Pagal datą

NaujienosTSPMI

TSPMI

Diskusija „Kaip galėtume įvertinti Lietuvos ir Gruzijos santykius šiandieninės Europos Sąjungos politikos kontekste?“

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas katu su Gruzijos ambasada Vilniuje bei Gruzijos politikos institutu Tbilisyje, Gruzijoje, kviečia į diskusiją „Kaip galėtume įvertinti Lietuvos ir Gruzijos santykius šiandieninės Europos Sąjungos politikos kontekste?“ (“How Could We Evaluate the Georgian-Lithuanian Relations In the Context of Today‘s Politics of the European Union”). Renginys vyks dviejose šalyse vienu metu interneto pagalba. Lietuvoje, Vilniuje, rinksimės balandžio 28 d. (penktadienį), 12:30 val. (Lietuvos laiku), Vokiečių g. 10, 402 aud. Renginio kalba - anglų.

TSPMI

Rafal Lis paskaita „Lenkijos politika: istorija ir dabartis"

Trečiadienį, balandžio 27 d., Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kviečia dalyvauti Rafal Lis paskaitoje (anglų k.) „Polish Politics. History and the Present“. Renginys vyks VU TSPMI (Vokiečių g. 10) 402 aud. 17:00 val. 

Paskaitos pranešėjas apžvelgs Konstitucinės teisės nesutarimus Lenkijoje, taip pat aptars Konstitucinį Tribunolą bei Lenkijos demokratijos ir konstitucionalizmo situaciją šalyje.

TSPMI

Nauja prof. Alvydo Jokubaičio knyga „Filosofas kaltina mokslininkus. Arba kas blogai su politikos mokslu?"

Profesorius Alvydas Jokubaitis išleido naują knygą, "Filosofas kaltina mokslininkus. Arba kas blogai su politikos mokslu?"

Tai šviežias, aktualus ir provokuojantis žvilgsnis į gamtos mokslo kuriamą pasaulėžiūrą, kuri ekspansyviai veržiasi į kitas žmogiškojo patyrimo sritis. Autorius užsimoja atskleisti moderniojo politikos mokslo pamatuose glūdinčią filosofiją, įvardydamas jos prielaidas ir išryškindamas svarbiausius požymius. Tai fundamentalus ir gyvas poleminis svarstymas:

Argi politikos mokslas yra neutralus pažinimo įrankis? Kaip šis mokslas keičia kasdienį politikos suvokimą? Kokią politikos sampratą jis siūlo?

Savąja politikos mokslo kritika Jokubaitis siūlo novatorišką žvilgsnį į žmogaus mokslų prigimties, esmės ir paskirties klausimus.

TSPMI

JAV užsienio politika po Obamos. Susitikimas su TSPMI docente D.Jakniūnaite

Tęsiame neformalių, tačiau išsamių ir gilių diskusijų apie aktualią temą ciklą. Šįsyk Alaus bibliotekos palėpėje birželio 21 d. 18 val. svečiuosis VU TSPMI docentė, užsienio politikos ekspertė Dovilė Jakniūnaitė.

- Apie kokią Obamos užsienio politikos doktriną galime kalbėti?
- Nauji ir seni iššūkiai JAV lyderystei po rinkimų
- Kaip radikaliai nauja/s prezidetė/as gali pakeisti JAV užsienio politikos tradiciją?
- Kaip JAV prezidento rinkimai veikia Lietuvą? Kokios Europos/Rytų Europos politikos vertėtų tikėtis?

Kviečiame!

TSPMI

Nuo PoDi nepabėgsi: į Instituto erdves grįžta Politologų dienos

Nuo PoDi'16 nepabėgsi!

Su tokiu šūkiu šiais metais grįžta trankiausias ir įdomiausias metų renginys - Politologų dienos! 15 metų švenčiantis PoDi kaip ir kasmet tave įtrauks į politikos bei pramogų sūkurį, kuriame kiekvienas atras kažką nauja, prasminga bei linksma. Nepamiršk, gegužės 2-5 dienomis tavęs laukia ilgai laukta šventė. NEPABĖGSI! 

PoDi'16 programa 

TSPMI

Margarita Šešelgytė: pokyčių TSPMI tikslas – lankstesnės ir individualesnės studijos

Nuo rudens magistro ir bakalauro studijos VU TSPMI lauks atsinaujinusios – lankstesnės ir labiau pritaikomos studentų individualiems poreikiams bei interesams. Įstoję į bakalauro programą, studentai galės rinktis vieną iš trijų specializacijų, o magistro programose pagal individualius poreikius bus galima didesnę dalį kreditų susirinkti iš pasirenkamųjų dalykų, dėstomų TSPMI. Apie tai kalbamės su VU TSPMI direktoriaus pavaduotoja studijoms dr. Margarita Šešelgyte.

TSPMI

VU TSPMI SMD veiksmo savaitė 11 28 - 12 02

Šiais metais VU TSPMI SMD siūlo diskutuoti teisingumo, itin aktualaus politiniame gyvenime, tema, į kurią bandysime pažvelgti iš įvairių disciplinų perspektyvų. Laukia diskusijos apie socialinio teisingumo viziją ir socialinę politiką Lietuvoje, teisės ir teisingumo santykį, svarstymai apie teisingumą kaip kalbos konstruktą, istoriškai (ne)teisingus karus ir kt.

Laukite atsinaujinančios programos!

TSPMI

Patvirtintas kandidatų į Vilniaus universiteto tarybos narius sąrašas

Centrinė rinkimų komisija šių metų kovo 30 d. vykusio posėdžio metu patvirtino kandidatų į laisvas Tarybos narių vietas sąrašus. Kviečiame susipažinti su kandidatais į Vilniaus universiteto tarybos narius bei jų pateiktais dokumentais.

TSPMI

Atvirų durų dienos VU TSPMI

Apie magistro studijas institute sužinosite atvirų durų dienos renginyje gegužės 17 d. (trečiadienį). Tądien Žiemos sode (įėjimas iš kiemo pusės pro biblioteką), 17:00 val. vyks neformalus magistro programų pristatymas 

TSPMI

Kviečiame teikti paraiškas: Vasaros mokykla "Small States in Europe: Opportunities and Challenges" Islandijos Universitete, Reikjavike

VU TSPMI bendradarbiaudami su Islandijos Universiteto Mažųjų valstybių studijų centru, kviečia teikti paraiškas dalyvauti vasaros mokykloje  "Small States in Europe: Opportunities and Challenges" Islandijos Universitete, Reikjavike, kuri vyks š.m. birželio 20 - liepos 2 dienomis.

Vasaros mokyklos tikslas - padėti gilinti turimas žinias ir skatinti dalintis gerąja patirtimi apie mažąsias valstybes bei Europos integracijos procesą, siekiant gilesnės integracijos ir globalizacijos tarp Europos universitetų, taip didinat ir gerinant mokslininkų bendradarbiavimą šiame tyrimų lauke.

Programos kursus dėstys geriausi šios srities specialistai ir profesoriai iš įvairių Europos universitetų, taip pat turintys kompetencijas politikos mokslų, ekonomikos, istorijos, viešosios politikos ir sociologijos disciplinose. 

Daugiau informacijos apie paraiškos teikimą rasite čia