Diskusija apie mokslo galią ir hierarchiją mokslo pasaulyje

Pasaulinio garso astrofizikei, profesorei Jocelyn Bell Burnell ir mokslininkei iš Prancūzijos, asociacijos Moterys ir mokslas įkūrėjai, profesorei Claudine Hermann viešint Lietuvoje, lapkričio 23 d., trečiadienį, 18 val. VU TSPMI kviečia į diskusiją "Mokslo galia ir galia moksle".

Diskusijoje taip pat dalyvaus VGTU Humanitarinio instituto docentė Nida Vasiliauskaitė, diskusiją moderuos  - docentė Natalija Arlauskaitė (VU TSPMI, Lyčių studijų centras).

TSPMI ir LPA metinė konferencija

VU TSPMI ir Lietuvos politologų asociacijos metinė konferencija "Lietuvos politinio proceso problemos: istorinės prielaidos, dabarties peripetijos ir perspektyvos" vyks lapkričio 17-18 d.

TEPSA paskaita. Adriaan Schout: Ar ES tampa tarpvyriausybiškesnė?

Pirmadienį, lapkričio 14 d. TSPMI kviečia į pirmąjį Transeuropinės politikos mokslų asociacijos (TEPSA) renginį Institute. Clingendael Olandijos tarptautinių santykių instituto profesorius Adriaan Schout skaitys paskaitą "Ar ES tampa tarpvyriausybiškesnė?". Laukiame jūsų 17.00 didžiojoje konferencijų salėje. Renginys vyks anglų kalba.

Diskusija: Kas vyksta euro zonoje ir ką tai reiškia Lietuvai

Lapkričio 9 d. 15 val. kviečiame į diskusiją apie tai, kas vyksta euro zonoje, ką reiškia paramos priemonės sunkumus patiriančioms šalims kitų ES šalių gyventojams, kokios galimos rizikos Lietuvai, jos verslui ir gyventojams, vertinant pagrindinius svarstomus euro zonos tolesnės raidos scenarijus.

TSPMI ir Energetinio saugumo centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį

Prieš kelias dienas TSPMI pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Energetinio saugumo centru prie LR Užsienio reikalų ministerijos. Sutartimi abi įstaigos įsipareigojo kartu plėtoti tyrimus Lietuvos, Baltijos jūros regiono, ES ir NATO energetinio saugumo srityje, kartu organizuoti renginius energetinio saugumo tematika bei organizuoti TSPMI studentų praktiką Energetinio saugumo centre.

Festivalis Ad Hoc: Nepatogus kinas Institute

Šiemet, kaip ir kasmet, – TSPMI yra viena iš žmogaus teisių kino festivalio "Ad Hoc: Nepatogus kinas" vietų. Spalio 24 - 28 d. kviečiame į filmų peržiūras, susitikimus su režisieriais ir provokuojančias diskusijas Institute.

Disertacijos gynimas: Diana Jurgelevičiūtė

Spalio 21 d., (penktadienį), 15 val. 402 aud. TSPMI doktorantė Diana Jurgelevičiūtė gins disertaciją "Istorinės analogijos užsienio politikos formavimo ir įgyvendinimo procese: Šaltojo karo istorinės analogijos atvejis" socialinių mokslų srities, politikos mokslų krypties daktaro laipsniui gauti.

Diskusija „Ukraina ir Lietuva po dvidešimties metų: kelias į partnerystę“

Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas ir LR Užsienio reikalų ministerija maloniai kviečia į apskritojo stalo diskusiją „Ukraina ir Lietuva po dvidešimties metų: kelias į partnerystę“. Renginys vyks spalio 12 d. 10.00-14.00 val. Instituto konferencijų salėje (Vokiečių g. 10, 402 aud.) lietuvių ir ukrainiečių kalbomis su sinchroniniu vertimu.

Prancūzijos ir Baltijos šalių saugumo seminaras TSPMI

TSPMI vyko jau šeštasis Prancūzijos ir Baltijos šalių saugumo seminaras.

Išleista iki šiol giliausia Baltijos šalių 20-ties metų socio-ekonominės raidos studija

Rugsėjį Taline išleistas Baltijos šalių žmogaus raidos pranešimas „Baltic Way(s) of Human Development: Twenty Years On“, kuriam tekstus rengė ir TSPMI mokslininkai prof. Ramūnas Vilpišauskas, dr. Ainė Ramonaitė, prof. Zenonas Norkus. Šis leidinys – fundamentali Baltijos valstybių  20-ties metų socio-ekonominės raidos studija, kokios Lietuvoje dar niekad nebuvo atlikta. Studijos e-versiją rasite čia.