Pagal datą

NaujienosTSPMI

TSPMI

Gegužės mėnesio atviros magistro studijų programų paskaitos

Atviros magistro studijų programų paskaitos Institute! 

Ir gegužės mėnesį kviečiame visus studentus, kuriems įdomu, ką ir kaip mokosi VU TSPMI magistro programų studentai, sudalyvauti atvirose magistro programų dalykų paskaitose. Dar daugiau apie magisto studijas Institute sužinosite atvirų durų dienos renginiuose balandžio 28 d. (ketvirtadienis). 

Atvirų magistro programų paskaitų tvarkaraštis 

TSPMI

Doc. dr. Kamran Matin paskaita „Kurdai ir Vidurio Rytų krizė"

VU TSPMI AALASC kviečia į doc. dr. Kamran Matin paskaitą „Kurdai ir Vidurio Rytų krizė". Savo paskaitoje Kamran Matin pristatys istorinį kurdų judėjimo bei jų kovos dėl nacionalinio ir kultūrinio pripažinimo kontekstą, netolygų šio judėjimo vystymąsi. Taip pat svečias aptars tarpusavyje besivaržančius kurdų judėjimo politinius projektus, besirandančius kompleksiniame geopolitiniame ir geostrateginiame kontekstuose. Pranešėjas teigia, jog kurdai gali turėti esminį sprendimą Vidurio Rytų krizei bei besitęsiančiai prievartai ir autoritarizmui, kurie žymi modernią šio regiono istoriją.

Paskaita vyks lapkričio 8 d. (antradienį), 15.00 val., 402 aud. Po paskaitos vyks diskusija, kurią moderuos Ieva Koreivaitė.

TSPMI

Kreipimasis į VU TSPMI bendruomenę

Mes, žemiau pasirašiusieji, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) bendruomenės nariai,

- reaguodami į prof. Vytauto Radžvilo išsakytus viešus komentarus žiniasklaidoje apie TSPMI administracijos sprendimus, kolegas dėstytojus ir studentus;

- skatindami VU TSPMI bendruomenės solidarumą, atvirumą ir pasitikėjimą

kreipiamės į VU TSPMI studentus, alumnus, dėstytojus ir administraciją.

TSPMI

Politikos ir medijų seminarai: „Nukenksminti dokumentą: karo kronika ir jos naudojimas" 05 10 18 val.

Per XX a. pagaminta daugybė kino kronikos, taip pat karų. Bet kokioje kronikoje susitinka „užklupta“ tikrovė ir jos kontrolė. Kas turi įgaliojimus „užklupti“? Kam ir kaip bus leista tai pamatyti? Kaip tai bus naudojama ir kas šį naudojimą reguliuos? Su kuo kronika gali būti derinama, o su kuo ne? Kaip ji perdirbama, pavyzdžiui, vaidybiniame kine? Kokios galios šiose derybose atitenka kronikos užsakovui (pirmiausiai valstybei), kino aparatą laikančiai rankai ir pačiai medijai – kinui?

Apie tai Antrojo pasaulinio karo, pirmiausiai – Leningrado blokados, kronikos pagrindu P&М seminare kalbės Natalija Arlauskaitė. Pranešimą komentuoja Nerijus Milerius, VU Filosofijos fakultetas.

Daugiau apie renginį rasite čia 

TSPMI

Metų valstybės kūrėjo 2016 apdovanojimas šventiniame kovo 11-osios koncerte

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo proga Vilniaus universiteto bendruomenė kovo 11 d. 16 val. kviečia į šventinį koncertą Šv. Jonų bažnyčioje. Šio renginio metu bus paskelbtas ir apdovanotas Metų valstybės kūrėjas - labiausiai Lietuvos valstybei 2016 metais nusipelnęs asmuo ar organizacija. 

VU TSPMI iniciatyva apdovanojimas kasmet teikiamas siekiant pagerbti labiausiai Lietuvos valstybei ir visuomenei nusipelniusius asmenis, paskatinti visuomenę domėtis politika, valstybės ir viešaisiais reikalais. Jais gali tapti nepriekaištingos reputacijos politikai, valstybės tarnautojai, visuomenininkai, verslo atstovai, iniciatyvūs piliečiai ar organizacijos. Laimėtoją renka specialiai iš Instituto atstovų sudaryta komisija. Šiais metais – tai bus jau trečiasis Metų valstybės kūrėjo apdovanojimas, kurio metu bus įteikta simbolinė Metų kūrėjo plyta. 

