Naujos knygos bibliotekoje

VU TSPMI biblioteką pasiekė nauja knygų siunta. Knygų sąrašą galite rasti čia.

Prof. Karen Dawisha paskaita "Putin's Kleptocracy"

Kviečiame į profesorės Karen Dawisha paskaitą "Putins Kleptocracy", kuri vyks rugsėjo 16 d. (trečiadienis)
17 val., 402 aud.  (paskaita anglų kalba)

Karen Dawisha –  Majamio universiteto (Oksfordas, Ohajas) politikos mokslų profesorė bei šiame universitete įsikūrusio Havighurst Rusijos ir posovietinių studijų centro direktorė.

Nyderlandų ambasadoriaus Bert van der Lingen paskaita „Dvyliktasis Olandijos pirmininkavimas ES Tarybai: tikslai ir svarba ES politikos procesui"

Kovo 8 d., 16.45  val., 304 aud. vyks Nyderlandų ambasadoriaus Bert van der Lingen paskaita „Dvyliktasis Nyderlandų pirmininkavimas ES Tarybai: tikslai ir svarba ES politikos procesui". Paskaitos metu bus siekiama atsakyti į klausimus apie tai, kiek įtakos ES politikos procesui gali daryti kas pusmetį besikeičianti ES Tarybai pirmininkaujanti šalis ir nuo ko ši įtaka priklauso, kaip vertinama pirmininkavimo sėkmė. Taip pat bus aptariamos ankstesnės Nyderlandų patirtys pirmininkaujant šiai institucijai. Paskaita vyks anglų kalba.

Monografijos „Rusijos raidos scenarijai: implikacijos Lietuvos ir regiono saugumui" pristatymas

Maloniai kviečiame į baigiamąją mokslinio tyrimo konferenciją ir monografijos „Rusijos raidos scenarijai: implikacijos Lietuvos ir regiono saugumui" pristatymą, kuris vyks gruodžio 13 d. (antradienį), 15 val. VU TSPMI (Vokiečių g. 10) 402 aud.

Dalyvauja doc. Dovilė Jakniūnaitė, dr. Laurynas Kasčiūnas, prof. Tomas Janeliūnas. Moderuoja Linas Kojala.

Projektą įgyvendino Rytų Europos studijų centras. Tyrimą ir knygos leidybą finansavo Lietuvos mokslo taryba pagal Reikminių tyrimų projektų priemonę, sutarties Nr. REP-7/2015.

Akademinė diskusija „25 metai pasitikėjimo kūrimo globalių iššūkių akivaizdoje"

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų Institutas kartu su Norvegijos ambasada Lietuvoje ir Šiaurės ministrų biuru kviečia į akademinę diskusiją, skirtą Lietuvos ir Šiaurės šalių diplomatinių santykių 25-mečio paminėjimui tema „25 metai pasitikėjimo kūrimo globalių iššūkių akivaizdoje“

Diskusija vyks gruodžio 16 d. (penktadienį), nuo 9:00, VU TSPMI (Vokiečių g. 10), 402 aud. Renginio programą rasite čia.

Nuo PoDi nepabėgsi: į Instituto erdves grįžta Politologų dienos

Nuo PoDi'16 nepabėgsi!

Su tokiu šūkiu šiais metais grįžta trankiausias ir įdomiausias metų renginys - Politologų dienos! 15 metų švenčiantis PoDi kaip ir kasmet tave įtrauks į politikos bei pramogų sūkurį, kuriame kiekvienas atras kažką nauja, prasminga bei linksma. Nepamiršk, gegužės 2-5 dienomis tavęs laukia ilgai laukta šventė. NEPABĖGSI!

PoDi'16 programa

Rinkiminės TS - LKD ekonominės programos pristatymas

VU TSPMI pradeda Lietuvos svarbiausių politinių partijų rinkiminių programų pristatymo ir komentavimo ciklą. Balandžio 20 d., trečiadienį, 12 val. 402 aud. TS-LKD lyderis, europarlamentaras Gabrielius Landsbergis bei Seimo narys Dainius Kreivys pristatys vieną pagrindinių TS-LKD 2016 m. Seimo rinkimų programos dalių ekonomikos srityje „Naują planą Lietuvai“. Programos siūlymus komentuos VU TSPMI politologai.

Harvardo universiteto profesoriaus Peter A. Hall paskaita “The Roots of the New Populism and its Implications for Democratic Politics”

Vilniaus universiteto Tarptautinių sankykių ir politikos mokslų institutas kviečia į Harvardo universiteto profesoriausvieno žymiausių šiuolaikinės lyginamosios politinės ekonomijos tyrinėtojų Peter A. Hall paskaitą “The Roots of the New Populism and its Implications for Democratic Politics”.

Paskaita vyks gegužės 23 d. 11:30 402 aud. Renginio kalba - anglų.

Paskaitoje svečias kalbės apie šiuo metu iškilusią populizmo bangą šalyse, turinčiose senas demokratines tradicijas. Remdamasis paskutiniaisiais savo darbais sėkmingų visuomenių ir socialinio atsparumo (social resilience) tematika, profesorius aptarts JAV prezidento rinkimus, Brexit referendumą, rinkimus Nyderlanduose ir Prancūzijoje bei artėjančius Vokietijos parlamento rinkimus.

Peter A. Hall vienas arba kartu su bendraautoriais paskelbė daug svarbių tekstų, kuriuose gilinamasi į tai, kaip politinės institucijos ir idėjos veikia dabartinę kapitalizmo raidą. Instituto svečias yra „Kapitalizmo įvairovės" ir „Sėkmingų visuomenių" teorinių perspektyvų pradininkas, įnešęs svarų indėlį į naujojo institucionalizmo metodologinės paradigmos plėtrą, taip pat paskelbęs reikšmingų darbų, analizuojančių strategines Europos integracijos problemas.

Daugiau apie svečią skaitykite čia

Informacija apie renginį Facebook paskyroje.

Lietuvos laisvės sąjungos - liberalų rinkiminės programos pristatymas

VU TSPMI tęsia Lietuvos politinių partijų rinkiminių programų pristatymo ir komentavimo ciklą. Gegužės 11 d., trečiadienį, 12 val. 402 aud. Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) lyderis Artūras Zuokas pristatys Laimingos ir turtingos Lietuvos programą. Joje, skirtingai nei įprastai, visuomenės progresą siūloma vertinti, o politines iniciatyvas ruošti atsižvelgiant ne tik į makroekonominius rodiklius, bet ir vadinamąjį laimės indeksą. Dar 2011 metais Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja priėmė rezoliuciją, kuria JT šalys-narės buvo kviečiamos stebėti visuomenės laimės indeksą ir vadovautis juo įstatymų leidyboje.

Partijos programą komentuos VU TSPMI politologai: dr. Liutauras Gudžinskas, dr. Vytautas Kuokštis, dr. Žilvinas Martinaitis ir prof. Ramūnas Vilpišauskas.

Dvi naujos knygos apie istorijos politiką

Kviečiame skaityti dvi naujas knygas, parengtas pagal projektą „Istorijos politika kaip valstybės geokultūrinio ir geopolitinio tapatumo įtvirtinimo įrankis“ (vad. prof. Raimundas Lopata).

„Istorinės atminties diskurso prielaidos ir prieštaravimai“

„Istorijos politikos modeliai ir kryptys: Europos Sąjungos, Lenkijos, Rusijos ir Baltarusijos istorijos politika“