Pagal datą

NaujienosTSPMI

TSPMI

Diplomų įteikimas VU TSPMI absolventams

Birželio 16 d., penktadienį, 10:00 val. iškilmingoje ceremonijoje bus įteikti VU TSPMI bakalauro ir magistro diplomai. Įteikimas vyks Šv. Jonų bažnyčioje. Ateikite pasveikinti!

TSPMI

Nyderlandų ambasadoriaus Bert van der Lingen paskaita „Dvyliktasis Olandijos pirmininkavimas ES Tarybai: tikslai ir svarba ES politikos procesui"

Kovo 8 d., 16.45  val., 304 aud. vyks Nyderlandų ambasadoriaus Bert van der Lingen paskaita „Dvyliktasis Nyderlandų pirmininkavimas ES Tarybai: tikslai ir svarba ES politikos procesui". Paskaitos metu bus siekiama atsakyti į klausimus apie tai, kiek įtakos ES politikos procesui gali daryti kas pusmetį besikeičianti ES Tarybai pirmininkaujanti šalis ir nuo ko ši įtaka priklauso, kaip vertinama pirmininkavimo sėkmė. Taip pat bus aptariamos ankstesnės Nyderlandų patirtys pirmininkaujant šiai institucijai. Paskaita vyks anglų kalba.

TSPMI

PoDi'17 - norintiems daugiau!

Gegužės 2 - 5 dienomis vykstančios PoDi'17 kvies visus norinčius #daugiau dalyvauti net keturiose dienose paskaitų ir pramogų. Kiekviena diena – teminė, todėl rasti kai ką artimo sau gebės kiekvienas norintis daugiau akademiškumo, kūrybiškumo, bendruomeniškumo ar veiksmo. Jau pirmąją dieną PoDi’17 kelsis į VU Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą (MKIC), kur diskutuosime apie žiniasklaidos misiją šiandien. Programa TSPMI taip pat žada daug - renginius apie muziką kaip pasipriešinimo formą, įkvepiančių ne(sėkmės) istorijų bei pokalbį su Metų valstybės kūrėju A.Tapinu. Pramogų laukia ne ką mažiau - protų mūšis, PoDi'17 futbolas ir, žinoma, uždaromasis vakaras

TSPMI

Diskusija apie doc. Konstantino Andrijausko monografiją „Kinijos, Indijos ir Rusijos susidūrimas Eurazijos civilizacinėse erdvėse"

Gegužės 24 d., 17:00 val., 402 aud. vyks VU TSPMI lektoriaus doc. Konstantino Andrijausko monografijos „Kinijos, Indijos ir Rusijos susidūrimas Eurazijos civilizacinėse erdvėse“ pristatymas ir diskusija. Diskusijoje dalyvaus prof. Audrius Beinorius, prof. Tomas Janeliūnas, doc. Naglis Kardelis ir doc. Konstantinas Andrijauskas (autorius).

Knygos leidimą finansavo Lietuvos mokslo taryba (Paraiška LEI-15066)

TSPMI

Karas ir saugumas: kas ir kodėl turėtų diskutuoti apie karybą Lietuvoje? Susitikimas su dr. Deividu Šlekiu

Apie ką reikia kalbėti visuomenėje ir su visuomene, nors niekas nekalba? Ir kodėl nekalba (me) apie karą?

Gegužės 26 d., ketvirtadienį, 18 val. kviečiame į susitikimą su karo studijų pradininku Lietuvoje, karybos ekspertu VU TSPMI dėstytoju dr. Deividu Šlekiu. Susitikimas vyks Alaus bibliotekoje (Trakų g. 4)

TSPMI

LVŽS rinkiminės programos pristatymas

VU TSPMI tęsia Lietuvos svarbiausių politinių partijų rinkiminių programų pristatymo ir komentavimo ciklą. Rugsėjo 14 d., trečiadienį, 13 val. 402 aud. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis bei partijos kandidatas LR Seimo rinkimuose Saulius Skvernelis pristatys partijos rinkiminę programą.

Pagrindiniai pristatymo akcentai - ekonomika ir finansai, energetika, šeimos politika, aplinkosauga, pajamų nelygybė, skurdas bei sveikatos politika. Taip pat bus pristatomi LVŽS kandidatai į ministrų postus, kurie taip pat dalyvaus programos pristatyme. 

