Pagal datą

NaujienosTSPMI

VU TSPMI pranešimas dėl tikrovės neatitinkančios informacijos viešojoje erdvėje

Reaguodami į pasirodžiusią informaciją apie tai, jog Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) administracija bando „susidoroti“ su prof. habil. dr. Vytautu Radžvilu, norėtume paaiškinti kontekstą.

TSPMI

Karas ir saugumas: kas ir kodėl turėtų diskutuoti apie karybą Lietuvoje? Susitikimas su dr. Deividu Šlekiu

Apie ką reikia kalbėti visuomenėje ir su visuomene, nors niekas nekalba? Ir kodėl nekalba (me) apie karą?

Gegužės 26 d., ketvirtadienį, 18 val. kviečiame į susitikimą su karo studijų pradininku Lietuvoje, karybos ekspertu VU TSPMI dėstytoju dr. Deividu Šlekiu. Susitikimas vyks Alaus bibliotekoje (Trakų g. 4)

TSPMI

Sirijos žurnalistės Kholoud Helmi paskaita „Moterų vaidmuo Sirijos konflikte“

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas, VU TSPMI Afrikos, Azijos ir Lotynų Amerikos (AALA) studijų centras bei Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija kviečia į Sirijos žurnalistės Kholoud Helmi paskaitą „Moterų vaidmuo Sirijos konflikte“.

Sirijos konflikte vienais iš esminių klausimų vis tiek lieka dvejonės, kokie iš tiesų buvo revoliucijos tikslai ir į ką ji pavirto dabar? Kaip šiame konflikte kvestionuojamos moterų teisės – kaip jos išgyvena konfliktą, kai kasdien kenčia ir susiduria su mirtimi. 

Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus galėsite išgirsti Sirijos žurnalistės Kholoud Helmi paskaitoje „Moterų vaidmuo Sirijos konflikte“ bei po paskaitos vyksiančioje diskusijoje, kurią moderuos VU TSPMI lektorė dr. Ieva Koreivaitė.

Paskaita-diskusija įvyks lapkričio 23 d. (trečiadienį), 13.15 val., 402 aud.  Renginio kalba - anglų.

TSPMI

„Metų valstybės kūrėjo" 2015 apdovanojimo ceremonija

VU TSPMI tęsia 2014 m. pradėtą tradiciją ir ir šiemet pakvietė nominuoti Metų valstybės kūrėją. Kandidatai į šį apdovanojimą - Lietuvos labui asmeniškai nusipelnę nepriekaištingos reputacijos politikai, valstybės tarnautojai, visuomenininkai, verslo atstovai, iniciatyvūs piliečiai. Iš pasiūlytų kandidatų Metų valstybės kūrėją 2015 renka VU TSPMI tarybos patvirtinta Komisija. Komisiją sudaro 5 nariai, tarp jų vienas studentų atstovas.

Praėjusiais metais „Metų valstybės kūrėjo"  apdovanojimą gavo ambasadadorius, VU TSPMI alumnas Žygimantas Pavilionis. Šiemet į apdovanojimą pretenduoja:

  • Dr. Justinas Dementavičius
  • Doc. Kęstutis Girnius
  • Rokas Masiulis, energetikos ministras
  • Ambasadorius Rytų partnerystei Žygimantas Pavilionis
  • Profesorė Ainė Ramonaitė
  • Kristina Sabaliauskaitė, rašytoja, menotyrininkė
  • Nepriklausomas Širvintų krašto piliečių laikraštis „Širvis
  • Benediktas Vanagas, lenktynininkas. 
  • Doc. Loreta Vaicekauskienė, Lietuvių kalbos institutas/Vilniaus universitetas

Daugiau apie kandintus ir jų nominacijas skaitykite čia

Iškilminga Metų valstybės kūrėjo 2015 apdovanojimo ceremonija vyks kovo 10 d. (ketvirtadienis), 16:30 val., 402 aud. 

