Pagal datą

NaujienosTSPMI

TSPMI

Pradedama registracija į „Studentas vienai dienai" paskaitas pavasario semestre

Moksleivi,

kovo 27 – balandžio 7 dienomis kviečiame sudalyvauti Vilniaus universiteto iniciatyvoje „Studentas vienai dienai“!

Šioje pavasario sesijoje bus galima aplankyti net 14–os Vilniaus universiteto padalinių organizuojamas paskaitas, kuriose galėsite susipažinti su konkrečia studijų sritimi ir studijų programa.

Registruotis į paskaitas kviečiame nuo kovo 17 dienos, paspaudus šią nuorodą.

Atkreipiame dėmesį, kad registracija į kiekvieną paskaitą vykdoma atskirai.

TSPMI

Kviečiame teikti paraiškas: Vasaros mokykla "Small States in Europe: Opportunities and Challenges" Islandijos Universitete, Reikjavike

VU TSPMI bendradarbiaudami su Islandijos Universiteto Mažųjų valstybių studijų centru, kviečia teikti paraiškas dalyvauti vasaros mokykloje  "Small States in Europe: Opportunities and Challenges" Islandijos Universitete, Reikjavike, kuri vyks š.m. birželio 20 - liepos 2 dienomis.

Vasaros mokyklos tikslas - padėti gilinti turimas žinias ir skatinti dalintis gerąja patirtimi apie mažąsias valstybes bei Europos integracijos procesą, siekiant gilesnės integracijos ir globalizacijos tarp Europos universitetų, taip didinat ir gerinant mokslininkų bendradarbiavimą šiame tyrimų lauke.

Programos kursus dėstys geriausi šios srities specialistai ir profesoriai iš įvairių Europos universitetų, taip pat turintys kompetencijas politikos mokslų, ekonomikos, istorijos, viešosios politikos ir sociologijos disciplinose. 

Daugiau informacijos apie paraiškos teikimą rasite čia

 

TSPMI

Vieša paskaita apie Padėkos dieną su JAV ambasada

Lapkričio 22-ą dieną pirmo kurso studentų ir visų norinčiųjų laukia neeilinė paskaita. JAV Ambasados Vilniuje atstovė, p. Althea Cawley-Murphee, kalbės apie vieną svarbiausių valstybinių švenčių Jungtinėse Amerikos Valstijose - Padėkos dieną. 

Paskaita vyks pirmo kurso studentų anglų kalbos dalyko paskaitų rėmuose, bet taipogi bus atvira visiems norintiems. Renginys vyks anglų kalba. Daugiau informacijos apie jį anglų kalba galite rasti čia.

TSPMI

Vilniaus universitetas 438-ąjį gimtadienį pasitinka su nauja tradicija

Šiemet Vilniaus universitetas (VU) 438-ąjį gimtadienį švęs dvi dienas – balandžio 3 ir 4 d. Išskirtiniu akcentu taps Atminties diplomų teikimo ceremonija. Ji rengiama pirmą kartą ir tikslingai siejama su universiteto įsteigimo paminėjimu.

TSPMI

Disertacijos gynimas. Valentinas Beržiūnas „Lietuvos užsienio politikos formavimo tapatybiniai veiksniai"

Valentinas Beržiūnas gins disertaciją „Lietuvos užsienio politikos formavimo tapatybiniai veiksniai” socialinių mokslų srities, politikos mokslų krypties daktaro laipsniui gauti.
Disertacija rengta 2012-2017 metais studijuojant doktorantūroje.
Moksliniai vadovai:
doc. dr. Dovilė Jakniūnaitė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, politikos mokslai – 02S).
Disertacijos gynimas vyks birželio 15 d. (ketvirtadienį), 11:00 val., 402 aud.
TSPMI

Rinkiminės TS - LKD ekonominės programos pristatymas

VU TSPMI pradeda Lietuvos svarbiausių politinių partijų rinkiminių programų pristatymo ir komentavimo ciklą. Balandžio 20 d., trečiadienį, 12 val. 402 aud. TS-LKD lyderis, europarlamentaras Gabrielius Landsbergis bei Seimo narys Dainius Kreivys pristatys vieną pagrindinių TS-LKD 2016 m. Seimo rinkimų programos dalių ekonomikos srityje „Naują planą Lietuvai“. Programos siūlymus komentuos VU TSPMI politologai.

TSPMI

Patvirtinti kandidatų į Vilniaus universiteto tarybą narių sąrašai

Centrinė rinkimų komisija patvirtino kandidatų į Vilniaus universiteto tarybos narius sąrašą. Taip pat patvirtinta, jog Tarybos nario rinkimai vyks sausio 24-25 dienomis (išankstinis balsavimas sausio 18-19 d.). Jei prireiktų antrojo balsavimo turo, jis vyktų sausio 31 – vasario 1 dienomis.

Komisija taip pat patvirtino rinkėjų sąrašą bei rinkimų padaliniuose vietas. Su visa Centrinės rinkimų komisijos informacija galite susipažinti čia.

TSPMI

Doc. dr. Kamran Matin paskaita „Kurdai ir Vidurio Rytų krizė"

VU TSPMI AALASC kviečia į doc. dr. Kamran Matin paskaitą „Kurdai ir Vidurio Rytų krizė". Savo paskaitoje Kamran Matin pristatys istorinį kurdų judėjimo bei jų kovos dėl nacionalinio ir kultūrinio pripažinimo kontekstą, netolygų šio judėjimo vystymąsi. Taip pat svečias aptars tarpusavyje besivaržančius kurdų judėjimo politinius projektus, besirandančius kompleksiniame geopolitiniame ir geostrateginiame kontekstuose. Pranešėjas teigia, jog kurdai gali turėti esminį sprendimą Vidurio Rytų krizei bei besitęsiančiai prievartai ir autoritarizmui, kurie žymi modernią šio regiono istoriją.

Paskaita vyks lapkričio 8 d. (antradienį), 15.00 val., 402 aud. Po paskaitos vyks diskusija, kurią moderuos Ieva Koreivaitė.

TSPMI

VU TSPMI SMD kviečia: doc. dr. Deivido Šlekio paskaita „Pirmasis pasaulinis karas Afrikoje"

VU TSPMI Studentų mokslinė draugija kviečia į antrąją šiais mokslo metais dr. D. Šlekio karybos istorijos paskaitą “Pirmasis pasaulinis karas Afrikoje”. Kai kalbama apie I pasaulinį karą, svarbu prisiminti, jog jis iš tiesų buvo pasaulinis ir vyko ne tik Europoje, bet ir kitose kontinentuose. Kariai iš Afrikos kolonijų suvaidino svarbią rolę Vakarų fronte, o pačiame kontinente imperinės Europos valstybės vykdė aktyvius kovinius veiksmus. Paskaitos metu dėstytojas aptars karo eigą Afrikoje. Paskaita vyks gruodžio 7 d. (trečiadienį), 16.45 val. VU TSPMI 402 aud. 

TSPMI

Gegužės mėnesio atviros magistro studijų programų paskaitos

Atviros magistro studijų programų paskaitos Institute! 

Ir gegužės mėnesį kviečiame visus studentus, kuriems įdomu, ką ir kaip mokosi VU TSPMI magistro programų studentai, sudalyvauti atvirose magistro programų dalykų paskaitose. Dar daugiau apie magisto studijas Institute sužinosite atvirų durų dienos renginiuose balandžio 28 d. (ketvirtadienis). 

Atvirų magistro programų paskaitų tvarkaraštis