Pagal datą

NaujienosTSPMI

TSPMI

Politikų ir politologų diskusija „Lietuvos aukštojo mokslo ateitis: svarbiausios problemos ir partijų siūlomi sprendimai"

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kviečia į rugsėjo 22 d. (ketvirtadienį), 13 val., 402 aud. vyksiančią politikų ir politologų diskusiją apie Lietuvos aukštojo mokslo ateitį.

Ką Lietuvoje veikia ir ką turėtų veikti aukštasis mokslas, kad Lietuva būtų geriausia gyventi valstybė pasaulyje? Ar mūsų laukia stagnacijos, ar reformų metai? Kokias reformas siūlo partijos ir ką žada keisti pirmiausia? Ko politikai pasimokė iš ankstesnių reformų? Kokias reformas jie ketina tęsti, o kokias koreguoti, mokantis iš patirties? Ko reikia, kad po ketverių metų VU būtų reitinguojamas aukščiau nei Tartu universitetas?

Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus kviečiame sužinoti rengiamoje pagrindinių partijų atstovų ir politologų – švietimo sistemos ekspertų diskusijoje.

Diskusijoje dalyvauja: Rimantas Vaitkus (LSDP), Ramūnas Karbauskis (LVŽS), Vydas Gedvilas (DP), Gintaras Steponavičius (LRLS), dr. Mantas Adomėnas (TS-LKD), Natalja Istomina (TT), Vilniaus universiteto Rektorius prof. Artūras Žukauskas. Politikų priešrinkiminius pasisakymus, programines nuostatas komentuos VU TSPMI politologė, doc. dr. Nerija Putinaitė, diskusiją moderuos - VU TSPMI dėstytojas, dr. Žilvinas Martinaitis. Sveikinimo žodį tars VU TSPMI direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas.

TSPMI

VU TSPMI mentorių ir studentų susitikimas

Karo akademijos lektorius Artūras Ševeliovas spalio 13 d. 18.30 val. TSPMI 401 aud. papasakos, kodėl dalyvavimas TSPMI Mentorystės programoje gali iš esmės pakeisti studijų metus - paversti juos efektyvesniais, įdomesniais ir dar labiau įsimintinais! Ateikite visi, dar tik svarstantys ir jau apsisprendę, dalyvauti mentorystės programoje! 

TSPMI

VU TSPMI - 25 metai įkvėpimo! Specialus gimtadienio leidinys

2017 metų vasario 7 d. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas švęs 25-ąjį gimtadienį. Prieš 25 metus kartu su Instituto įkūrimu buvo pradėta ir nauja, moderni ir įkvepianti politikos mokslų disciplina. Visą šį laiką VU TSPMI siekia ne tik aukščiausios kokybės studijų bei mokslinių tyrimų, bet ir savo studentus bei partnerius įkvėpti, paskatinti kritiškai susimąstyti ir, žinoma, veikti. Visa savaitė, vasario 6-10 dienomis, Institute bus šventinė, o jos pagrindinė idėja yra pasidžiaugti instituto bendruomene, ir jos įkvepiančiais darbais. Šventės šūkis – „25 metai įkvėpimo“. Mes švęsime tai, kad 25-erius metus su įkvėpimu kurdami save, taip pat kuriame Lietuvą ir pasaulį.

Šia ypatinga proga norime pasidalinti su jumis specialiu mūsų gimtadieniui skirtu leidiniu, kuriame rasite:

šventinės savaitės programą;

trumpus mūsų bendruomenės narių pristatymus;

interviu su VU TSPMI kūrėju ir pirmuoju direktoriumi prof. Egidijumi Kūriu.

Leidinį galite pavartyti čia.

TSPMI

VU TSPMI reiškia palaikymą Centriniam Europos Universitetui (CEU)

Nemenkas skaičius VU TSPMI alumnų yra tapę ir Centrinio Europos Universiteto (CEU) alumnais, todėl VU TSPMI išreiškia palaikymą CEU bendruomei. 

Taip VU TSPMI prisijungia prie tūkstančių internautų, pasirašančių peticijas internete, dešimšių akademinių institucijų. smegenų centrų ir valstybinių institucijų iš viso pasaulio, kurios prisideda prie palaikymo akcijos. Žemiau pateikiamas palaikymo laiško tekstas originalo kalba.

