Dr. Deivido Šlekio mokslinės monografijos „Mąslaus Vyčio beieškant: Lietuviškos karinės minties raida ir būklė po Nepriklausomybės atkūrimo (1990-2014)” pristatymas

Gegužės 11 d. 15.00 val. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Karvedžių auditorijoje (201A aud.) vyks LKA docento ir VU TSPMI lektoriaus dr. Deivido Šlekio mokslinės monografijos „Mąslaus Vyčio beieškant: Lietuviškos karinės minties raida ir būklė po Nepriklausomybės atkūrimo (1990-2014)” pristatymas.

Renginio dalyvius, nepriklausančius Krašto apsaugos sistemos padaliniams, maloniai prašome registruotis iki gegužės 10 d. 12 val. tel. 8 52 103582 arba el. p. eva.siaulyte@mil.lt

VU TSPMI ir „Kurk Lietuvai“ alumnų moksleiviams skirtas naujienlaiškis „Aktualijos! O ką manai Tu?“

„Kurk Lietuvai“ alumnai kartu su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu ir Lietuvos internetinės žiniasklaidos asociacija 2015 m. pavasarį iniciavo ir įgyvendino pilotinį projektą „Aktualijų naujienlaiškis. O ką manai Tu?“.

Margarita Šešelgytė: pokyčių TSPMI tikslas – lankstesnės ir individualesnės studijos

Nuo rudens magistro ir bakalauro studijos VU TSPMI lauks atsinaujinusios – lankstesnės ir labiau pritaikomos studentų individualiems poreikiams bei interesams. Įstoję į bakalauro programą, studentai galės rinktis vieną iš trijų specializacijų, o magistro programose pagal individualius poreikius bus galima didesnę dalį kreditų susirinkti iš pasirenkamųjų dalykų, dėstomų TSPMI. Apie tai kalbamės su VU TSPMI direktoriaus pavaduotoja studijoms dr. Margarita Šešelgyte.

Jungtinės Karalystės ambasadorės Claire Lawrence, paskaita "UK Foreign Policy After the BREXIT"

Spalio 11 d., 16.45 (304 aud.) Institute paskaitą apie Jungtinės Karalystės užsienio politiką pro Brexit skaitys Jungtinės karalystės ambasadorė Lietuvoje Claire Lawrence. Paskaitos tema “UK Foreign Policy after the Brexit”.

Vilniaus universitetas 438-ąjį gimtadienį pasitinka su nauja tradicija

Šiemet Vilniaus universitetas (VU) 438-ąjį gimtadienį švęs dvi dienas – balandžio 3 ir 4 d. Išskirtiniu akcentu taps Atminties diplomų teikimo ceremonija. Ji rengiama pirmą kartą ir tikslingai siejama su universiteto įsteigimo paminėjimu.

Doc. dr. Kamran Matin paskaita „Kurdai ir Vidurio Rytų krizė"

VU TSPMI AALASC kviečia į doc. dr. Kamran Matin paskaitą „Kurdai ir Vidurio Rytų krizė". Savo paskaitoje Kamran Matin pristatys istorinį kurdų judėjimo bei jų kovos dėl nacionalinio ir kultūrinio pripažinimo kontekstą, netolygų šio judėjimo vystymąsi. Taip pat svečias aptars tarpusavyje besivaržančius kurdų judėjimo politinius projektus, besirandančius kompleksiniame geopolitiniame ir geostrateginiame kontekstuose. Pranešėjas teigia, jog kurdai gali turėti esminį sprendimą Vidurio Rytų krizei bei besitęsiančiai prievartai ir autoritarizmui, kurie žymi modernią šio regiono istoriją.

Paskaita vyks lapkričio 8 d. (antradienį), 15.00 val., 402 aud. Po paskaitos vyks diskusija, kurią moderuos Ieva Koreivaitė.

Kreipimasis į VU TSPMI bendruomenę

Mes, žemiau pasirašiusieji, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) bendruomenės nariai,

- reaguodami į prof. Vytauto Radžvilo išsakytus viešus komentarus žiniasklaidoje apie TSPMI administracijos sprendimus, kolegas dėstytojus ir studentus;

- skatindami VU TSPMI bendruomenės solidarumą, atvirumą ir pasitikėjimą

kreipiamės į VU TSPMI studentus, alumnus, dėstytojus ir administraciją.

Diskusija „Kaip stiprinti pasitikėjimą Lietuvos valstybe?"

Birželio 29 d., 15 val. Valstybės pažinimo centre (Totorių g. 28) vyks diskusija „Kaip stiprinti pasitikėjimą Lietuvos valstybe?“. Renginio metu bus pristatyti VU TSPMI tyrėjų įgyvendinto projekto „Geras valdymas ir pasitikėjimas valdžios institucijomis kuriant gerovės visuomenę“ rezultatai ir rekomendacijos.

Prašome iki birželio 27 d. pranešti apie savo dalyvavimą užpildant šią formą. Atvykdami su savimi nepamirškite turėti asmens dokumento.

Metų valstybės kūrėjo 2016 apdovanojimas šventiniame kovo 11-osios koncerte

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo proga Vilniaus universiteto bendruomenė kovo 11 d. 16 val. kviečia į šventinį koncertą Šv. Jonų bažnyčioje. Šio renginio metu bus paskelbtas ir apdovanotas Metų valstybės kūrėjas - labiausiai Lietuvos valstybei 2016 metais nusipelnęs asmuo ar organizacija.

VU TSPMI iniciatyva apdovanojimas kasmet teikiamas siekiant pagerbti labiausiai Lietuvos valstybei ir visuomenei nusipelniusius asmenis, paskatinti visuomenę domėtis politika, valstybės ir viešaisiais reikalais. Jais gali tapti nepriekaištingos reputacijos politikai, valstybės tarnautojai, visuomenininkai, verslo atstovai, iniciatyvūs piliečiai ar organizacijos. Laimėtoją renka specialiai iš Instituto atstovų sudaryta komisija. Šiais metais – tai bus jau trečiasis Metų valstybės kūrėjo apdovanojimas, kurio metu bus įteikta simbolinė Metų kūrėjo plyta.

Koncerte skambės specialiai šiai šventei parengta Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestro „Oktava“ programa. Šventėje laukiami Vilniaus universiteto studentai ir alumnai, miestiečiai bei miesto svečiai.

Renginio pradžia 16 val., durys atsidaro 15.30. Renginio trukmė 1 val. 20 min. Įėjimas nemokamas.

Valstybės saugumo departamentas atidaro Pasitikėjimo telefono liniją

Minint Lietuvos Žvalgo dieną, Valstybės saugumo departamentas (VSD) atidaro Pasitikėjimo telefono liniją 8700 70007 ir pradeda visuomenės švietimo kampaniją. Pasitikėjimo telefono linija padės Lietuvos piliečiams aktyviau tiesiogiai prisidėti prie šalies saugumo stiprinimo.

Daugiau apie pasitikėjimo liniją ir švietimo kampaniją rasite čia