Pagal datą

NaujienosTSPMI

TSPMI

Nuo sausio 12 d. keičiamas eduroam sertifikatas Vilniaus universiteto eduroam vartotojams

Vilniaus universiteto informacinių technologijų taikymo centras informuoja, kad 2017-01-12 10:00 bus keičiamas eduroam sertifikatas Vilniaus universiteto eduroam vartotojams. Tuo metu teks iš naujo patvirtinti saugumo sertifikatą (jei naudojamas) jungiantis prie eduroam tinklo.

Nešiojamuose kompiuteriuose turėtų iššokti lentelė dėl naudojo sertifikato patvirtinimo, mobilieji telefonai ir planšetės gali rodyti, kad vedami neteisingi prisijungimo duomenys.

Jei kils problemų prisijungiant, eduroam iš naujo sukonfigūruokite su eduroam CAT įrankiu: https://cat.eduroam.org/, pasirinkdami Vilniaus universitetą, kaip savo instituciją. Taip pat nepamirškite, kad Jūsų prisijungimo vardas yra pašto adresas. Šį įrankį, kaip ir kitas pagrindines VU paslaugas, pasiekti galėsite prisijungę prie atviro "info" tinklo. Tai turėtų išspręsti visas problemas, tačiau jei prisijungti nepavyks ir po to, kreipkitės į pagalba@ittc.vu.lt.

TSPMI

Kreipimasis į VU TSPMI bendruomenę

Mes, žemiau pasirašiusieji, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) bendruomenės nariai,

- reaguodami į prof. Vytauto Radžvilo išsakytus viešus komentarus žiniasklaidoje apie TSPMI administracijos sprendimus, kolegas dėstytojus ir studentus;

- skatindami VU TSPMI bendruomenės solidarumą, atvirumą ir pasitikėjimą

kreipiamės į VU TSPMI studentus, alumnus, dėstytojus ir administraciją.

TSPMI

Diskusija „Ateities formulė: kokių protų reikia klestinčiai valstybei?"

Lietuvoje stiprėja balsai, kad technologai sukurs klestinčią valstybę. Ar tikrai ateitis – technologų rankose? Koks bus naujasis pasaulis? Kokių specialistų reikės, o kurie bus mažai vertingi? Koks balansas tarp socialinių ir technologinių mokslų reikalingas visaverčiam visuomenės gyvavimui? VU TSPMI organizuojamoje diskusijoje apie socialinių - humanitarinių ir tiksliųjų – gamtos mokslų perspektyvas - žinomi Lietuvos darbdaviai, akademikai, praktikai ir visuomenės veikėjai.

Renginys vyks spalio 29 d., 10 val., Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) skaitykloje. 

TSPMI

Politikos ir medijų seminarai: Erdvės, sienos, neapibrėžtumo zonos ir pabėgėlių reprezentacija

Kviečiame į pirmąjį šio sezono P&M seminarą. Balandžio 26 d., 18 val. TSPMI Žiemos sode doc. Dovilė Jakniunaitė skaitys pranešimą “Erdvės, sienos, neapibrėžtumo zonos ir pabėgėlių reprezentacija”. Pranešimą komentuos dr. Vita Petrusauskaite, Etninių tyrimų institutas.

TSPMI

Politikos ir medijų seminarai: „Nukenksminti dokumentą: karo kronika ir jos naudojimas" 05 10 18 val.

Per XX a. pagaminta daugybė kino kronikos, taip pat karų. Bet kokioje kronikoje susitinka „užklupta“ tikrovė ir jos kontrolė. Kas turi įgaliojimus „užklupti“? Kam ir kaip bus leista tai pamatyti? Kaip tai bus naudojama ir kas šį naudojimą reguliuos? Su kuo kronika gali būti derinama, o su kuo ne? Kaip ji perdirbama, pavyzdžiui, vaidybiniame kine? Kokios galios šiose derybose atitenka kronikos užsakovui (pirmiausiai valstybei), kino aparatą laikančiai rankai ir pačiai medijai – kinui?

Apie tai Antrojo pasaulinio karo, pirmiausiai – Leningrado blokados, kronikos pagrindu P&М seminare kalbės Natalija Arlauskaitė. Pranešimą komentuoja Nerijus Milerius, VU Filosofijos fakultetas.

Daugiau apie renginį rasite čia 

TSPMI

Diskusija „Nuvilti piliečiai ir globalios lyderystės krizė” su M. Linsky

Kviečiame į diskusiją apie Vakarų atstovaujamosios demokratijos būklę ir politinę lyderystę „Nuvilti piliečiai ir globalios lyderystės krizė”, kuri vyks rugsėjo 20 d. 11:30 val. 402 a.  Diskusijos svečias - ilgametis Harvardo universiteto J.F. Kennedy Vyriausybės mokyklos (HKS) dėstytojas Marty Linsky, svečią kalbins ir diskusiją moderuos VU TSPMI direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas.

