Pagal datą

NaujienosTSPMI

TSPMI

Adaptyvioji lyderystė skinasi kelią Lietuvoje

Siekiant spartesnių pokyčių Lietuvos viešajame gyvenime, VU TSPMI inicijuoja vienos naujausių lyderystės koncepcijų – adaptyviosios lyderystės (angl. adaptive leadership) sklaidą Lietuvoje. Spalio 19 – 21 d. VU TSPMI lankėsi Kansas Leadership Center vadovas Ed O’Malley ir Kansas State University profesorė, Staley School of Leadership Studies direktorė Mary Tolar. Jie apmokė grupę būsimų lyderystės mokytojų Lietuvoje – valstybinio, privataus ir nevyriausybinio sektoriaus atstovus bei akademikus.  Svečių vizitą finansavo Valiūnas ir partneriai Ellex, o prie mokymų organizavimo svariai prisidėjo ambasadorius Rytis Paulauskas, Lietuvos Respublikos nuolatinis atstovas prie Jungtinių tautų bei kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje.

TSPMI

P&M seminaras: filmo „Humanitarės gyvenimas ir mirtis” peržiūra ir diskusija apie akademinius ir meninius sovietmečio tyrimus

Kviečiame į antrą šio sezono P&M seminarą, kuris vyks lapkričio 6 d., 17:00 102 aud.

Seminaro metu vyks Martos Vosyliūtės eksperimentinio filmo „Humanitarės gyvenimas ir mirtis” (2015) peržiūra ir diskusija apie akademinius ir meninius sovietmečio tyrimus.

TSPMI

Prisijunkite prie akcijos „TSPMI dalinasi“

Kviečiame prisijungti prie TSPMI studentų iniciatyvos – labdaros akcijos „TSPMI dalinasi“. Tikimės, jog ji taps kasmetine Instituto tradicija.

Gruodžio 18 d. (ketvirtadienį) Institute vyks Kalėdinė pyragų akcija, o 18 val. – Studentų Kalėdos. Visą dieną Instituto fojė bus vaišinamasi pyragu ir renkamos aukos, kurios taps parama Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų auklėtiniams.

Tikimės, kad Kalėdų ir pyragų kvapas nepaliks Jūsų abejingų. Prie akcijos galite prisidėti ir gruodžio 18 dienai iškepdami savo mėgstamą gardėsį.

TSPMI

Kandidatų į VU rektorius debatai

Kovo 4 d. 15 val. kviečiame dalyvauti kandidatų į VU rektorius debatuose.

Debatai vyks VU Teatro salėje.

Daugiau apie kandidatus čia.

TSPMI

Apvaliojo stalo diskusija „Kinijos vaidmuo pasaulinėje ir regioninėje ekonomikoje: verslo tendencijos ir projektai“

Rugpjūčio 28 d., 10 val. VU TSPMI 402 aud. Lietuvos pramonininkų konfederacijos Lietuvos ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo su Kinijos Respublika Verslo taryba kartu su tarptautine audito ir konsultacijų įmone Deloitte Lietuva organizuoja apvaliojo stalo diskusiją „Kinijos vaidmuo pasaulinėje ir regioninėje ekonomikoje: verslo tendecijos ir projektai“ (renginys anglų kalba). Renginio programa

Diskusijos dalyviai:

Deloitte biuro Kinijoje partneris-vyriausiasis ekonomistas Xu Sitao (CV)Deloitte biuro Vengrijoje verslo plėtros direktorius Csaba Wolf, DNB banko Ekonominių tyrimų departamento vyresnioji analitikė Indrė Genytė-Pikčienė, DNB banko vyriausioji ekonomistė Baltijos šalims, Ekonominių tyrimo departamento vadovė Jekaterina Rojaka, „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis, Danske Bank“ vyriausiasis analitikas Rokas Grajauskas.