Koncerte skambės specialiai šiai šventei parengta Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestro „Oktava“ programa. Šventėje laukiami Vilniaus universiteto studentai ir alumnai, miestiečiai bei miesto svečiai. 

Renginio pradžia 16 val., durys atsidaro 15.30. Renginio trukmė 1 val. 20 min. Įėjimas nemokamas. 

TSPMI

Diskusija „Kaip stiprinti pasitikėjimą Lietuvos valstybe?"

Birželio 29 d., 15 val. Valstybės pažinimo centre (Totorių g. 28) vyks diskusija „Kaip stiprinti pasitikėjimą Lietuvos valstybe?“. Renginio metu bus pristatyti VU TSPMI tyrėjų įgyvendinto projekto „Geras valdymas ir pasitikėjimas valdžios institucijomis kuriant gerovės visuomenę“ rezultatai ir rekomendacijos.

Prašome iki birželio 27 d. pranešti apie savo dalyvavimą užpildant šią formą. Atvykdami su savimi nepamirškite turėti asmens dokumento.

TSPMI

Valstybės saugumo departamentas atidaro Pasitikėjimo telefono liniją

Minint Lietuvos Žvalgo dieną, Valstybės saugumo departamentas (VSD) atidaro Pasitikėjimo telefono liniją 8700 70007 ir pradeda visuomenės švietimo kampaniją. Pasitikėjimo telefono linija padės Lietuvos piliečiams aktyviau tiesiogiai prisidėti prie šalies saugumo stiprinimo. 

Daugiau apie pasitikėjimo liniją ir švietimo kampaniją rasite čia 

TSPMI

VU TSPMI mentorių ir studentų susitikimas

Karo akademijos lektorius Artūras Ševeliovas spalio 13 d. 18.30 val. TSPMI 401 aud. papasakos, kodėl dalyvavimas TSPMI Mentorystės programoje gali iš esmės pakeisti studijų metus - paversti juos efektyvesniais, įdomesniais ir dar labiau įsimintinais! Ateikite visi, dar tik svarstantys ir jau apsisprendę, dalyvauti mentorystės programoje! 

TSPMI

VU TSPMI - 25 metai įkvėpimo! Specialus gimtadienio leidinys

2017 metų vasario 7 d. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas švęs 25-ąjį gimtadienį. Prieš 25 metus kartu su Instituto įkūrimu buvo pradėta ir nauja, moderni ir įkvepianti politikos mokslų disciplina. Visą šį laiką VU TSPMI siekia ne tik aukščiausios kokybės studijų bei mokslinių tyrimų, bet ir savo studentus bei partnerius įkvėpti, paskatinti kritiškai susimąstyti ir, žinoma, veikti. Visa savaitė, vasario 6-10 dienomis, Institute bus šventinė, o jos pagrindinė idėja yra pasidžiaugti instituto bendruomene, ir jos įkvepiančiais darbais. Šventės šūkis – „25 metai įkvėpimo“. Mes švęsime tai, kad 25-erius metus su įkvėpimu kurdami save, taip pat kuriame Lietuvą ir pasaulį.

Šia ypatinga proga norime pasidalinti su jumis specialiu mūsų gimtadieniui skirtu leidiniu, kuriame rasite:

šventinės savaitės programą;

trumpus mūsų bendruomenės narių pristatymus;

interviu su VU TSPMI kūrėju ir pirmuoju direktoriumi prof. Egidijumi Kūriu.

Leidinį galite pavartyti čia.

TSPMI

Atlikta pirmoji išsami VU TSPMI alumnų apklausa: rezultatai

VU TSPMI Alumni draugija atliko studijas Institute baigusių alumnų apklausą. Domėtasi, ką alumnai mano apie studijas, kaip jiems sekasi darbo rinkoje, kaip jie vertina bendruomeninę patirtį Institute, kokie jų pasiekimai. Informacija bus naudojama tobulinant studijų procesus, Instituto bakalauro ir magistro programas, palaikant ryšį su alumnais, kviečiant juos prisijungti prie alumnų  draugijos veiklos. Apklausoje dalyvavo 512, t. y. maždaug 23proc. visų TSPMI alumnų.