Prof. Marta Dyczok: “Ukraine crisis: Media Representations in the Context of Information Warfare“

Lapkričio 9 d. VU TSPMI lankysis prof. Marta Dyczok- Londono ekonomikos ir politikos mokslų mokyklos (LSE) ir Oksfordo universiteto auklėtinė, daug dėmesio skirianti Centrinės bei Rytų Europos, o ypač Ukrainos, tematikai. Profesorė yra nemažai rašiusi apie Ukrainos krizės sąlygomis pasireiškiančius medijų karus, skirtingus žiniasklaidos naratyvus bei jų įtaką krizei.

Lapkričio 9 d., 12 val., VU TSPMI 402 aud. prof. Marta Dyczok skaitys paskaitą "Ukraine crisis: Media Representations in the Context of Information Warfare".

Dr. Deivido Šlekio paskaita „Waterloo mūšis – pergalė per plauką“

VU TSPMI Studentų mokslinė draugija kviečia į pirmąją šiais mokslo metais dr. D. Šlekio karybos istorijos paskaitą “Waterloo mūšis - pergalė per plauką”.
1815 m. birželio 18 d. Napoleono kariuomenė patyrė lemiamą pralaimėjimą jungtinei britų ir prūsų kariuomenei. Tačiau pergalė nebuvo lengva ir prancūzų kariuomenė buvo įveikta per plauką. Renginio metu dėstytojas aptars mūšio eigą, priežastis, nulėmusias Napoleono pralaimėjimą.
Paskaita vyks rugsėjo 30 d., trečiadienį, 18.30 val. VU TSPMI 402 aud.

Profesoriaus Craig Parsons paskaita “Think the US Market Is More Unified and Liberalized than the EU? Think again!”

Rugsėjo 15 d. (antradienį) 12 val., 402 aud. kviečiame į viešą Oregono universiteto profesoriaus Craig Parsons paskaitą “Think the US Market Is More Unified and Liberalized than the EU? Think again!”

Vykstant Europos Sąjungos ir JAV deryboms dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės sutarties, kurių tikslas – gilinti ES ir JAV ekonomikų integraciją, profesorius savo paskaitoje kalbės apie šių derybų svarbą ne tik besiderančioms pusėms, bet ir mažosioms transatlantinės bendruomenės narėms bei šio susitarimo pasekmes pasaulio tvarkai.

Apginta disertacija: Mažvydas Jastramskis

Sveikiname dr. Mažvydą Jastramskį, rugsėjo 20 d. sėkmingai apgynusį disertaciją tema Rinkėjų elgsenos kaitumas Lietuvos savivaldybių tarybų rinkimuose 1995–2011 metais ir įgijusį socialinių mokslų srities, politikos mokslų krypties daktaro laipsnį.

Tai - jau trečioji šiemet Institute apginta disertacija.

Vitaliui Nakrošiui įteiktas Alenos Brunovskos 2015 m. apdovanojimas

2015 m. gegužės 21 d. dr. Vitaliui Nakrošiui, VU TSPMI profesoriui ir Viešosios politikos analizės programos koordinatoriui, buvo įteiktas Alenos Brunovskos 2015 m. apdovanojimas už aukštą kompetenciją ir išskirtinius veiklos rezultatus viešojo administravimo srityje. Apdovanojimo laureatai atrenkami remiantis jų pasiekimais dėstant viešojo administravimo kursus, pedagogine lyderyste, indėliais į viešojo administravimo praktiką ir taikomuosius tyrimus.

Šią savaitę: MA darbų gynimai

Šią savaitę (antradienį ir trečiadienį) – MA baigiamųjų darbų gynimai. Kviečiame ateiti palaikyti ir pasiklausyti!

Gynimų tvarkaraštis čia.

R. Švedo pranešimas EP ITRE posėdyje apie Europos energetinio saugumo strategiją

2014 m. lapkričio mėnesį, įvyko Europos Parlamento Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komiteto (EP ITRE) posėdis, kurio metu vyko viešieji klausymai tema ,,Europos energetinio saugumo strategija pagal vidaus energetikos rinkos sąlygas“. Posėdžio metu VU TSPMI dėstytojas Romas Švedas skaitė pranešimą apie išmoktas pamokas ir naujus iššūkius kuriant ES energetinį saugumą.

Kviečiame skaityti TSPMI tyrėjų knygą apie Baltarusijos režimą

Kviečiame skaityti ką tik išleistą kolektyvinę monografiją anglų k. „Belarusian Regime Longevity: Happily Ever After...“. Straipsnių autoriai – VU TSPMI tyrėjai ir tyrėjos.

Apginta disertacija - sveikinimai Vaidotui Valantiejui

2014 m. liepos 4 d. VU doktorantas Vaidotas Valantiejus apsigynė daktaro disertaciją „Postkomunizmas kaip politiškumo forma“ ir tapo politikos mokslų daktaru. Sveikiname!

Lenkijos Respublikos Senato pirmininko paskaita

VU TSPMI ir Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje maloniai Jus kviečia į Lenkijos Respublikos Senato pirmininko Bogdano Borusewicziaus paskaitą „Politikos ir santvarkos pasikeitimo Lenkijoje 25-metis“. Balandžio 8 d. (antradienį)  10 val. Konferencijų salėje (4 aukštas).