Pagal datą

NaujienosTSPMI

TSPMI

Kvietimas teikti paraiškas metinei Lietuvos politologų konferencijai

2016 m. lapkričio 25 d. VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) ir Lietuvos politologų asociacija (LPA) rengia metinę konferenciją rinkimų temomis ir iki spalio 25 d. kviečia teikti pranešimų paraiškas.

Rinkimai yra kertinė šiuolaikinės demokratijos institucija. Tačiau pastaruoju metu vis dažniau prabylama apie tai, kad atstovaujamoji demokratija neveikia, o rinkimai, jų eiga ir jų rezultatai tik parodo demokratijos patologijas. 2016-ieji metai yra „rinkimų metai“: svarbių ir kartais netikėtų piliečių sprendimų metai ne vienoje pasaulio valstybėje.

Paraiškų įteikimo terminas 2016 m. spalio 25 d. Daugiau informacijos apie paraiškos taisykles ir konferenciją rasite čia. 

TSPMI

Prof. Motohiro Tsuchiya paskaita "Japan's Response to Cyber Threats"

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje kviečia į Kejo universiteto Japonijoje profesoriaus Motohiro Tsuchiya paskaitą "Japans's Response to Cyber Threats", kuri vyks rugsėjo 19 d. (pirmadienį), 10.00 val., 402 aud.

Profesoriaus paskaitoje bus aptariami žymiausi incidentai Rytų Azijoje ir apsvarstytos galimybės, kaip galima nuo jų apsiginti bei užtikrinti taiką ir saugumą Azijos-Ramiojo vandenyno regione. 

TSPMI

Kvietimas teikti paraiškas konferencijai „Mažosios valstybės ir nauja saugumo terpė" Islandijos universitete

Tarptautinėje konferencijoje „Mažosios valstybės ir nauja saugumo terpė (SSANSE)" daugiausiai dėmesio bus skiriama saugumo ir gynybos politikoms bei saugumo iššūkius, kylančius mažosioms NATO valstybėms narėms, NATO partnerėms Rytų Europoje, Vidurio Rytuose ir Šiaurės Afrikoje bei Okeanijoje. 

Daugiau informacijos apie konferenciją ir kvietimą teikti paraiškas rasite čia.

TSPMI

ES ambasadoriaus V. Ušacko paskaita: kintanti pasaulio tvarka, Lietuva ir užsienio politikos iššūkiai

Balandžio 4 d., pirmadienį, 15 val., 402 auditorijoje VU 437-ojo gimtadienio proga vyks atvira ES ambasadoriaus Rusijoje ir Vilniaus universiteto alumno Vygaudo Ušacko paskaita-diskusija „Kintanti pasaulio tvarka, Lietuva ir užsienio politikos iššūkiai“.

„Pasaulio tvarka kinta. Ji tampa vis mažiau prognozuojama. Teroro išpuoliai, konfliktai Sirijoje ir Ukrainoje, Rusijos kaimynystė ir mes – viso to kontekste. Tarp šalių išnyksta ir kyla sienos, Europą drebina gyventojų migracija ir vis daugiau išbandymų tenka mūsų vienybei ir solidarumui. Kas už viso to slypi? Kokių poslinkių užsienio politikoje tikėtis ateityje? Ką gali diplomatai ir ką galime mes, Lietuva, globaliame ir tarpusavyje susijusiame pasaulyje? Visa tai svarbu kuo aiškiau ir objektyviau suprasti. Ypač tiems, kurie ateityje bus atsakingi už mūsų valstybę ir jos ateitį“, – pažymi V. Ušackas.

TSPMI

Sero Malcolm Rifkind paskaita „Didžiosios Britanijos užsienio politika po „Brexit"

Rugsėjo 14 d. (trečiadienį), 17.00 val., 402 aud. vyks sero Malcolm Rifkind, kuris tarnavo britų politikos priešakyje daugiau nei 40 m. Viešnagės metu jis skaitys paskaitą apie Jungtinės Karalystės užsienio politiką po Brexit. Tai išskirtinė galimybė susitikti ir padiskutuoti su žymiu britų politiku, buvusiu užsienio reikalų ir gynybos ministru, kuris be viso to tarnavo kitose ministerijose Margaret Thatcher ir John Major vadovaujamose vyriausybėse. Lektorius savo paskaitos metu kalbės apie Jungtinės Karalystės užsienio politikos ateitį, būsimus JK santykius su Europos Sąjunga ir NATO bei apie Britanijos santykius su Baltijos regiono valstybėmis.

TSPMI

Papildoma galimybė studijuoti VU TSPMI magistrantūroje

Pasibaigus sėkmingam pirmajam ir antrajam stojimo etapams į magistro programas VU TSPMI, per kurias užpildytos visos valstybės finansuojamos vietos, skelbiamas trečiasis etapas. Norintys studijuoti vienoje iš šešių VU TSPMI magistro programų valstybės nefinansuojamoje vietoje kviečiami į stojamuosius egzaminus rugpjūčio 24 dieną. 

