Pagal datą

NaujienosTSPMI

TSPMI

Lietuvos patirtis įgyvendinant Europos Sąjungos asociacijos susitarimą: kaip Ukrainoje kurti efektyvią informacinę aplinką

Kviečiame į vaizdo konferenciją, kuri vyks kovo 20 d. (penktadienį) 14 val. LR Seimo Spaudos konferencijų salėje. Registracija internetu iki kovo 19 d.

Kaip kurti efektyvią informacinę aplinką, stiprinančią Ukrainos transformaciją pagal europietišką civilizacijos modelį; kokie svarbiausi efektyvios informacinės aplinkos elementai; kaip formuoti šalies socialinį imunitetą Rusijos informaciniam karui – šiais ir kitais klausimais bus diskutuojama 2015 m. kovo 20 d. vaizdo konferencijoje, kurią pirmą kartą rengia Seimo Europos informacijos biuras kartu su Lvovo nacionalinio Ivano Franko universiteto Tarptautinių santykių fakultetu ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu.

Programą žiūrėkite čia.

TSPMI

Magistrantūra VU TSPMI „iš pirmų lūpų“

Birželio 8 d. (pirmadienį) 17:30 Vilniaus universiteto Studentų atstovybė Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU SA TSPMI) visus apie magistro studijas svarstančius ir tiesiog susidomėjusius kviečia į neformalų magistrantūros programų TSPMI pristatymą. Susitikimas vyks 102 audotorijoje.

TSPMI

Naujas „Politologijos“ numeris

Vasarai Institute pasirodė daug skaitinių. Vienas jų – naujausias žurnalo „Politologija“ tomas, skirtas Viešosios politikos analizės tyrimams (specialusis numeris). Kviečiame gilintis!

TSPMI

Dr. D. Šlekio paskaita „Karybos klasika – Azenkūro mūšis, 1415 m."

VU TSPMI Studentų mokslinė draugija kviečia į antrąją šiais mokslo metais dr. D. Šlekio karybos istorijos paskaitą “Karybos klasika – Azenkūro mūšis, 1415 m.”

1415 m. spalio 25 d. Anglijos kariuomenė Azenkūro mūšyje sutriuškino didesnę prancūzų kariuomenę. Nepaisant dėtų pastangų ir vykdytų reformų prancūzai eilinį kartą patyrė nesėkmę Šimtamečio karo metu, tačiau priešingai nei anksčiau šis pralaimėjimas turėjo toli siekiančias politines pasekmes. Paskaitos metu dėstytojas aptars mūšio aplinkybes, eigą ir po to sekusias politines pasekmes.

Paskaita vyks spalio 27 d., antradienį, 18.30 val. VU TSPMI 402 aud.

TSPMI

Skelbiamas konkursas eiti VšĮ „Rytų Europos studijų centro“ vadovo/vadovės pareigas

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir Vilniaus universitetas, veikdami dalininkų teisėmis, skelbia konkursą eiti VšĮ „Rytų Europos studijų centro“ vadovo/vadovės pareigas.

Dokumentus kandidatai turi pateikti registruotu laišku iki 2016 m. kovo 9 d. įskaitytinai Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai, J. Tumo-Vaižganto g. 2, Vilnius. Konkurso sąlygas ir reikalavimus kandidatams rasite čia

Papildomą informaciją apie Centro veiklą galima rasti: http://www.eesc.lt/ 

 

 

TSPMI

Kvietimas kiekvienam VU TSPMI alumnui - steigiama VU TSPMI Alumni draugija

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (TSPMI) Lietuvai yra išugdęs daug diplomatų, politikų, verslininkų, žurnalistų, valstybės tarnautojų, akademikų ir kitų sričių specialistų. Daugelis  vos ne kasdien susitinka, kalbasi ir derasi net neįtardami, kad baigė tą pačią Alma Mater. Siūlydami suburti į vieną ratą tuos, kurie kažkada vaikščiojo TSPMI koridoriais, ir pasinaudoti šiuo bendrumu kuriant naujas galimybes sau, Institutui ir Lietuvai, kviečiame Jus dalyvauti VU TSPMI Alumni draugijos steigiamajame susirinkime  š. m. balandžio 30 d., ketvirtadienį, 17 val. (registracijos pradžia 16:30) VU TSPMI, Vokiečių g. 10 (402 aud.).

