga.

Sero Malcolm Rifkind paskaita „Didžiosios Britanijos užsienio politika po „Brexit"

Rugsėjo 14 d. (trečiadienį), 17.00 val., 402 aud. vyks sero Malcolm Rifkind, kuris tarnavo britų politikos priešakyje daugiau nei 40 m. Viešnagės metu jis skaitys paskaitą apie Jungtinės Karalystės užsienio politiką po Brexit. Tai išskirtinė galimybė susitikti ir padiskutuoti su žymiu britų politiku, buvusiu užsienio reikalų ir gynybos ministru, kuris be viso to tarnavo kitose ministerijose Margaret Thatcher ir John Major vadovaujamose vyriausybėse. Lektorius savo paskaitos metu kalbės apie Jungtinės Karalystės užsienio politikos ateitį, būsimus JK santykius su Europos Sąjunga ir NATO bei apie Britanijos santykius su Baltijos regiono valstybėmis.

Dovilė Jonavičienė: beveik visi alumnai didžiuojasi studijomis VU TSPMI

Alumni draugija atliko pirmąją išsamią studijas Institute baigusių alumnų apklausą. Alumnų apklausos idėją ir rezultatus komentuoja šio projekto iniciatorė ir koordinatorė VU TSPMI Alumni draugijos valdybos pirmininkė Dovilė Jonavičienė.

Prof. Shlomo Avineri paskaita „Globalūs iššūkiai liberaliai demokratijai"

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas katu su Izraelio ambasada Vilniuje kviečia į profesoriaus Shlomo Avineri paskaitą „Globalūs iššūkiai liberaliai demokratijai“ (“The Global Challenges to Liberal Democracy”). Paskaita vyks balandžio 24 d. (pirmadienį), 17:00 val., 402 aud. Renginio kalba - anglų.

Politikos ir medijų seminarai: Tautinių bendruomenių jaunimo medijų vartojimo įpročiai

Kviečiame į antrąjį šio sezono P&M seminarą. Gegužės 3 d., 18 val. TSPMI Žiemos sode Simonas Algirdas Spurga ir dr. Nerijus Maliukevičius pristatys “Tautinių bendruomenių jaunimo medijų vartojimo įpročių” tyrimą. Pranešimą komentuos Olegas Jerofejevas, ru.delfi.lt vyr. redaktorius.

Knygos „Lietuvio ir lenko pokalbis" pristatymas

Šiais metais minint Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo sutarties 25-metį, Adomo Mickevičiaus Lietuvos ir Lenkijos santykių rėmimo fondas ir VU TSPMI kviečia į knygos „Lietuvio ir lenko pokalbis” (autoriai – Piotr Kępinski ir Herkus Kunčius) lietuviško vertimo pristatymą, kuris vyks spalio 13 d., 17:00 402 aud.

Susitikimą moderuos prof. Alvydas Jokubaitis. Susitikime dalyvaus rašytojas Herkus Kunčius.

Prof. Motohiro Tsuchiya paskaita "Japan's Response to Cyber Threats"

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje kviečia į Kejo universiteto Japonijoje profesoriaus Motohiro Tsuchiya paskaitą "Japans's Response to Cyber Threats", kuri vyks rugsėjo 19 d. (pirmadienį), 10.00 val., 402 aud.

Profesoriaus paskaitoje bus aptariami žymiausi incidentai Rytų Azijoje ir apsvarstytos galimybės, kaip galima nuo jų apsiginti bei užtikrinti taiką ir saugumą Azijos-Ramiojo vandenyno regione.

Rinkimai į išorinio VU Tarybos nario vietą

Vilniaus universiteto Senatas lapkričio 22 dienos nutarimu Nr. S-2016-10-10 inicijavo Vilniaus universiteto tarybos nario – ne Universiteto dėstytojo ar mokslo (meno) darbuotojo, atstovaujančio teisinės, politinės, socialinės, ūkio, finansų ir administravimo sistemų plėtros interesų sričiai, rinkimus. Jų metu į Tarybą iš Universitete nedirbančių asmenų bus renkamas naujas Tarybos narys, pakeisiantis Seimo nare tapusią Ingridą Šimonytę. Tarybos nario rinkimai vykdomi vadovaujantis Senato patvirtinto Tarybos narių rinkimų ir įgaliojimų nutraukimo tvarkos aprašo (toliau - Aprašas) nuostatomis.

Kvietimas teikti paraiškas metinei Lietuvos politologų konferencijai

2016 m. lapkričio 25 d. VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) ir Lietuvos politologų asociacija (LPA) rengia metinę konferenciją rinkimų temomis ir iki spalio 25 d. kviečia teikti pranešimų paraiškas.

Rinkimai yra kertinė šiuolaikinės demokratijos institucija. Tačiau pastaruoju metu vis dažniau prabylama apie tai, kad atstovaujamoji demokratija neveikia, o rinkimai, jų eiga ir jų rezultatai tik parodo demokratijos patologijas. 2016-ieji metai yra „rinkimų metai“: svarbių ir kartais netikėtų piliečių sprendimų metai ne vienoje pasaulio valstybėje.

Paraiškų įteikimo terminas 2016 m. spalio 25 d. Daugiau informacijos apie paraiškos taisykles ir konferenciją rasite čia.

VU TSPMI politologų video komentarai apie Seimo rinkimų rezultatus

Šio ryto VU TSPMI politologų Lino Kojalos, doc. Nerijos Putinaitės, prof. Ainės Ramonaitės ir prof. Ramūno Vilpišausko video komentarai apie galutinius Seimo rinkimų rezultatus. Kodėl laimėjo "valstiečiai", o politologai to neprognozavo, ko galima tikėtis, ką pozityvaus galima įžvelgti, kokie faktoriai įtakos naują dominuojančią politinę jėgą? Kviečiame spausti ant aktyvių nuorodų ir sužinoti atsakymus į šiuos ir kitus klausimus.