Prof. Marty A. Linsky paskaita „Lyderystė viešajame sektoriuje – geroji praktika ir kodėl ji svarbi?“

VU TSPMI kviečia Jus dalyvauti išskirtinėje Harvardo universiteto J.F. Kennedy Vyriausybės mokyklos (HKS) ilgamečio profesoriaus Marty’o A. Linsky’o paskaitoje-diskusijoje anglų kalba lyderystės tema „Leadership in public sector – what is the best practice and why is it important?“ („Lyderystė viešajame sektoriuje – geroji praktika ir kodėl ji svarbi?“).
Gruodžio 9 d. (antradienį) 11.30–13.00 val. VU TSPMI (Vokiečių g. 10) Konferencijų salėje, 402 aud.

Disertacijos gynimas: Deividas Šlekys

Vasario 3 d. (penktadienį), 15 val. 402 aud. TSPMI doktorantas Deividas Šlekys gins disertaciją "Karinis veiksnys kaip užmirštoji politinės teorijos dimensija" socialinių mokslų srities, politikos mokslų krypties daktaro laipsniui gauti.

Apginta disertacija: Justinas Dementavičius

Sveikiname dr. Justiną Dementavičių, gruodžio 14 d. sėkmingai apsigynusį disertaciją tema „Valstybės samprata Lietuvoje: modernios lietuviškos politinės minties ištakos ir raida“. Justinas įgijo socialinių mokslų srities, politikos mokslų krypties daktaro laipsnį.

Tai - jau septintoji ir paskutinioji šiemet Institute apsiginta disertacija.

VU TSPMI plečia partnerių tinklą

Kovo 8 d. VU TSPMI ir Norvegijos Tarptautinių santykių institutas (NUPI) pasirašė bendradarbiavimo ir partnerystės susitarimą.

Apginta disertacija: Karolis Aleksa

Sveikiname dr. Karolį Aleksą, lapkričio 30 d. sėkmingai apsigynusį disertaciją tema „JAV karinės transformacijos poveikis Rusijos ir Kinijos saugumo politikai“. Karolis įgijo socialinių mokslų srities, politikos mokslų krypties daktaro laipsnį.

Tai - jau šeštoji šiemet Institute apsiginta disertacija.

Mirė vienas iš Instituto steigėjų dr. Kazys Bobelis

Pirmadienį, rugsėjo 30 d., mirė vienas iš Instituto steigėjų ir rėmėjų dr. Kazys Bobelis. VU TSPMI bendruomenė reiškia nuoširdžią užuojautą šeimai ir artimiesiems bei artimosioms.

Jungdamiesi prie aukščiausių šalies pareigūnų pareikštos užuojautos dėl dr. Bobelio mirties, sykiu prisimename svarų jo indėlį į Instituto gyvenimą tuomet, kai to reikėjo labiausiai.

Lietuvos politinės minties tradicijos naujoje antologijoje

Ką tik VU TSPMI išleido pirmąjį “Lietuvos politinės minties antologijos” tomą, kuriame atrinkti svarbiausi Lietuvos tarpurio politikos teoretikų darbai. Projekto vadovo doc. Algimanto Jankausko ir kolegų mintis apie knygą skaitykite Instituto tinklaraštyje

VU TSPMI dalyvauja 7BP projekte EU-PREACC

Nuo 2013 m. kovo 1 d. VU TSPMI kaip partneris dalyvauja 7BP lėšomis (Marie Curie veiklos; Tarptautiniai mokslo personalo mainai – IRSES) finansuojamame projekte „EU-PREACC: Vidurio ir Rytų Europos šalių pasirengimo stoti į ES patirties perkėlimas į Moldovos ir Gruzijos pasirengimo stoti procesą“.

Projekto koordinatorius: Tartu universitetas (Estija), partneriai: VU TSPMI (Lietuva), Moldovos valstybinis universitetas (Moldova), Tbilisio Ivano Javakišvilio valstybinis universitetas (Gruzija).

Mirė Instituto dėstytoja ir bičiulė prof. Gražina Miniotaitė

Mielieji Instituto bendruomenės nariai,

antradienio naktį mirė Instituto dėstytoja ir bičiulė filosofė, politologė, humanitarinių mokslų daktarė prof. Gražina Miniotaitė.

Su velione atsisveikinti galima ketvirtadienį (nuo 16 val.) ir penktadienį Laidojimo paslaugų centre prie šv. Petro ir Povilo bažnyčios, M. K. Paco 4 (gatvė, einanti palei bažnyčią). Karstas išnešamas birželio 28, penktadienį, 14.30. Laidojama Karveliškių kapinėse.

Nuoširdžiai užjaučiame Profesorės šeimą ir visus, kuriems ji buvo artima.