Programos siūlymus komentuos VU TSPMI politologai - doc. dr. Nerija Putinaitė ir dėstytojas Romas Švedas. Pristatymą moderuos - VU TSPMI direktoriaus pavaduotoja studijoms doc. dr. Margarita Šešelgytė. 

TSPMI

Sirijos žurnalistės Kholoud Helmi paskaita „Moterų vaidmuo Sirijos konflikte“

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas, VU TSPMI Afrikos, Azijos ir Lotynų Amerikos (AALA) studijų centras bei Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija kviečia į Sirijos žurnalistės Kholoud Helmi paskaitą „Moterų vaidmuo Sirijos konflikte“.

Sirijos konflikte vienais iš esminių klausimų vis tiek lieka dvejonės, kokie iš tiesų buvo revoliucijos tikslai ir į ką ji pavirto dabar? Kaip šiame konflikte kvestionuojamos moterų teisės – kaip jos išgyvena konfliktą, kai kasdien kenčia ir susiduria su mirtimi. 

Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus galėsite išgirsti Sirijos žurnalistės Kholoud Helmi paskaitoje „Moterų vaidmuo Sirijos konflikte“ bei po paskaitos vyksiančioje diskusijoje, kurią moderuos VU TSPMI lektorė dr. Ieva Koreivaitė.

Paskaita-diskusija įvyks lapkričio 23 d. (trečiadienį), 13.15 val., 402 aud.  Renginio kalba - anglų.

TSPMI

VU TSPMI Alumni draugija steigia stipendijų fondą

VU TSPMI Alumni draugija, bendradarbiaudama su VU TSPMI administracija ir VU SA TSPMI, 2017 m. vasario 7 d. įsteigė VU TSPMI Alumni draugijos stipendijų fondą. Šio fondo lėšomis alumnų draugija tikisi paskatinti VU TSPMI studentus siekti aukščiausio lygio akademinių rezultatų bei tapti įkvepiančiais lyderiais savo bendruomenėje. 

TSPMI

„Metų valstybės kūrėjo" 2015 apdovanojimo ceremonija

VU TSPMI tęsia 2014 m. pradėtą tradiciją ir ir šiemet pakvietė nominuoti Metų valstybės kūrėją. Kandidatai į šį apdovanojimą - Lietuvos labui asmeniškai nusipelnę nepriekaištingos reputacijos politikai, valstybės tarnautojai, visuomenininkai, verslo atstovai, iniciatyvūs piliečiai. Iš pasiūlytų kandidatų Metų valstybės kūrėją 2015 renka VU TSPMI tarybos patvirtinta Komisija. Komisiją sudaro 5 nariai, tarp jų vienas studentų atstovas.

Praėjusiais metais „Metų valstybės kūrėjo"  apdovanojimą gavo ambasadadorius, VU TSPMI alumnas Žygimantas Pavilionis. Šiemet į apdovanojimą pretenduoja:

  • Dr. Justinas Dementavičius
  • Doc. Kęstutis Girnius
  • Rokas Masiulis, energetikos ministras
  • Ambasadorius Rytų partnerystei Žygimantas Pavilionis
  • Profesorė Ainė Ramonaitė
  • Kristina Sabaliauskaitė, rašytoja, menotyrininkė
  • Nepriklausomas Širvintų krašto piliečių laikraštis „Širvis
  • Benediktas Vanagas, lenktynininkas. 
  • Doc. Loreta Vaicekauskienė, Lietuvių kalbos institutas/Vilniaus universitetas

Daugiau apie kandintus ir jų nominacijas skaitykite čia

Iškilminga Metų valstybės kūrėjo 2015 apdovanojimo ceremonija vyks kovo 10 d. (ketvirtadienis), 16:30 val., 402 aud. 

TSPMI

Go Forward!

Kviečiame dalyvauti pokalbyje „Go forward!” apie sėkmingą karjerą ir lyderystę. Šį kartą pokalbyje dalyvauja moterys, karjeros pasiekusios tarptautinėse įmonėse. Kalbėsime apie tai, kas yra sėkminga karjera ir kas ją lemia, kokių klaidų galima išvengti karjeros kelyje.

Renginys vyks spalio 25d., 18 val., 402 aud.

Būtina išankstinė registracija.