 

TSPMI

Atlikta pirmoji išsami VU TSPMI alumnų apklausa: rezultatai

VU TSPMI Alumni draugija atliko studijas Institute baigusių alumnų apklausą. Domėtasi, ką alumnai mano apie studijas, kaip jiems sekasi darbo rinkoje, kaip jie vertina bendruomeninę patirtį Institute, kokie jų pasiekimai. Informacija bus naudojama tobulinant studijų procesus, Instituto bakalauro ir magistro programas, palaikant ryšį su alumnais, kviečiant juos prisijungti prie alumnų  draugijos veiklos. Apklausoje dalyvavo 512, t. y. maždaug 23proc. visų TSPMI alumnų.

TSPMI

Diskusija apie D. Pancerovo knygą „Kiborgų žemė"

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kviečia į diskusiją apie žurnalisto Dovydo Pancerovo knygą „Kiborgų žemė“. Diskusijoje dalyvaus knygos autorius D. Pancerovas ir VU TSPMI lektorius doc. dr. Deividas Šlekys. Diskusija vyks kovo 21 d. (antradienį), 17:00 val., VU TSPMI, 402 aud. Kviečiame dalyvauti!

TSPMI

Prof. Karen Dawisha paskaita "Putin's Kleptocracy"

Kviečiame į profesorės Karen Dawisha paskaitą "Putins Kleptocracy", kuri vyks rugsėjo 16 d. (trečiadienis)
17 val., 402 aud.  (paskaita anglų kalba)

Karen Dawisha –  Majamio universiteto (Oksfordas, Ohajas) politikos mokslų profesorė bei šiame universitete įsikūrusio Havighurst Rusijos ir posovietinių studijų centro direktorė.

 

TSPMI

Lanksčios magistro studijos VU TSPMI

Nuo 2016 m. rugsėjo VU TSPMI magistro programos studentų lauks atsinaujinusios. Atsižvelgiant į tai, kad rinkos poreikiai yra ne vien nepriekaištinga specializacija, bet ir akiračio platumas, studentams bus sudarytos galimybės pagal individualius poreikius ženkliai didesnę dalį kreditų susirinkti iš pasirenkamųjų dalykų, dėstomų VU TSPMI. Pastarųjų magistrams siūloma daugiau nei dvidešimt – nuo regionų iki saugumo studijų, nuo medijų analizės iki viešosios politikos dalykų. 

TSPMI

Dr. Daniel Hamilton paskaita „The State of Transatlantic Relations and the Possible Impact of US Presidential Elections“

VU TSPMI kviečia į dr. Daniel Hamilton paskaitą „The State of Transatlantic Relations and the Possible Impact of US Presidential Elections“, kuri vyks rugsėjo 26 d. (pirmadienį), 17.00 val., 402 aud.

Pasibaigus Barako Obamos kadencijai, JAV užsienio politika patirs didžiulį pokytį. Bet kurio kandidato pergalė stipriai paveiks JAV transatlantinį bendradarbiavimą tiek ekonominio, tiek saugumo srityse, kas ypač svarbu Baltijos šalims. Savo paskaitoje Daniel Hamilton daugiausiai dėmesio skirs kandidatų galimybėms laimėtis, aptars jų pergalių reikšmę transatlantinei ir Europos ekonominei bei saugumo darbotvarkei. Remdamasis stipriu akademiniu pagrindu ir naujausiomisTransatlantinių santykių centro studijomis, pranešėjas daug dėmesio skirs būtent Baltijos šalims ir Europos sąjungos vietai JAV saugumo darbotvarkėje (JAV dalyvavimas NATO, šalies santykiai su Rusija ir Rytų Europos šalimis). 

Ši programa įgyvendinta gavus Baltijos–Amerikos Laisvės Fondo (BAFF) finansavimą. Daugiau informacijos apie BAFF stipendijas ir lektorių paramą rasite apsilankę interneto svetainėje www.balticamericanfreedomfoundation.org 

VU TSPMI pranešimas dėl tikrovės neatitinkančios informacijos viešojoje erdvėje

Reaguodami į pasirodžiusią informaciją apie tai, jog Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) administracija bando „susidoroti“ su prof. habil. dr. Vytautu Radžvilu, norėtume paaiškinti kontekstą.