Sveikiname naująją Instituto profesorę Ainę Ramonaitę!

VU TSPMI su džiaugsmu sveikina dėstytoją Ainę Ramonaitę: nuo šio rugsėjo ji pradėjo eiti profesorės pareigas Institute.

Džiaugiamės ir linkime prasmingos veiklos, įdomių tyrimų, smalsių studentų bei studenčių!

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

Lapkričio 12 d. Vilniaus universieto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas, Lietuvos istorijos institutas, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Lietuvos kultūros tyrimų institutas pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Sutartimi įsipareigota bendradarbiauti kuriant ir įgyvendinant ilgalaikę Lietuvos politinės minties leidybos programą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ioms metinėms.

Naujas „Politologijos“ numeris

Kviečiame skaityti naujausią žurnalo „Politologija“ numerį, kuris skirtas TSPMI tyrėjų vykdomam projektui „Lietuva Europos Sąjungoje: transformacija ar imitacija?“. Straipsnių tekstai prieinami čia; leidinys taip pat bus pristatytas Lietuvos Respublikos Seimo Europos informacijos biure sausio 23 d.

Rinkimų naktis 2012!

2012-10-08 Renginys

TSPMI kartu su LRT televizija vėl kviečia Instituto bendruomenę laukti rinkimų rezultatų kartu!

Ambicingas dešimtmetis: knygos apie Lietuvos užsienio politiką pristatymas ir diskusija

Kovo 5 d. 11 val. kviečiame į knygos „Ambicingas dešimtmetis: Lietuvos užsienio politika 2004-2014“ pristatymą ir diskusiją. Ji vyks VU TSPMI, 402 aud.

Diskusijoje bus svarstoma, ar ir kaip įmanoma apibūdinti Lietuvos užsienio politikos dešimtmetį, kokių pamokų Lietuva gavo ir kokių išmoko, ar galima apie užsienio politiką kalbėti sėkmės ir nesėkmės kategorijomis, kokią užsienio politiką gali (ir turėtų) turėti maža valstybė.

Diskusijoje dalyvaus:

• VU TSPMI docentas Kęstutis Girnius;
  • VU TSPMI Tarptautinių santykių docentas Tomas Janeliūnas;
  • LR Prezidentės vyriausioji patarėja Jovita Neliupšienė;
  • Lietuvos karo akademijos profesorė Jūratė Novagrockienė;
  • LRT vyresnysis užsienio žinių redaktorius Vykintas Pugačiauskas;
  • LR ambasadorius ypatingiems pavedimams, buvęs užsienio reikalų ministras Antanas Valionis;
  • VU TSPMI direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas

Renginį moderuos knygos sudarytoja, VU TSPMI docentė Dovilė Jakniūnaitė.

Du TSPMI mokslininkų vadovaujami projektai laimėjo LMT mokslo konkursinį finansavimą

Prof. Raimundo Lopatos vadovaujama TSPMI mokslininkų komanda laimėjo finansavimą programoje Valstybė ir tauta: paveldas ir tapatumas ir 2012-2014 m. įgyvendins projektą "Istorijos politika kaip valstybės geokultūrinio ir geopolitinio tapatumo įtvirtinimo įrankis". Doc. Ainės Ramonaitės vadovaujama tyrėjų komanda laimėjo mokslininkų grupių projektų konkursinį finansavimą ir 2012-2014 m. įgyvendins projektą "Lietuvos nacionalinė rinkiminė studija".

Kviečiame drauge švęsti Kalėdas!

2013-12-17 Renginys

Gruodžio 18 d., ketvirtadienį, – VU TSPMI bendruomenės Kalėdos! Kviečiami visi Instituto bendruomenės nariai. Pradžia – 18.00 val., 402 aud.

Konferencija “Kokia šiandien būtų Lietuva be narystės NATO?“

2013-12-06 Renginys

VU TSPMI ir Dešiniosios minties centras maloniai Jus kviečia į konferenciją artėjančiam Lietuvos narystės NATO dešimtmečiui paminėti. Gruodžio 12 d. (ketvirtadienį) 15:00 402 aud.

Renginyje dalyvaus LR Krašto apsaugos viceministras Marijus Velička, LR Prezidentės vyriausioji užsienio politikos patarėja dr. Jovita Neliupšienė, Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas ir buvęs LR užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis. Krašto apsaugos ministerijos atstovai: Politikos direktorius dr.Vaidotas Urbelis, LR Užsienio reikalų ministerijos NATO, JAV ir Kanados skyriaus vedėjas Darius Mereckis bei TSPMI docentas ir žurnalo IQ politikos redaktorius dr. Tomas Janeliūnas. Dalyvius ir susirinkusiuosius pasveikins Instituto direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas. Renginį moderuos Instituto dėstytojas bei Rytų Europos Studijų Centro analitikas dr. Laurynas Kasčiūnas.

Programa.

Nauja TSPMI tyrėjų knyga apie Lietuvos užsienio politiką

Kovo 5 d. VU TSPMI bus pristatyta nauja, ką tik išleista kolektyvinė monografija: Ambicingas dešimtmetis. Lietuvos užsienio politika 2004–2014 m. (sudarytoja doc. Dovilė Jakniūnaitė). „Akademinėje knygoje“ monografija pasirodys jau kitą savaitę.

Kviečiame susipažinti su knygos turiniu ir pasižiūrėti trumpą jos anonsą LRT „Labame ryte“. Labiausiai, žinoma, kviečiame skaityti pačią knygą – į vieną leidinį sudėtą skirtingų autorių Lietuvos užsienio politikos analizę, kurios, pasak prof. Jūratės Novagrockienės, „seniai laukta akademiniuose tyrinėjimuose“.

Apdovanojimas „Metų valstybės kūrėjui/-ai“: kviečiame nominuoti

Kviečiame siūlyti nominantus/-es VU TSPMI bendruomenės renkamam apdovanojimui „Metų valstybės kūrėja/s“! Tai gali būti Lietuvos labui asmeniškai nusipelnę nepriekaištingos reputacijos politikai, valstybės tarnautojai, visuomenininkai, verslo atstovai, iniciatyvūs piliečiai.

Nominuoti savo siūlomą kandidatę/-ą iki kovo 1 d. galite čia.

„Metų valstybės kūrėjo/s“ apdovanojimas bus įteiktas per Kovo 11-osios šventę – Išlaisvintos vaizduotės dieną TSPMI.