Prof. Wolfgang Wessels vieša paskaita "The European Council as Constitutional Architect“

Antradienį, balandžio 26 d., Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su Konrado Adenauerio fondu kviečia dalyvauti prof. Wolfgang Wessels paskaitoje (anglų k.) „The European Council as Constitutional Architect“. Renginys vyks VU TSPMI (Vokiečių g. 10) 102 aud. 16:45 val. Po paskaitos vyks diskusija, kurią moderuos prof. Ramūnas Vilpišauskas,  diskusijoje taip pat dalyvaus LR Prezidentės vyriausiasis patarėjas užsienio politikos klausimais Renaldas Vaisbrodas. Daugiau informacijos apie paskaitą rasite čia.

Įteikti baigimo diplomai 2016-ųjų laidos absolventams

Birželio 17 d., penktadienį, Šv. Jonų bažnyčioje iškilmingoje ceremonijoje baigimo diplomai įteikti 147-iems naujiems Instituto ablsolventams. Šiais metais baigiamuosius darbus sėkmingai apgynė ir naujaisiais VU TSPMI alumnais tapo 103 politikos mokslų bakalauro studijų programos ir 44 Tarptautinių santykių ir diplomatijos, Europos studijų ir Viešosios politikos administravimo magistro studijų programų studentai.

VU TSPMI direktoriaus prof. R. Vilpišausko sveikinimo žodis absolventams.

VU TSPMI renginys moksleiviams besidomintiems politikos mokslais - 2017 04 13

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kviečia moksleivius susipažinti su politologijos studijomis Vilniaus universitete, politologo-politikos analitiko profesija ir praleisti vakarą su VU TSPMI dėstytojais, studentais ir absolventais institute.

VU TSPMI auditorijose užaugo daug sėkmės istorijų: absolventai tapo dėstytojais, Seimo nariais, aktyviais visuomenės veikėjais ir pan. Jei jau domiesi studijomis universitete, vakaras VU TSPMI gali padėti nuspręsti, ar tau tinkamos ir įdomios būtų šiame institute siūlomos studijų programos.

Visi moksleiviai, kuriems aktualu, kviečiami praleisti 2017 m. balandžio 13 d. vakarą universitete: 16:00 prasidės susitikimai su universiteto absolventais, dėstytojais, svečiais, jų pranešimai, pasakojimai ir istorijos. 19:00 vyks politinis protmūšis.

Rinkimai, partijos, rinkėjai. Susitikimas su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite

Gegužės 12 dieną, 18 val. susitikime Alaus bibliotekoje - profesorė Ainė Ramonaitė. Galėsite sužinoti, kodėl mokslininkei rūpi tyrinėti pilietinę visuomenę, politinį dalyvavimą, kas “veža” tyrinėjant rinkiminį elgesį bei partijas. Ką žino tik ši garsi mokslininkė apie rinkimus bei partijas, ko nežino turbūt niekas? Galėsite taip pat iš pirmų lūpų sužinoti apie ką tik pradėtus naujus jos tyrimus ir būsimą knygą, skirtą tarptautinei auditorijai.

Įdomi rinkimų tema? Galėsi sužinoti daug ir dar daugiau iš vienos geriausių rinkimų eksperčių Lietuvoje - profesrorės Ainės Ramonaitės. Gegužės 12 dieną, 18 val. siūlome retą galimybę - pažinti arba susipažinti su garsia TSPMI dėstytoja neformaliai diskutuojant apie rinkimus, naujus tyrimus ir .. politiką bei skanaujant Alaus bibliotekos (Trakų g. 4) rinktinį alų.

Politikos mokslai - paklausiausios socialinės krypties studijos Lietuvoje

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto siūloma politikos mokslų bakalauro programa yra paklausiausias abiturientų pasirinkimas tarp socialinės krypties studijų programų Lietuvoje. Tai parodė šeštadienį paskelbti stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatai. Šiais metais politikos mokslai aplenkė tradiciškai populiarias teisės ir ekonomikos studijas Vilniaus universitete.

NATO StratCom CoE analitikų studijos „DAESH Information Campaign and its Influence“ pristatymas

Gegužės 5 d., 17 val. Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute 402 auditorijoje NATO Strateginės komunikacijos kompetencijos centro analitikai Rafal Zgryziewicz ir Sanda Svetoka pristatys studiją „DAESH Information Campaign and its Influence“.

Lietuvos derybų dėl narystės ES pabaigos minėjimas

2012-12-11 Renginys

VU TSPMI bei VšĮ ESTEP organizuoja derybų su Europos Sąjunga pabaigos 2002 m. gruodžio mėn. Europos Sąjungos viršūnių susitikime Kopenhagoje minėjimą, kuris vyks š.m. gruodžio 21 d. (penktadienį) TSPMI konferencijų salėje (4 aukšte).

Dr. Paul Sracic paskaita „2016 metų Prezidento rinkimai ir Jungtinių Valstijų užsienio politika"

Kovo 8 d. Institute viešės JAV Ohojo valstijos Youngstown State University dėstytojas bei Politikos ir tarptautinių ryšių departamento vadovas dr. Paul Sracic, kuris skaitys paskatą tema „2016 metų Prezidento rinkimai ir Jungtinių Valstijų užsienio politika"

Paskaita vyks kovo 8 d. (antradienis), 8 val., 402 aud.

Izraelio ambasadoriaus paskaita "Israel - regional challenges”

Balandžio 14 d., 15:00 val., 402 aud. vyks Izraelio ambasadoriaus Amir Maimon paskaita „Israel -  regional challenges”. Po paskaitos vyks diskusija, kurią moderuos doc. dr. Margarita Šešelgytė.

Ambasadorius paskaitoje pristatys Izraelio poziciją regiono kontekste, papasakos apie Izraelio-Palestinos santykių raidą, Izraelio valstybės sampratą bei šalies kovą už nepriklausomybę.

Lietuvos patirtis įgyvendinant Europos Sąjungos asociacijos susitarimą: kaip Ukrainoje kurti efektyvią informacinę aplinką

Kviečiame į vaizdo konferenciją, kuri vyks kovo 20 d. (penktadienį) 14 val. LR Seimo Spaudos konferencijų salėje. Registracija internetu iki kovo 19 d.

Kaip kurti efektyvią informacinę aplinką, stiprinančią Ukrainos transformaciją pagal europietišką civilizacijos modelį; kokie svarbiausi efektyvios informacinės aplinkos elementai; kaip formuoti šalies socialinį imunitetą Rusijos informaciniam karui – šiais ir kitais klausimais bus diskutuojama 2015 m. kovo 20 d. vaizdo konferencijoje, kurią pirmą kartą rengia Seimo Europos informacijos biuras kartu su Lvovo nacionalinio Ivano Franko universiteto Tarptautinių santykių fakultetu ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu.

Programą žiūrėkite čia.