Pagal datą

NaujienosTSPMI

TSPMI

Kviečiame teikti paraiškas: Vasaros mokykla "Small States in Europe: Opportunities and Challenges" Islandijos Universitete, Reikjavike

VU TSPMI bendradarbiaudami su Islandijos Universiteto Mažųjų valstybių studijų centru, kviečia teikti paraiškas dalyvauti vasaros mokykloje  "Small States in Europe: Opportunities and Challenges" Islandijos Universitete, Reikjavike, kuri vyks š.m. birželio 20 - liepos 2 dienomis.

Vasaros mokyklos tikslas - padėti gilinti turimas žinias ir skatinti dalintis gerąja patirtimi apie mažąsias valstybes bei Europos integracijos procesą, siekiant gilesnės integracijos ir globalizacijos tarp Europos universitetų, taip didinat ir gerinant mokslininkų bendradarbiavimą šiame tyrimų lauke.

Programos kursus dėstys geriausi šios srities specialistai ir profesoriai iš įvairių Europos universitetų, taip pat turintys kompetencijas politikos mokslų, ekonomikos, istorijos, viešosios politikos ir sociologijos disciplinose. 

Daugiau informacijos apie paraiškos teikimą rasite čia

 

TSPMI

Rinkiminės TS - LKD ekonominės programos pristatymas

VU TSPMI pradeda Lietuvos svarbiausių politinių partijų rinkiminių programų pristatymo ir komentavimo ciklą. Balandžio 20 d., trečiadienį, 12 val. 402 aud. TS-LKD lyderis, europarlamentaras Gabrielius Landsbergis bei Seimo narys Dainius Kreivys pristatys vieną pagrindinių TS-LKD 2016 m. Seimo rinkimų programos dalių ekonomikos srityje „Naują planą Lietuvai“. Programos siūlymus komentuos VU TSPMI politologai.

TSPMI

VU TSPMI SMD kviečia: doc. dr. Deivido Šlekio paskaita „Pirmasis pasaulinis karas Afrikoje"

VU TSPMI Studentų mokslinė draugija kviečia į antrąją šiais mokslo metais dr. D. Šlekio karybos istorijos paskaitą “Pirmasis pasaulinis karas Afrikoje”. Kai kalbama apie I pasaulinį karą, svarbu prisiminti, jog jis iš tiesų buvo pasaulinis ir vyko ne tik Europoje, bet ir kitose kontinentuose. Kariai iš Afrikos kolonijų suvaidino svarbią rolę Vakarų fronte, o pačiame kontinente imperinės Europos valstybės vykdė aktyvius kovinius veiksmus. Paskaitos metu dėstytojas aptars karo eigą Afrikoje. Paskaita vyks gruodžio 7 d. (trečiadienį), 16.45 val. VU TSPMI 402 aud. 

TSPMI

Politikos ir medijų seminarai: Erdvės, sienos, neapibrėžtumo zonos ir pabėgėlių reprezentacija

Kviečiame į pirmąjį šio sezono P&M seminarą. Balandžio 26 d., 18 val. TSPMI Žiemos sode doc. Dovilė Jakniunaitė skaitys pranešimą “Erdvės, sienos, neapibrėžtumo zonos ir pabėgėlių reprezentacija”. Pranešimą komentuos dr. Vita Petrusauskaite, Etninių tyrimų institutas.

TSPMI

Prof. dr. Natalijos Zubarevič paskaita „Šiandieninės Rusijos regioninio vystymosi tendencijos ir ateities perspektyvos"

Balandžio 13 d. 18:00 val. 402 aud. vyks žymios Rusijos ekonomistės-geografės,  regionų socialinio ir ekonominio vystymosi specialistės prof. dr. Natalijos Zubarevič paskaita „Šiandieninės Rusijos regioninio vystymosi tendencijos ir ateities perspektyvos“. Po paskaitos vyks diskusija, kurią moderuos doc. dr. Dovilė Jakniūnaitė.