TSPMI

Atviras Peter A. Hall seminaras “Methodological Developments in Comparative Politics and the Dilemmas They Pose”

Kviečiame į Harvardo universiteto profesoriausvieno žymiausių šiuolaikinės lyginamosios politinės ekonomijos tyrinėtojų Peter A. Hall atvirą metodologinį seminarą tema “Methodological Developments in Comparative Politics and the Dilemmas They Pose”. Seminaras vyks gegužės 22 d. 16:45 402 aud. Renginio kalba - anglų. 

Seminare bus kalbama apie lyginamųjų tyrimų metodologinę kaitą (intensyvėjantį eksperimentų, randomizuotų kontrolinių tyrimų (randomized controlled trials), „didžiųjų duomenų“ (Big Data) naudojimą), tos kaitos atveriamas galimybes, bet taip pat ir brėžiamas ribas mūsų gebėjimui vykdyti lyginamuosius tyrimus socialiniuose moksluose.

Daugiau apie svečią skaitykite čia.

Renginys Instituto facebook paskyroje.

TSPMI

Vengrijos užsienio reikalų ministro Péter Szijjártó paskaita „Višegrado grupė: regioninė vertybių sanglauda ir atitikimas Europos Sąjungos sistemai"

Vilniaus universisteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su Vengrijos ambasada Vilniuje kviečia į Vengrijos užsienio reikalų ir prekybos ministro Péter Szijjártó paskaitą  „Višegrado grupė:  regioninė vertybių sanglauda ir atitikimas Europos Sąjungos sistemai“ („The Visegrad Group: regional cohesion of values and interests within the framework of the European Union”). Paskaita vyks kovo 9 d. (ketvirtadienį), 16.30 val., VU TSPMI, 402 aud. Po paskaitos vyks diskusija, kurią moderuos doc. dr. Inga Vinogradnaitė.

TSPMI

Diskusija „Kaip galėtume įvertinti Lietuvos ir Gruzijos santykius šiandieninės Europos Sąjungos politikos kontekste?“

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas katu su Gruzijos ambasada Vilniuje bei Gruzijos politikos institutu Tbilisyje, Gruzijoje, kviečia į diskusiją „Kaip galėtume įvertinti Lietuvos ir Gruzijos santykius šiandieninės Europos Sąjungos politikos kontekste?“ (“How Could We Evaluate the Georgian-Lithuanian Relations In the Context of Today‘s Politics of the European Union”). Renginys vyks dviejose šalyse vienu metu interneto pagalba. Lietuvoje, Vilniuje, rinksimės balandžio 28 d. (penktadienį), 12:30 val. (Lietuvos laiku), Vokiečių g. 10, 402 aud. Renginio kalba - anglų.

TSPMI

Rafal Lis paskaita „Lenkijos politika: istorija ir dabartis"

Trečiadienį, balandžio 27 d., Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kviečia dalyvauti Rafal Lis paskaitoje (anglų k.) „Polish Politics. History and the Present“. Renginys vyks VU TSPMI (Vokiečių g. 10) 402 aud. 17:00 val. 

Paskaitos pranešėjas apžvelgs Konstitucinės teisės nesutarimus Lenkijoje, taip pat aptars Konstitucinį Tribunolą bei Lenkijos demokratijos ir konstitucionalizmo situaciją šalyje.

TSPMI

Patvirtintas kandidatų į Vilniaus universiteto tarybos narius sąrašas

Centrinė rinkimų komisija šių metų kovo 30 d. vykusio posėdžio metu patvirtino kandidatų į laisvas Tarybos narių vietas sąrašus. Kviečiame susipažinti su kandidatais į Vilniaus universiteto tarybos narius bei jų pateiktais dokumentais.

TSPMI

Pradedama registracija į „Studentas vienai dienai" paskaitas pavasario semestre

Moksleivi,

kovo 27 – balandžio 7 dienomis kviečiame sudalyvauti Vilniaus universiteto iniciatyvoje „Studentas vienai dienai“!

Šioje pavasario sesijoje bus galima aplankyti net 14–os Vilniaus universiteto padalinių organizuojamas paskaitas, kuriose galėsite susipažinti su konkrečia studijų sritimi ir studijų programa.

Registruotis į paskaitas kviečiame nuo kovo 17 dienos, paspaudus šią nuorodą.

Atkreipiame dėmesį, kad registracija į kiekvieną paskaitą vykdoma atskirai.