TSPMI

Kovo 11-osios renginiai Institute

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga KOVO 10 dieną kviečiame į renginius VU TSPMI:

16:30 402 aud. „Metų valstybės kūrėjo" apdovanojimo ceremonija. VU TSPMI tęsia 2014 m. pradėtą tradiciją ir kviečia į „Metų valstybės kūrėjo“ apdovanojimo ceremoniją, kurios metu sužinosime, kas iš šiemet nominuotų 9 kandidatų laimės Instituto įsteigtą apdovanijimą - simbolinę plytą. 

Po ceremonijos 402 aud. prof. Ainės Ramonaitės paskaita „Lietuvos socialinis kodas: pragaištingoji ar išganingoji bendrystė?". Paskaitos metu bus siekiama atsakyti, kodėl politinės sistemos kriminalizavimas yra užkoduotas sovietmečio struktūros, kiek šio kodo išlikę iki šiol, kas yra jo priešnuodis ir ar Lietuvai pavyko iš jo išsilaisvinti.

18:00 402 aud. Post Scriptum numerio „Vizijos Lietuvai" pristatymas. Kartu su naujojo Post Scriptum numerio „Vizijos Lietuvai" pristatymu vyks diskusija apie lietuviškojo futbolo perspektyvas ir ateitį. Dalyvauja: Linas Kojala, LFF prezidentas Edvinas Eimontas, sporto žurnalistas Gediminas Reklaitis, dr. Laurynas Kasčiūnas. Diskusiją moderuoja: Matas Baltrukevičius. 

Švęskime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną kartu!

TSPMI

Apskritojo stalo diskusija „Metai po Maidano: pamokos bei iššūkiai Europai ir Ukrainai“

Ketvirtadienį, kovo 26 d., Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su su Kijevo nacionaliniu Taraso Ševčenkos universitetu ir LR užsienio reikalų ministerija kviečia dalyvauti apskritojo stalo diskusijoje (anglų k.) „Metai po Maidano: pamokos bei iššūkiai Europai ir Ukrainai“. Renginys vyks VU TSPMI (Vokiečių g. 10) 402 aud. nuo 10 iki 17 val.

Detalesnę programą rasite čia. Remia LR užsienio reikalų ministerija.

TSPMI

Parengta Globaliosios Europos strategija (EGS), prie kurios kūrimo prisidėjo VU TSPMI

Parengta Globaliosios Europos strategija (EGS), prie kurios kūrimo prisidėjo VU TSPMI. Tikimasi, jog ataskaita taps pagrindu ES institucijoms bei šalims narėms formuluoti Globaliąją Europos strategiją, nurodydama kertinius šios strategijos elementus. Ataskaitą, galite rasti čia.

TSPMI

Instituto direktoriaus sveikinimas mokslo metų pradžios proga

“Gerbiami naujieji TSPMI bendruomenės nariai, studijuodami Institute Jūs mokysitės savo nuomonę pagrįsti, argumentuoti ir suvokti savo žinojimo ribas. Daug priklausys nuo Jūsų pačių, kiek Jūs išnaudosite galimybę bendrauti su geriausiais dėstomų dalykų atstovais Lietuvoje ar net platesniame regione. Raginu būti aktyviais, nesidrovėti, klausinėti ir bendrauti, pasinaudoti šia galimybe tobulėti, sužinoti daugiau, ugdyti savo įgūdžius. Puoselėkite akademinę laisvę, reikškite savo nuomonę, bet tuo pačiu niekad nepamirškite, kad reikia gerbti ne tik savo bendraminčius, bet ir tuos, su kurių nuomone Jūs nesutinkate. Tikiuosi, kad tapę mūsų bendruomenės nariais, Jūs taip pat tvirtai laikysitės atsakomybės, naudojantis Jums suteikiama laisve, ir pagarbos principų." TSPMI direktorius prof. dr. Ramūnas Vilpišauskas.