Diskusija „Autoritarinis populizmas Europoje - partijų įsigalėjimas ir idėjų sklaida"

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su Lietuvos laisvosios rinkos institutu kviečia į diskusiją „Autoritarinis populizmas Europoje - partijų įsigalėjimas ir idėjų sklaida“.

Diskusija vyks anglų kalba.

Renginys vyks rugsėjo 15 d. (ketvirtadienį) 17.00 val., VU TSPMI (Vokiečių g. 10), 402 aud.

Konferencija „Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atnaujinimo 25-metis: pasiekimai, praradimai, naujos galimybės"

Šiais metais minime Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių 25-metį. Tai puiki proga įvertinti dvišalių santykių raidą: veiksnius, skatinančius arba ribojančius strateginę partnerystę, istorijos vaidmenį dvišaliuose santykiuose, dvišalių santykių varomąsias jėgas ir iššūkius šiandieniniame geopolitiniame kontekste. Minint šią sukaktį, Rytų Europos Studijų Centras kartu su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu kviečia į konferenciją „Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atnaujinimo 25-metis: pasiekimai, praradimai, naujos galimybės." Renginyje dalyvaus įvairių politinių pažiūrų Lietuvos ir Lenkijos politikai, apžvalgininkai, akademikai.

VU TSPMI nemiega! Rinkimų naktis 2016

Spalio 9 dieną, nuo 21.00 val. VU TSPMI – rinkimų rezultatų laukimas ir aptarimas kartu su politologais ir kitais įtakingais visuomenės autoritetais.

Rinkimai – vienas svarbiausių politinio ciklo įvykių, kuriuos jau tradiciškai stebėsime akylai ir dėmesingai.  Iš Instituto gyvai transliuos kilnojama LRT studija su vedėja Nemira Pumprickaite ir Edmundu Jakilaičiu, vakaro programą ves politologas Linas Kojala. Kaip ir dera, būsime rinkiminių naujienų ir jų vertinimo centre. Vakaras atviras visiems norintiems.

Diplomų įteikimas VU TSPMI absolventams

Birželio 16 d., penktadienį, 10:00 val. iškilmingoje ceremonijoje bus įteikti VU TSPMI bakalauro ir magistro diplomai. Įteikimas vyks Šv. Jonų bažnyčioje. Ateikite pasveikinti!

Diskusija apie D. Pancerovo knygą „Kiborgų žemė"

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kviečia į diskusiją apie žurnalisto Dovydo Pancerovo knygą „Kiborgų žemė“. Diskusijoje dalyvaus knygos autorius D. Pancerovas ir VU TSPMI lektorius doc. dr. Deividas Šlekys. Diskusija vyks kovo 21 d. (antradienį), 17:00 val., VU TSPMI, 402 aud. Kviečiame dalyvauti!

JAV užsienio politika po Obamos. Susitikimas su TSPMI docente D.Jakniūnaite

Tęsiame neformalių, tačiau išsamių ir gilių diskusijų apie aktualią temą ciklą. Šįsyk Alaus bibliotekos palėpėje birželio 21 d. 18 val. svečiuosis VU TSPMI docentė, užsienio politikos ekspertė Dovilė Jakniūnaitė.

- Apie kokią Obamos užsienio politikos doktriną galime kalbėti?
- Nauji ir seni iššūkiai JAV lyderystei po rinkimų
- Kaip radikaliai nauja/s prezidetė/as gali pakeisti JAV užsienio politikos tradiciją?
- Kaip JAV prezidento rinkimai veikia Lietuvą? Kokios Europos/Rytų Europos politikos vertėtų tikėtis?

Kviečiame!

Vieša paskaita apie Padėkos dieną su JAV ambasada

Lapkričio 22-ą dieną pirmo kurso studentų ir visų norinčiųjų laukia neeilinė paskaita. JAV Ambasados Vilniuje atstovė, p. Althea Cawley-Murphee, kalbės apie vieną svarbiausių valstybinių švenčių Jungtinėse Amerikos Valstijose - Padėkos dieną.

Paskaita vyks pirmo kurso studentų anglų kalbos dalyko paskaitų rėmuose, bet taipogi bus atvira visiems norintiems. Renginys vyks anglų kalba. Daugiau informacijos apie jį anglų kalba galite rasti čia.

LSDP rinkiminės programos pristatymas VU TSPMI

Lietuvos socialdemokratų partija žengia į spalio 9 dieną vyksiančius Seimo rinkimus ir gegužės 19 d., 10.30 val. 402 aud. VU TSPMI bendruomenei pristato kertinius LSDP rinkiminės programos punktus: ekonominės ir socialinės politikos gaires bei švietimo sistemos viziją. Pristatymas vyks 402 auditorijoje.

LSDP veiklos tikslai ateinantiems metams – stipraus visuomenės viduriniojo sluoksnio sukūrimas ir tolesnis socialinės atskirties mažinimas, gerėjanti šeimų finansinė padėtis, augantis gimstamumas ir vis stiprėjantis šalies saugumas.

Kaip socialdemokratai sieks įgyvendinti deklaruojamus planus ir, ką apie jų rinkiminius pažadus mano politologai? Visi atsakymai – visiems atvirame renginyje. LSDP rinkiminę programą pristatys LSDP vicepirmininkas A. Sysas, Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas ir Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus.

Diskusiją moderuos VU TSPMI direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas.

Atviras seminaras apie Višegrado šalių bendradarbiavimą

Lenkijos institutas Vilniuje kartu su Vengrijos, Lenkijos ir Čekijos ambasadomis Lietuvoje, Slovakijos ambasda Rygoje bei Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu kviečia į atvirą seminarą apie Višegrado grupės bendradarbiavimą. Seminare bus apžvelgiama Višegrado grupės idėja bei pagrindinės terpės bendradarbiavimui – ekonomika, energetika, užsienio ir saugumo politika, piliečių tarpusavio bendradarbiavimas.

Seminaras vyks gegužės 10 d. (trečiadienį), VU TSPMI (Vokiečių g. 10), nuo 9:45, 402 aud.

JT biuro Ženevoje Generalinio Direktoriaus Michael Møller paskaita "The UN in a World Full of Challenges"

Užsienio reikalų ministerija kartu su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu (VU TSPMI) kviečia į Jungtinių Tautų  biuro Ženevoje Generalinio Direktoriaus Michael Møller paskaitą „The UN in a World Full of Challenge", kuri vyks rugsėjo 15 d. (ketvirtadienį), 14.00 val., 402 aud.

M. Møller paskaitoje bus pristatoma, kaip Jungtinės Tautos siekia darbotvarkės 2030 įgyvendinimo, kalbama apie globalaus valdymo iššūkius ir iššūkius Jungtinių Tautų sistemai.  Po paskaitos vyks diskusija su lektoriumi.