Pagal datą

NaujienosTSPMI

TSPMI

Metinė politologų konferencija: „Rinkimų metai: išbandymas valdžiai ar demokratijai?“

Rinkimai yra kertinė šiuolaikinės demokratijos institucija. Tačiau pastaruoju metu vis dažniau prabylama apie tai, kad atstovaujamoji demokratija neveikia, o rinkimai, jų eiga ir jų rezultatai tik parodo demokratijos patologijas. 2016-ieji metai yra „rinkimų metai“: svarbių ir kartais netikėtų piliečių sprendimų metai ne vienoje pasaulio valstybėje. 

Lietuvos politologų asociacija (LPA) ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) kviečia į metinę politologų konferenciją „Rinkimų metai: išbandymas valdžiai ar demokratijai?“. 

Renginys vyks lapkričio 25 dieną (penktadienį), pradžia - 9.30 val.; konferencijos vieta - VU TSPMI, Vokiečių g. 10, 402 auditorija. Renginys atviras. Konferencijos programa.

Renginį remia Konrado Adenauerio Fondas.

TSPMI

Pradedamas renginių ciklas „Svarbiausios politikos mokslų knygos ir autoriai"

Institute pradedamas renginių ciklas „Svarbiausios politikos mokslų knygos ir autoriai", kurio metu pristatymus rengs Instituto doktorantai.

Ciklo renginiai prasidės vasario 25 d. 17 val. 303 aud., pristatant Samuelio Huntingtono ir Thomo Shellingo idėjas. 

S. Huntingtono knygą "Third Wave. Democratization in the Late Twentieth Century“ (1991) pristatyas doktorantė Liucija Mažylytė, o T. Shellingo knygą “The Strategy of Conflict” pristatys doktorantas Nerijus Stankevičius.

Kviečiame dalyvauti.

TSPMI

Instituto tyrėjų sudarytas ManoBalsas.lt testas padės rinkėjams sąmoningai balsuoti Seimo rinkimuose

Instituto mokslininkai rinkėjams siūlo atlikti specialiai artėjantiems Seimo rinkimams skirtą testą www.manobalsas.lt, padėsiantį geriau suprasti savo politinius įsitikimus, įvertinti, su kurios partijos ar kandidato vertybinėmis nuostatomis rinkėjo pažiūros yra artimiausios ir sužinoti, ką aktualiais klausimais mano atskiri kandidatai ar partijų lyderiai.

VU TSPMI rinkiminės elgsenos ir partinių sistemų tyrėjai jau nuo 2008 m. plėtoja ManoBalsas.lt iniciatyvą, kuria siekiama rinkėjus sudominti partijų ir konkrečių politikų vertybinėmis pažiūromis bei skatinti sąmoningą balsavimą rinkimuose. 

 „ManoBalsas.lt yra bene vienintelė vieta, kur galima sužinoti Lietuvos politikų pažiūras. Smalsus rinkėjas ten gali rasti labai įdomių dalykų - ne tik išsiaiškinti, ar partijos skiriasi tarpusavyje, koks politikas mąsto panašiausiai į jį, bet ir panagrinėti, pavyzdžiui, kurios partijos yra vertybiškai vieningiausios, o kurių viduje yra didelė nuomonių įvairovė, kiek partijų lyderio pozicija atspindi visos partijos kandidatų nuostatas.“ – teigia VU TSPMI prof. Ainė Ramonaitė, iniciavusi rinkiminio testo sudarymą Lietuvoje.

TSPMI

VU TSPMI - Vilniaus knygų mugėje 2017

Vasario 23-26 dienomis „Litexpo“ parodų centre vyks kasmetinė „Knygų mugė”. Parodoje dalyvaus ir VU TSPMI dėstytojai, kurie su kviestiniais svečiais diskutuos svarbiomis ir aktualiomis temomis, pristatys atliktus tyrimus ir išleistas knygas. 

Plačiau apie renginius, kuriuose dalyvaus mūsų instituto tyrėjai skaitykite čia.


18-osios Vilniaus knygų mugės tema:  Lietuviški ženklai pasaulyje

Kaip ir kiekvienais metais, Vilniaus knygų mugė lankytojams pasiūlys plačią kultūrinę programą, kuri per keturias dienas pristatys 400 įvairaus žanro renginių. Čia kaip ir kasmet ne tik susitiks skaitytojai bei rašytojai, bet erdvės turės muzika, diskusijos, meno parodos. 

Išsamiau su knygų mugės programa galite susipažinti čia.

TSPMI

Diskusija „Prezidento rinkimai Prancūzijoje: kas laimi po pirmojo rinkimų rato?"

Ką prezidento rinkimai Prancūzijoje lems prancūzams, pasauliui ir mums? Iš karto po pirmojo rinkimų turo, balandžio 24 d., pirmadienį, 18.30val. kviečiame atvykti į Piano Man Bar (Islandijos g. 1) bei diskutuoti kartu su VU TSPMI politologais: docentu Mažvydu Jastramskiu, doktorantais Linu Kojala ir Gintu Karaliumi, taip pat žurnaliste Marielle Vitureau. 

Diskusijos trukmė apie 1,5 val. Prisijunk ir Tu! Aktyviausius ir geriausius diskusijos dalyvius apdovanosime asmeniškai nuo pianoman! 