TSPMI

Mokslo metų pradžios šventė VU TSPMI

VU TSPMI pradeda naujus mokslo metus!

Rugsėjo 1-osios dienos šventė įvyks 10:00 val. 402 aud.

Prasidedančių mokslo metų proga sveikins žurnalistas Dovydas Pancerovas, Alumni draugijos atstovas, TSPMI vadovai ir administracija, studentų organizacijų atstovai. Laukiame!

TSPMI

Lietuvos laisvės sąjungos - liberalų rinkiminės programos pristatymas

VU TSPMI tęsia Lietuvos politinių partijų rinkiminių programų pristatymo ir komentavimo ciklą. Gegužės 11 d., trečiadienį, 12 val. 402 aud. Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) lyderis Artūras Zuokas pristatys Laimingos ir turtingos Lietuvos programą. Joje, skirtingai nei įprastai, visuomenės progresą siūloma vertinti, o politines iniciatyvas ruošti atsižvelgiant ne tik į makroekonominius rodiklius, bet ir vadinamąjį laimės indeksą. Dar 2011 metais Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja priėmė rezoliuciją, kuria JT šalys-narės buvo kviečiamos stebėti visuomenės laimės indeksą ir vadovautis juo įstatymų leidyboje.

Partijos programą komentuos VU TSPMI politologai: dr. Liutauras Gudžinskas, dr. Vytautas Kuokštis, dr. Žilvinas Martinaitis ir prof. Ramūnas Vilpišauskas.

TSPMI

Harvardo universiteto profesoriaus Peter A. Hall paskaita “The Roots of the New Populism and its Implications for Democratic Politics”

Vilniaus universiteto Tarptautinių sankykių ir politikos mokslų institutas kviečia į Harvardo universiteto profesoriausvieno žymiausių šiuolaikinės lyginamosios politinės ekonomijos tyrinėtojų Peter A. Hall paskaitą “The Roots of the New Populism and its Implications for Democratic Politics”.

Paskaita vyks gegužės 23 d. 11:30 402 aud. Renginio kalba - anglų. 

Paskaitoje svečias kalbės apie šiuo metu iškilusią populizmo bangą šalyse, turinčiose senas demokratines tradicijas. Remdamasis paskutiniaisiais savo darbais sėkmingų visuomenių ir socialinio atsparumo (social resilience) tematika, profesorius aptarts JAV prezidento rinkimus, Brexit referendumą, rinkimus Nyderlanduose ir Prancūzijoje bei artėjančius Vokietijos parlamento rinkimus. 

Peter A. Hall vienas arba kartu su bendraautoriais paskelbė daug svarbių tekstų, kuriuose gilinamasi į tai, kaip politinės institucijos ir idėjos veikia dabartinę kapitalizmo raidą. Instituto svečias yra „Kapitalizmo įvairovės" ir „Sėkmingų visuomenių" teorinių perspektyvų pradininkas, įnešęs svarų indėlį į naujojo institucionalizmo metodologinės paradigmos plėtrą, taip pat paskelbęs reikšmingų darbų, analizuojančių strategines Europos integracijos problemas.

Daugiau apie svečią skaitykite čia 

Informacija apie renginį Facebook paskyroje.

TSPMI

Prof. Ramūno Vilpišausko sveikinimo žodis VU TSPMI 25-mečio proga

Skaitykite VU TSPMI direktoriaus prof. Ramūno Vilpišausko sveikinimo žodį instututo bendruomenės nariams ir bičiuliams.

TSPMI

Palestinos užsienio reikalų viceministrės dr. Amal Jadou paskaita "The Palestinian State: to be or not to be?"

Vasario 18 d., 15:00 val., 402 aud. vyks Palestinos Užsienio reikalų viceministrės dr. Amal Jadou paskaita "The Palestinian State: to be or not to be?". Po paskaitos vyks diskusija, kurią moderuos dr. Laurynas Jonavičius.