Pagal datą

NaujienosTSPMI

TSPMI

Prof. Ramūno Vilpišausko sveikinimo žodis VU TSPMI 25-mečio proga

Skaitykite VU TSPMI direktoriaus prof. Ramūno Vilpišausko sveikinimo žodį instututo bendruomenės nariams ir bičiuliams.

TSPMI

VU TSPMI nemiega! Rinkimų naktis 2016

Spalio 9 dieną, nuo 21.00 val. VU TSPMI – rinkimų rezultatų laukimas ir aptarimas kartu su politologais ir kitais įtakingais visuomenės autoritetais.

Rinkimai – vienas svarbiausių politinio ciklo įvykių, kuriuos jau tradiciškai stebėsime akylai ir dėmesingai.  Iš Instituto gyvai transliuos kilnojama LRT studija su vedėja Nemira Pumprickaite ir Edmundu Jakilaičiu, vakaro programą ves politologas Linas Kojala. Kaip ir dera, būsime rinkiminių naujienų ir jų vertinimo centre. Vakaras atviras visiems norintiems.

TSPMI

Konferencija „Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atnaujinimo 25-metis: pasiekimai, praradimai, naujos galimybės"

Šiais metais minime Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių 25-metį. Tai puiki proga įvertinti dvišalių santykių raidą: veiksnius, skatinančius arba ribojančius strateginę partnerystę, istorijos vaidmenį dvišaliuose santykiuose, dvišalių santykių varomąsias jėgas ir iššūkius šiandieniniame geopolitiniame kontekste. Minint šią sukaktį, Rytų Europos Studijų Centras kartu su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu kviečia į konferenciją „Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atnaujinimo 25-metis: pasiekimai, praradimai, naujos galimybės." Renginyje dalyvaus įvairių politinių pažiūrų Lietuvos ir Lenkijos politikai, apžvalgininkai, akademikai.

TSPMI

Komentarai naujausiems Seimo rinkimų rezultatams

Šio ryto 8 val. VU TSPMI politologų doc. dr. Mažvydo Jastramskio, prof. dr. Ramūno Vilpišausko, prof. Ainės Ramonaitės  ir Lino Kojalos video komentarai apie naujausius Seimo rinkimų rezultatus. Apie tai, kas formuos naująją Vyriausybę, netikėtumai, laimėtojų ir pralaimėtų vertinimai bei naujos tendencijos Lietuvos rinkimų istorijoje. Kviečiame spausti ant aktyvių nuorodų ir žiūrėti. 

TSPMI

Palestinos užsienio reikalų viceministrės dr. Amal Jadou paskaita "The Palestinian State: to be or not to be?"

Vasario 18 d., 15:00 val., 402 aud. vyks Palestinos Užsienio reikalų viceministrės dr. Amal Jadou paskaita "The Palestinian State: to be or not to be?". Po paskaitos vyks diskusija, kurią moderuos dr. Laurynas Jonavičius.

TSPMI

Karjeros renginių savaitė VU TSPMI

Išjudinkite savo karjerą. Pasinaudokite profesionalia pagalba, įgykite naujų žinių, susitikite ir bendraukite su darbdaviais ir specialistais.

Karjeros renginių savaitė VU TSPMI vyks lapkričio 7-10 dienomis. Renginių programą rasite čia.

TSPMI

Dvi naujos knygos apie istorijos politiką

Kviečiame skaityti dvi naujas knygas, parengtas pagal projektą „Istorijos politika kaip valstybės geokultūrinio ir geopolitinio tapatumo įtvirtinimo įrankis“ (vad. prof. Raimundas Lopata).

„Istorinės atminties diskurso prielaidos ir prieštaravimai“

„Istorijos politikos modeliai ir kryptys: Europos Sąjungos, Lenkijos, Rusijos ir Baltarusijos istorijos politika“

TSPMI

Seminaras „Rusakalbė žiniasklaida ir auditorija Lietuvoje"

Kviečiame jus į seminarą „Rusakalbė žiniasklaida ir auditorija Lietuvoje“ („Russian M.A.I.L (Media & Audiences in Lithuania”), kuris vyks kovo 30 d. 9:00 - 14:00 val. VU TSPMI konferencijų salėje (Vokiečių g. 10 - 402 aud, Vilnius). Būtina išankstinė registracija adresu vytis.jurkonis@gmail.com. Registracija vykdoma iki kovo 28 d.

TSPMI

VU TSPMI magistro diplomų teikimo ceremonija

Sausio 26 d., 14 val. VU Mažojoje Auloje vyks VU TSPMI magistro diplomų teikimai Lyginamosios politikos, Politikos ir medijų bei Rytų Europos ir Rusijos programų absolventams. Kviečiame ateiti pasveikinti draugus ir kolegas!

TSPMI

LSDP rinkiminės programos pristatymas VU TSPMI

Lietuvos socialdemokratų partija žengia į spalio 9 dieną vyksiančius Seimo rinkimus ir gegužės 19 d., 10.30 val. 402 aud. VU TSPMI bendruomenei pristato kertinius LSDP rinkiminės programos punktus: ekonominės ir socialinės politikos gaires bei švietimo sistemos viziją. Pristatymas vyks 402 auditorijoje.

LSDP veiklos tikslai ateinantiems metams – stipraus visuomenės viduriniojo sluoksnio sukūrimas ir tolesnis socialinės atskirties mažinimas, gerėjanti šeimų finansinė padėtis, augantis gimstamumas ir vis stiprėjantis šalies saugumas. 

Kaip socialdemokratai sieks įgyvendinti deklaruojamus planus ir, ką apie jų rinkiminius pažadus mano politologai? Visi atsakymai – visiems atvirame renginyje. LSDP rinkiminę programą pristatys LSDP vicepirmininkas A. Sysas, Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas ir Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus. 

Diskusiją moderuos VU TSPMI direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas.