Mirė Instituto dėstytojas dr. Algirdas Gricius

Pirmadienį, spalio 21 d., mirė Instituto dėstytojas ir bičiulis, buvęs LR Seimo narys dr. Algirdas Gricius. VU TSPMI bendruomenė nuoširdžiai užjaučia šeimą ir artimuosius bei artimąsias.

Konferencija „Pranašai savame krašte: į Lietuvą grįžusių migrantų patirtys“

Viešosios politikos ir vadybos institutas (VPVI) kartu su Global Lithuanian Leaders (GLL) kviečia dalyvauti konferencijoje „Pranašai savame krašte: į Lietuvą grįžusių migrantų patirtys“, kuri vyks balandžio 2 d., ketvirtadienį, Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute 402 aud., 13:30-17:00.

Programą rasite čia.

Norintys dalyvauti renginyje registruokitės paspaudę šią nuorodą iki kovo 31 d.

TSPMI renginių naujienlaiškis

VU TSPMI kiekvieną savaitę bendruomenei siunčia naujienlaiškį, kuriame – informacija apie Institute vyksiančius renginius. Jei norite šį naujienlaiškį gauti, įveskite vardą, pavardę ir el. pašto adresą čia.

Konkursas - geriausia politikos mokslų publikacija

Lietuvos politologų asociacija (LPA) kiekvienais metais skelbia geriausios politikos mokslų publikacijos konkursą. Konkurse gali dalyvauti visi mokslo darbuotojai(os), pedagogai(ės), doktorantai(ės) ir kiti tyrėjai(os) ar jų kolektyvai.

Konkursui gali būti teikiamos dviejų rūšių publikacijos:

1. moksliniai straipsniai ir monografijos;
  2. mokymo tikslams skirti leidiniai (vadovėliai, metodinės priemonės, žodynai ir pan.).

Paraiškos konkursui turi būti teikiamos iki 2014 m. lapkričio 10 d. LPA Tarybai el. paštu (su antrašte „Geriausios publikacijos konkursas”). Teikiant paraišką reikia nurodyti siūlomos publikacijos bibliografinį aprašą bei trumpą argumentaciją dėl jos originalumo, aktualumo ir išliekamosios vertės.

Paraiškas vertins LPA Tarybos sudaryta trijų asmenų komisija, o nugalėtoja(s) bus skelbiama(s) LPA ir VU TSPMI metinės konferencijos, vyksiančios 2014 m. lapkričio 21 d., metu.

VU TSPMI ir LPA metinė konferencija "Lietuva po Seimo rinkimų"

2012-11-08 Renginys

VU TSPMI ir Lietuvos politologų asociacija tęsia tradiciją kas ketverius metus metinę politologų konferenciją skirti Seimo rinkimų rezultatams aptarti. Konferencijoje keliamas klausimas - ką apie Lietuvos politinį režimą, partines sistemas ir politinę konkurenciją, rinkėjus ir jų santykį su politine valdžia byloja 2012 metų Seimo rinkimų rezultatai. Konferencija vyks lapkričio 16 d.

Baltic Media Seminar

Kovo 12 d., ketvirtadienį, VU TSPMI kartu su Latvijos ambasada Lietuvoje kviečia dalyvauti renginyje Baltic Media Seminar.

Renginį sudarys tris sekcijos, kurių metu bus aptariama informacinių karų problematika, specialių institucijų vaidmuo reguliuojant programų transliavimą bei kooperacijos Baltijos žiniasklaidos erdvėje galimybės. Sekcijas moderuos Dr. Margarita Šešelgytė, Dr.Tomas Janeliūnas ir Audrius Matonis, TV naujienų tarnybos direktorius.

Seminaras vyks VU TSPMI, 402 aud. nuo 9:00 iki 15:30 val. Renginį remia ir jį atidarys Latvijos Parlamento pirmininkė  Ināra Mūrniece.

Balsavimas rinkimuose į VU Tarybą

Informuojame, kad išankstinis balsavimas prasidės lapkričio 24 d. 13 val.

VU TSPMI balsavimas vyks 207 kab.

Nurodytose vietose Tarybos rinkimai vyks šių metų gruodžio 1–2 d.

Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai skirtoje mokslinėje konferencijoje – diskusijos ir rekomendacijos

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) kartu su Europos integracijos studijų centru (EISC) ir Transeuropine politikos mokslų asociacija (TEPSA) š. m. liepos 4–5 d. organizuoja tarptautinę Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai skirtą mokslinę konferenciją. Tai bus didžiausias akademinis Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai skirtas renginys.

JAV atstovo prie NATO pavaduotojo Lee Litzenbergerio paskaita

Šį ketvirtadienį, vasario 19 d. 17 val., VU TSPMI kviečia į JAV atstovo prie NATO pavaduotojo Lee Litzenbergerio paskaitą „NATO from Wales to Warsaw: The Transatlantic Alliance and Today’s European Security Challenges“.

Paskaita vyks anglų kalba, VU TSPMI Didžiojoje konferencijų salėje (402 a.).