TSPMI

Dr. Peterio Plentos paskaita „Kirgizija: demokratijos sala, nestabilumas ir nenuspėjamumas centrinėje Azijoje"

Kviečiame į dr. Peterio Plentos (Peter Plenta) paskaitą „Kirgizija: demokratijos sala, nestabilumas ir nenuspėjamumas centrinėje Azijoje“. Nedidelė ir vis dar besivystanti šalis Azijos širdyje – Kirgizija – patraukė akademikų dėmesį dėl savo dvilypės istorijos. Kartą ji buvo pavadinta centrinės Azijos Šveicarija, bet dabar yra geriau žinoma dėl dviejų revoliucijų ir etninių susidūrimų. Vis dėlto šalis siekia sukurti demokratinę, pliuralistinę politinę sistemą, o nuo 2010 m. jau turi nedidelį, tačiau aktyvų nevyriausybinį sektorių. Paskaitos metu pranešėjas atkreips dėmesį į keletą aspektų:

1. Atvirumas užsienio idėjoms (atsižvelgiant į idėjas, ateinančias iš Rusijos)

2. Kodėl Kirgizijoje nepavyko įsigalėti autoritarizmui

3. Naujausi įvykiai ir šalies ateitis 

Paskaita vyks spalio 5 d. (trečiadienį), VU TSPMI (Vokiečių g. 10), 15.00 val., 401 aud. Po paskaitos vyks diskusija, kurią moderuos VU TSPMI dėstytojas doc. dr. Konstantinas Andrijauskas.

TSPMI

Studijos VU TSPMI: magistro programos

Jei svarstote, kur studijuoti magistrantūrą - rinkitės VU TSPMI!

VU TSPMI siūlo šešias magistrantūros studijų programas, kurios ne tik remiasi tradicine politikos mokslų specializacija, bet ir siekia paruošti modernų analitiką (bei aktyvų pilietį) gebantį profesionaliai bei kritiškai analizuoti šiuolaikines pasaulio ir nacionalinės politikos aktualijas. Plačiau apie magistro studijas galite skaityti čia.

VU TSPMI – pirmas pasirinkimas norintiems keisti save, Lietuvą ir pasaulį.

TSPMI

Diskusija dėl partnerystės instituto reglamentavimo Lietuvoje

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, bendradarbiaudama su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu (VU TSPMI) ir Seimo nare Viktorija Čmilytė-Nielsen, kviečia į diskusiją apie galimybes reglamentuoti partnerystės institutą Lietuvoje. 

Diskusijoje dalyvauja:

- Viktorija Čmilytė-Nielsen (Lietuvos Respublikos Seimo narė, Žmogaus teisių komiteto narė, Liberalai) 

- Mykolas Majauskas (Lietuvos Respublikos Seimo narys, Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas, Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD))

- Tomas Vytautas Raskevičius (Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL Žmogaus teisių politikos koordinatorius)

- Doc. Liutauras Gudžinskas (VU TSPMI dėstytojas)

Diskusiją moderuoja portalo DELFI.lt žurnalistas Mindaugas Jackevičius. Diskusija įvyks gegužės 9 d. (antradienį), 18:00 val., VU TSPMI, 402 auditorijoje.

TSPMI

Filmo apie Palestiną „Susitikimas su prarasta žeme“ peržiūra

Informacijos mokslų daktarės Maryse Gargour filmas „Susitikimas su prarasta žeme“ (angl. "Encounter with a Lost Land") buvo sukurtas 2013-ais metais, filmuotas Libane ir Prancūzijoje.

Viduržemio jūros uostas Džafa (Jaffa) – vienas seniausių pasaulio miestų. Tai vieta, kurioje sugyveno įvairios kultūros ir religijos. Režisierė Maryse Gargour sukūrė menišką montažą iš asmeninių laiškų, diplomatinių archyvų, retų garso ir vaizdo įrašų, laikraščių straipsnių ir pokalbių su 1928–1952 m. Džafoje gyvenusių Prancūzijos diplomatų ir gydytojų vaikais. Dokumentinė medžiaga ir šilti žmonių prisiminimai atskleidžia to meto Palestinos paveikslą lemtingu kraštui metu.

Filmas sukurtas prancūzų kalba, bet bus rodomas su angliškais subtitrais. Trukmė - 62 min.

Filmo peržiūra vyks lapkričio 28 d., 18 val., VU TSPMI, Vokiečių g. 10, 402 auditorija. 

TSPMI

Atviros bakalauro ir magistro studijų programų paskaitos pavasario semestre

 

Atviros magistro ir bakalauro studijų programų paskaitos Institute! 

Kovo-balandžio mėnesiais kviečiame visus studentus ir moksleivius, kuriems įdomu, ką ir kaip mokosi VU TSPMI magistro ir bakalauro programų studentai. Tai yra neeilnis šansas sudalyvauti atvirose šių dalykų paskaitose, susipažinti su Instituto studentais, pabendrauti su dėstytojais bei įsitikinti, kad studijos VU TSPMI turėtų būti Jūsų pirmas pasirinkimas stojant!

Atvirų paskaitų tvarkarštį rasite čia 

Dar daugiau apie magistčiao studijas Institute sužinosite atvirų durų dienos renginiuose gegužės pabaigoje.