Išankstinė registracija vykdoma el. paštu aida.grabauskaite@lpk.lt arba telefonu +370 623 55242

TSPMI

Nepažinta sovietmečio visuomenė: neskelbti dokumentai ir autentiški pasakojimai

Rugsėjį pasirodė dvi projekto „Nematoma sovietmečio Lietuvos visuomenė: neformaliųjų sisteminių ir nesisteminių tinklų skirties peržiūra“ šaltinių knygos: Ainės Ramonaitės, Jūratės Kavaliauskaitės ir Valdemaro Klumbio parengta sakytinės istorijos šaltinių knyga „Kažkas tokio labai tikro. Nepaklusniosios sovietmečio visuomenės istorijos“ ir Sauliaus Grybkausko šaltinių rinkinys „Lietuviškoji nomenklatūra 1956–1990 metais: tarp sovietinės sistemos ir neformalių praktikų“ (2015, Vilnius: Aukso žuvys).  

TSPMI

Apginta disertacija: Ieva Petronytė

Sveikiname dr. Ievą Petronytę, gegužės 9 d. sėkmingai apgynusią disertaciją tema Nuostatų politiniais klausimais formavimasis pokomunistinėje valstybėje: Lietuvos atvejo studija ir įgijusią socialinių mokslų srities, politikos mokslų krypties daktarės laipsnį.

Tai - antroji šiemet Institute apginta disertacija.

TSPMI

Kviečiame į apskritojo stalo diskusiją apie gerovės valstybę

VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas šių metų lapkričio 28 d. 14:00 organizuoja apskritojo stalo diskusiją „Gerovės valstybės kūrimas Lietuvoje: ko reikia partijų sutarimui ir jo įgyvendinimui?“. Renginio vieta – VU TSPMI, 402 aud.

Diskusijos programa:

  • 13:45-14:00 Dalyvių registracija;
  • 14:00-14:05 Įžanginis žodis (moderatorius prof. R. Vilpišauskas);
  • 14:05-14:35 Ekspertų pranešimai (dr. L. Gudžinskas, dr. Ž. Martinaitis);
  • 14:35-15:25 Politikų pasisakymai (V. Gapšys, A. Kubilius, A. Sysas, G. Steponavičius);
  • 15:25-16:00 Apibendrinanti diskusija.
TSPMI

Vidurio Europos politikos mokslų konferencija „Saugumo architektūra Vidurio ir Rytų Europoje: dabarties grėsmės ir bendradarbiavimo perspektyvos“

2015 m. rugsėjo 25-26 dienomis VU TSPMI vyks jubiliejinė - dvidešimtoji - Vidurio Europos politikos mokslų konferencija „Saugumo architektūra Vidurio ir Rytų Europoje: dabarties grėsmės ir bendradarbiavimo perspektyvos“

 

Konferencijoje bus nagrinėjami svarbiausi šių laikų saugumo iššūkiai Vidurio ir Rytų Europoje ir už jos ribų. Konferencijoje dalyvaus apie 80 mokslininkų, tarp jų iš JAV, Jungtinės Karalystės, Italijos, Čekijos, Lenkijos, Vengrijos, Estijos, Gruzijos ir kitų šio regiono valstybių.

Konferencijos programa. Renginio kalba – anglų kalba. 

TSPMI

Dr. Deivido Šlekio paskaita „Waterloo mūšis – pergalė per plauką“

VU TSPMI Studentų mokslinė draugija kviečia į pirmąją šiais mokslo metais dr. D. Šlekio karybos istorijos paskaitą “Waterloo mūšis - pergalė per plauką”.
1815 m. birželio 18 d. Napoleono kariuomenė patyrė lemiamą pralaimėjimą jungtinei britų ir prūsų kariuomenei. Tačiau pergalė nebuvo lengva ir prancūzų kariuomenė buvo įveikta per plauką. Renginio metu dėstytojas aptars mūšio eigą, priežastis, nulėmusias Napoleono pralaimėjimą.
Paskaita vyks rugsėjo 30 d., trečiadienį, 18.30 val. VU TSPMI 402 aud.