Knygos „Lietuvio ir lenko pokalbis" pristatymas

Šiais metais minint Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo sutarties 25-metį, Adomo Mickevičiaus Lietuvos ir Lenkijos santykių rėmimo fondas ir VU TSPMI kviečia į knygos „Lietuvio ir lenko pokalbis” (autoriai – Piotr Kępinski ir Herkus Kunčius) lietuviško vertimo pristatymą, kuris vyks spalio 13 d., 17:00 402 aud.

Susitikimą moderuos prof. Alvydas Jokubaitis. Susitikime dalyvaus rašytojas Herkus Kunčius.

VU TSPMI politologų video komentarai apie Seimo rinkimų rezultatus

Šio ryto VU TSPMI politologų Lino Kojalos, doc. Nerijos Putinaitės, prof. Ainės Ramonaitės ir prof. Ramūno Vilpišausko video komentarai apie galutinius Seimo rinkimų rezultatus. Kodėl laimėjo "valstiečiai", o politologai to neprognozavo, ko galima tikėtis, ką pozityvaus galima įžvelgti, kokie faktoriai įtakos naują dominuojančią politinę jėgą? Kviečiame spausti ant aktyvių nuorodų ir sužinoti atsakymus į šiuos ir kitus klausimus.

Rinkimai į išorinio VU Tarybos nario vietą

Vilniaus universiteto Senatas lapkričio 22 dienos nutarimu Nr. S-2016-10-10 inicijavo Vilniaus universiteto tarybos nario – ne Universiteto dėstytojo ar mokslo (meno) darbuotojo, atstovaujančio teisinės, politinės, socialinės, ūkio, finansų ir administravimo sistemų plėtros interesų sričiai, rinkimus. Jų metu į Tarybą iš Universitete nedirbančių asmenų bus renkamas naujas Tarybos narys, pakeisiantis Seimo nare tapusią Ingridą Šimonytę. Tarybos nario rinkimai vykdomi vadovaujantis Senato patvirtinto Tarybos narių rinkimų ir įgaliojimų nutraukimo tvarkos aprašo (toliau - Aprašas) nuostatomis.

Naujos knygos bibliotekoje

VU TSPMI biblioteką pasiekė nauja knygų siunta. Knygų sąrašą galite rasti čia.

VU TSPMI 25 metų gimtadienio savaitės PROGRAMA!

Ketvirtį amžiaus – tiek laiko Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) gyvuoja su įkvėpimu ir juo dalinasi su kitais. Prieš 25 - erius metus kartu su Instituto įkūrimu Lietuvoje buvo pradėta ir nauja, moderni ir įkvepianti politikos mokslų disciplina. 25 - erius metus esame geriausi ugdydami kritiškai mąstantį, laisvą, plataus akiračio, smalsų, vertybiškai orientuotą ir visuomeniškai aktyvų jaunimą.

Tad vasario 7 d. – mums visiems ypatinga proga. Mes švęsime tai, kad 25-erius metus su įkvėpimu kurdami save, taip pat kuriame Lietuvą ir pasaulį. Švęskime kartu!

Visą savaitę, vasario 6-10 dienomis, Institute vyks šventinės savaitės renginiai. Gimtadienio savaitės programą rasite ČIAPagrindinis šventės tikslas - pasidžiaugti Instituto bendruomene ir jos įkvepiančiais darbais.

Viena pagrindinių šios šventinės savaitės dalių bus 25 susitikimų ciklas: 5 dienas po 5 įkvepiančias Instituto alumnų, globėjų, partnerių, dėstytojų ir studentų, istorijas. Kiekvienas iš šių susitikimų truks 25 minutes. Koncentruotos įkvėpimo dozės 25-eriems metams į priekį!

Kiekvieną šventinės savaitės vakarą vyks po išskirtinį renginį. Plačiau apie šventinės savaitės programą skaitykite čia.

Programa atsinaujins kiekvieną dieną, tad laukite papildymo. Daugiau informacijos galite rasti čia.

Dėl rinkimų į VU Tarybos narių vietas

Vilniaus universiteto Senatas vasario 21 dienos nutarimu Nr. S-2017-2-3  inicijavo:

a) pakartotinius Vilniaus universiteto tarybos išorinio nario – ne Universiteto dėstytojo ar mokslo (meno) darbuotojo, atstovaujančio teisinės, politinės, socialinės, ūkio, finansų ir administravimo sistemų plėtros interesų sričiai, rinkimus.

b) Rinkimus į Tarybos vidinio nario, atstovaujančio socialinių mokslų ir studijų plėtros interesų sričiai, vietą.

Rinkimai padaliniuose vyks šių metų balandžio 25-26 dienomis. Išankstinis balsavimas vyks balandžio 18-19 dienomis. Jame gali dalyvauti tik asmenys dėl svarbių priežasčių negalėsiantys balsuoti pagrindinio balsavimo metu (pvz., iš anksto suplanuota komandiruotė ar atostogos).

Prof. Shlomo Avineri paskaita „Globalūs iššūkiai liberaliai demokratijai"

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas katu su Izraelio ambasada Vilniuje kviečia į profesoriaus Shlomo Avineri paskaitą „Globalūs iššūkiai liberaliai demokratijai“ (“The Global Challenges to Liberal Democracy”). Paskaita vyks balandžio 24 d. (pirmadienį), 17:00 val., 402 aud. Renginio kalba - anglų.

Kvietimas teikti paraiškas konferencijai „Mažosios valstybės ir nauja saugumo terpė" Islandijos universitete

Tarptautinėje konferencijoje „Mažosios valstybės ir nauja saugumo terpė (SSANSE)" daugiausiai dėmesio bus skiriama saugumo ir gynybos politikoms bei saugumo iššūkius, kylančius mažosioms NATO valstybėms narėms, NATO partnerėms Rytų Europoje, Vidurio Rytuose ir Šiaurės Afrikoje bei Okeanijoje.

Daugiau informacijos apie konferenciją ir kvietimą teikti paraiškas rasite čia.

Pradedamas renginių ciklas „Svarbiausios politikos mokslų knygos ir autoriai"

Institute pradedamas renginių ciklas „Svarbiausios politikos mokslų knygos ir autoriai", kurio metu pristatymus rengs Instituto doktorantai.

Ciklo renginiai prasidės vasario 25 d. 17 val. 303 aud., pristatant Samuelio Huntingtono ir Thomo Shellingo idėjas.

S. Huntingtono knygą "Third Wave. Democratization in the Late Twentieth Century“ (1991) pristatyas doktorantė Liucija Mažylytė, o T. Shellingo knygą “The Strategy of Conflict” pristatys doktorantas Nerijus Stankevičius.

Kviečiame dalyvauti.

Paskaita „Ką būtina žinoti įsidarbinant: teisiniai sklandaus darbo aspektai“

VU TSPMI Alumni draugija tęsia paskaitų ciklą TSPMI alumnams ir studentams apie karjerą ir įsidarbinimą. Susitikimų metu patyrę įvairių sričių profesionalai supažindins su skirtingais įsidarbinimo aspektais, karjeros planavimu ir valdymu, savo individualia darbine patirtimi.

Balandžio 6 d. (trečiadienį) įvyks trečioji paskaita „Ką būtina žinoti įsidarbinant: teisiniai sklandaus darbo aspektai“, kurią ves „Glimstedt“ advokatų kontoros asocijuota partnerė Inga Klimašauskienė. Renginys vyks 17 val., 305 aud.