VU TSPMI šiuo metu galima rinktis iš šešių magistro programų: Tarptautiniai santykiai ir diplomatija, Europos studijos, Viešosios politikos analizė, Politika ir medijos, Šiuolaikinės politikos studijos (anksčiau – Lyginamosios politikos studijos), Rytų Europos ir Rusijos studijos (anglų kalba). Populiariausia šiais metais išlieka Tarptautinių santykių ir diplomatijos programa.

 

Stojamųjų egzaminų į magistro programas rugpjūčio 24 d. tvarkaraštis:

Europos studijos - 9 val., 202 aud.

Šiuolaikinės politikos studijos – 9 val., 102 aud.

Tarptautiniai santykiai ir diplomatija – 11 val., 102 aud. 

Viešosios politikos analizė – 11 val., 202 aud.

Politika ir medijos - 13 val., 102 aud. 

Rytų Europos ir Rusijos studijos – 13 val., 105 aud

Detalesnė informacija apie stojamuosius egzaminus ir stojimų tvarką bus teikiama nuo rugpjūčio 16 d. el. paštu rasa.lankeliene@tspmi.vu.lt ir telefonu 8  5 251 41 36.

TSPMI

Dėl rinkimų į VU Tarybos narių vietas

Vilniaus universiteto Senatas vasario 21 dienos nutarimu Nr. S-2017-2-3  inicijavo:

a) pakartotinius Vilniaus universiteto tarybos išorinio nario – ne Universiteto dėstytojo ar mokslo (meno) darbuotojo, atstovaujančio teisinės, politinės, socialinės, ūkio, finansų ir administravimo sistemų plėtros interesų sričiai, rinkimus. 

b) Rinkimus į Tarybos vidinio nario, atstovaujančio socialinių mokslų ir studijų plėtros interesų sričiai, vietą.

Rinkimai padaliniuose vyks šių metų balandžio 25-26 dienomis. Išankstinis balsavimas vyks balandžio 18-19 dienomis. Jame gali dalyvauti tik asmenys dėl svarbių priežasčių negalėsiantys balsuoti pagrindinio balsavimo metu (pvz., iš anksto suplanuota komandiruotė ar atostogos). 

TSPMI

Prof. Shlomo Avineri paskaita „Globalūs iššūkiai liberaliai demokratijai"

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas katu su Izraelio ambasada Vilniuje kviečia į profesoriaus Shlomo Avineri paskaitą „Globalūs iššūkiai liberaliai demokratijai“ (“The Global Challenges to Liberal Democracy”). Paskaita vyks balandžio 24 d. (pirmadienį), 17:00 val., 402 aud. Renginio kalba - anglų. 

TSPMI

Politikos ir medijų seminarai: Tautinių bendruomenių jaunimo medijų vartojimo įpročiai

Kviečiame į antrąjį šio sezono P&M seminarą. Gegužės 3 d., 18 val. TSPMI Žiemos sode Simonas Algirdas Spurga ir dr. Nerijus Maliukevičius pristatys “Tautinių bendruomenių jaunimo medijų vartojimo įpročių” tyrimą. Pranešimą komentuos Olegas Jerofejevas, ru.delfi.lt vyr. redaktorius.

 

TSPMI

VU TSPMI 25 metų gimtadienio savaitės PROGRAMA!

Ketvirtį amžiaus – tiek laiko Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) gyvuoja su įkvėpimu ir juo dalinasi su kitais. Prieš 25 - erius metus kartu su Instituto įkūrimu Lietuvoje buvo pradėta ir nauja, moderni ir įkvepianti politikos mokslų disciplina. 25 - erius metus esame geriausi ugdydami kritiškai mąstantį, laisvą, plataus akiračio, smalsų, vertybiškai orientuotą ir visuomeniškai aktyvų jaunimą.

Tad vasario 7 d. – mums visiems ypatinga proga. Mes švęsime tai, kad 25-erius metus su įkvėpimu kurdami save, taip pat kuriame Lietuvą ir pasaulį. Švęskime kartu! 

Visą savaitę, vasario 6-10 dienomis, Institute vyks šventinės savaitės renginiai. Gimtadienio savaitės programą rasite ČIAPagrindinis šventės tikslas - pasidžiaugti Instituto bendruomene ir jos įkvepiančiais darbais. 

Viena pagrindinių šios šventinės savaitės dalių bus 25 susitikimų ciklas: 5 dienas po 5 įkvepiančias Instituto alumnų, globėjų, partnerių, dėstytojų ir studentų, istorijas. Kiekvienas iš šių susitikimų truks 25 minutes. Koncentruotos įkvėpimo dozės 25-eriems metams į priekį!

Kiekvieną šventinės savaitės vakarą vyks po išskirtinį renginį. Plačiau apie šventinės savaitės programą skaitykite čia.

Programa atsinaujins kiekvieną dieną, tad laukite papildymo. Daugiau informacijos galite rasti čia.