Pagal datą

NaujienosTSPMI

TSPMI

VU TSPMI SMD kviečia: prof. D.Pūro paskaita „Žmogaus sveikata ir JT darnaus vystymosi tikslai"

VU TSPMI SMD kviečia į antrąjį sėkmingai pradėto prof. D. Pūro paskaitų ciklo renginį! Šį kartą diskutuosime apie pasaulio visuomenės sveikatą 2015 m. Jungtinėse Tautose patvirtintų darnaus vystymosi tikslų (SDGs) kontekste. Svečias dalinsis mintimis bei įžvalgomis apie formuojamą žmogaus teisės į sveikatą viziją ir atsakys į daugelį kitų susijusių klausimų. Tad visus, besidominčius JT darnaus vystymosi programa 2030 m. ir neabejingus visuomenės sveikatai, kviečiame lapkričio 21 d. (pirmadienį), 15.00 val. susitikti VU TSPMI (Vokiečių g. 10), 402 aud.

TSPMI

TSPMI renginiai „Knygų mugėje"

Vasario 25-28 dienomis „Litexpo" parodų centre vyks kasmetinė „Knygų mugė". Parodoje dalyvaus ir VU TSPMI dėstytojai, kurie su kviestiniais svečiais diskutuos svarbiomis ir aktualiomis temomis, pristatys atliktus tyrimus ir išleistas knygas. 

TSPMI

Lietuvos ambasadoriai imsis naujos diplomatų kartos ugdymo

Vakar prasidėjusiame Lietuvos ambasadorių suvažiavime pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos ambasadorių klubo (LAK) ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI). Įvairiose šalyse reziduojantys ir jau baigę eiti pareigas Lietuvos ambasadoriai, klubo nariai dės pastangas ugdant būsimuosius diplomatus. 

TSPMI

Lietuvos rinkimų istorija - žemėlapiuose ir grafikuose

Artėjant Seimo rinkimams politologų ir informatikų komanda parengė įrankį, grafiškai apžvelgiantį ligšiolinę Seimo rinkimų istoriją. Interneto svetainėje www.rinkimurezultatai.lt rinkimais besidomintys piliečiai gali pamatyti, kaip keitėsi rinkėjų aktyvumas ir rinkimų rezultatai skirtingose rinkimų apygardose nuo 1996 m., kokios partijos įsitvirtinusios kurioje rinkimų apygardoje, kuriose apygardose dominuoja vienvaldis kandidatas, o kuriose paprastai vyksta arši rinkiminės kova tarp skirtingų partijų kandidatų.

TSPMI

Knygos "Nato: Rethink Realign React. Tackling Security Challenges Together" pristatymas

Geopolitinių studijų centras ir VU TSPMI kviečia Jus dalyvauti knygos pristatyme ir diskusijoje, kuri įvyks š. m. birželio 10 d. 10.00 val. Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI), 402 auditorijoje (Vilnius, Vokiečių g. 10 ). Numatoma renginio trukmė 1,5 val. Visą renginio programą galite rasti čia

Išankstinė registracija e-paštu: redakcija@geopolitika.lt

TSPMI

Indijos užsienio reikalų ministro M. J. Akbar paskaita "India: Pivotal Power of Asia"

Gegužės 25 d. (ketvirtadienį), 16:45 val., 304 aud. vyks Indijos užsienio reikalų ministro Mobashar Jawed “M. J.” Akbar paskaita “India: Pivotal Power of Asia”

Paskaitoje svečias pateiks įžvalgas apie Indijos augimą, vietą ir vaidmenį Pietų Azijos regione bei santykius su kitais Azijos regionais ir regiono veikėjais. 

TSPMI

Disertacijos gynimas. Ieva Koreivaitė „Irano užsienio politikos vertinimas Khumayni teisingumo sampratos perspektyvoje"

Ieva Koreivaitė gins disertaciją “Irano užsienio politikos vertinimas Khumayni teisingumo sampratos perspektyvoje ” socialinių mokslų srities, politikos mokslų krypties daktaro laipsniui gauti.

Disertacija rengta 2008–2015 metais studijuojant doktorantūroje ir ginama eksternu. Gynimas vyks lapkričio 7 d. (pirmadienį), 15:30 val., 402 aud.

TSPMI

Diskusija „Autoritarinis populizmas Europoje - partijų įsigalėjimas ir idėjų sklaida"

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su Lietuvos laisvosios rinkos institutu kviečia į diskusiją „Autoritarinis populizmas Europoje - partijų įsigalėjimas ir idėjų sklaida“.

Diskusija vyks anglų kalba.

Renginys vyks rugsėjo 15 d. (ketvirtadienį) 17.00 val., VU TSPMI (Vokiečių g. 10), 402 aud.

TSPMI

Doc. Corneliu Bjola paskaita „Skaitmeninė diplomatija: vieno „tvito" įtaka tarptautinei politikai"

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija kviečia į Oksfordo universiteto diplomatinių studijų docento Corneliu Bjola paskaitą-seminarą „Skaitmeninė diplomatija: vieno „tvito“ įtaka tarptautinei politikai“ („Digital Diplomacy: Shaping International Affairs one Tweet at a time“). Paskaita vyks kovo 2 d. (ketvirtadienį), 17:00 val., VU TSPMI 402 aud.

TSPMI

Konferencija „Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atnaujinimo 25-metis: pasiekimai, praradimai, naujos galimybės"

Šiais metais minime Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių 25-metį. Tai puiki proga įvertinti dvišalių santykių raidą: veiksnius, skatinančius arba ribojančius strateginę partnerystę, istorijos vaidmenį dvišaliuose santykiuose, dvišalių santykių varomąsias jėgas ir iššūkius šiandieniniame geopolitiniame kontekste. Minint šią sukaktį, Rytų Europos Studijų Centras kartu su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu kviečia į konferenciją „Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atnaujinimo 25-metis: pasiekimai, praradimai, naujos galimybės." Renginyje dalyvaus įvairių politinių pažiūrų Lietuvos ir Lenkijos politikai, apžvalgininkai, akademikai.