Stebint pastarojo dešimtmečio tendencijas, piliečių dalyvavimo politiniame procese tendencijos ir jų pasirinkimai kelia daug klausimų. Šiandieninės modernios technologijos mums visiems suteikia galias veikti patiems ir tiesiogiai. Vis dėlto, neretai piliečiai jaučiasi bejėgiais, atskirtais nuo tradicinio demokratinio proceso bei nemato dalyvavimo jame prasmės. Kodėl taip noriai deleguojame savo galias už pažadus populistinėms jėgoms, žadančioms neįgyvendinamus ar žalingus dalykus arba tiesiog apgaudinėjančioms rinkėjus? Kodėl šį fenomeną regime įvairiuose pasaulio regionuose ir tokiose senos demokratijos šalyse kaip Didžioji Britanija ar JAV? Ar valdantysis elitas nebesugeba imtis lyderystės ir nesusikalba su piliečiais? Kas galėtų padėti imtis lyderystės reaguojant į besikeičiantį pasaulį, kartu atliepiant visuomenės lūkesčius ir įgyvendinant pokyčius, kurie reikalingi mūsų visuomenių klestėjimui?

TSPMI

Prof. dr. Natalijos Zubarevič paskaita „Šiandieninės Rusijos regioninio vystymosi tendencijos ir ateities perspektyvos"

Balandžio 13 d. 18:00 val. 402 aud. vyks žymios Rusijos ekonomistės-geografės,  regionų socialinio ir ekonominio vystymosi specialistės prof. dr. Natalijos Zubarevič paskaita „Šiandieninės Rusijos regioninio vystymosi tendencijos ir ateities perspektyvos“. Po paskaitos vyks diskusija, kurią moderuos doc. dr. Dovilė Jakniūnaitė.

TSPMI

Andrius Tapinas paskelbtas „Metų valstybės kūrėju"

Vilniaus universiteto politologų bendruomenė Kovo 11 – osios proga paskelbė Lietuvos valstybei 2016 metais labiausiai nusipelniusį asmenį – „Metų valstybės kūrėją“. Juo „už jaunimo pilietiškumo ir politinio aktyvumo skatinimą, tiriamosios žurnalistikos puoselėjimą“ tapo žurnalistas, laidų vedėjas Andrius Tapinas. 

TSPMI

Diskusija „Kaip stiprinti pasitikėjimą Lietuvos valstybe?"

Birželio 29 d., 15 val. Valstybės pažinimo centre (Totorių g. 28) vyks diskusija „Kaip stiprinti pasitikėjimą Lietuvos valstybe?“. Renginio metu bus pristatyti VU TSPMI tyrėjų įgyvendinto projekto „Geras valdymas ir pasitikėjimas valdžios institucijomis kuriant gerovės visuomenę“ rezultatai ir rekomendacijos.

Prašome iki birželio 27 d. pranešti apie savo dalyvavimą užpildant šią formą. Atvykdami su savimi nepamirškite turėti asmens dokumento.

TSPMI

Metų valstybės kūrėjo 2016 apdovanojimas šventiniame kovo 11-osios koncerte

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo proga Vilniaus universiteto bendruomenė kovo 11 d. 16 val. kviečia į šventinį koncertą Šv. Jonų bažnyčioje. Šio renginio metu bus paskelbtas ir apdovanotas Metų valstybės kūrėjas - labiausiai Lietuvos valstybei 2016 metais nusipelnęs asmuo ar organizacija. 

VU TSPMI iniciatyva apdovanojimas kasmet teikiamas siekiant pagerbti labiausiai Lietuvos valstybei ir visuomenei nusipelniusius asmenis, paskatinti visuomenę domėtis politika, valstybės ir viešaisiais reikalais. Jais gali tapti nepriekaištingos reputacijos politikai, valstybės tarnautojai, visuomenininkai, verslo atstovai, iniciatyvūs piliečiai ar organizacijos. Laimėtoją renka specialiai iš Instituto atstovų sudaryta komisija. Šiais metais – tai bus jau trečiasis Metų valstybės kūrėjo apdovanojimas, kurio metu bus įteikta simbolinė Metų kūrėjo plyta. 

Koncerte skambės specialiai šiai šventei parengta Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestro „Oktava“ programa. Šventėje laukiami Vilniaus universiteto studentai ir alumnai, miestiečiai bei miesto svečiai. 

Renginio pradžia 16 val., durys atsidaro 15.30. Renginio trukmė 1 val. 20 min. Įėjimas nemokamas.