Pagal datą

NaujienosTSPMI

TSPMI

Kvietimas teikti paraiškas konferencijai „Mažosios valstybės ir nauja saugumo terpė" Islandijos universitete

Tarptautinėje konferencijoje „Mažosios valstybės ir nauja saugumo terpė (SSANSE)" daugiausiai dėmesio bus skiriama saugumo ir gynybos politikoms bei saugumo iššūkius, kylančius mažosioms NATO valstybėms narėms, NATO partnerėms Rytų Europoje, Vidurio Rytuose ir Šiaurės Afrikoje bei Okeanijoje. 

Daugiau informacijos apie konferenciją ir kvietimą teikti paraiškas rasite čia.

TSPMI

Ko valstybės-narės nori iš Europos Sąjungos?

2016 m. balandžio 28 d. vadovaujant Prancūzijos tarptautinių santykių institutui (IFRI) parengta ataskaita, skirta apžvelgti, ką valstybės-narės mano apie Europos sąjungą.

Projekto „Statome tiltus" metu buvo parengta publikacija pavadinimu „Europos Sąjunga rūke", kuri apžvelgia kiekvienos valstybės-narės dalyvavimo motyvaciją. Tai yra ypatingai svarbu šiuo sudėtingu Europai periodu. Publikacija yra tiek analitinio, tiek mokomojo pobūdžio, todėl leidinys tiks tiek žurnalistams, tiek praktikams, ekspertams bei studentams ir gyventojams. 

Projekte dalyvavo ir prie publikacijos rengimo prisidėjo TSPMI profesorius Gediminas Vitkus. 

TSPMI

Nuo rudens - specializuotos politikos mokslų bakalauro studijos VU TSPMI!

Nuo rugsėjo mėnesio VU TSPMI siūlo studentams specializuotas politikos mokslų bakalauro studijas. Studijas pradėsiantys 2016 m. rugsėjį trečiajame kurse galės rinktis vieną iš trijų specializacijų – Globalios politikos (susidomėjusiems tuo, kaip kuriama ir įgyvendinama užsienio politika bei kaip sprendžiamos tarptautinės problemos), Politikos ir visuomenės ( tiems, kurie nori suprasti, kaip veikia modernios valstybės, kaip sąveikauja skirtingi veikėjai, kokį vaidmenį politikoje vaidina medijos ir komunikacija) bei Politikos ir ekonomikos (skirtas besidomintiems ekonominėmis ir socialinėmis reformomis bei norintiems suprasti, kaip valdomi valstybės finansai ir kaip galima juos valdyti geriau).

TSPMI

Dėl rinkimų į VU Tarybos narių vietas

Vilniaus universiteto Senatas vasario 21 dienos nutarimu Nr. S-2017-2-3  inicijavo:

a) pakartotinius Vilniaus universiteto tarybos išorinio nario – ne Universiteto dėstytojo ar mokslo (meno) darbuotojo, atstovaujančio teisinės, politinės, socialinės, ūkio, finansų ir administravimo sistemų plėtros interesų sričiai, rinkimus. 

b) Rinkimus į Tarybos vidinio nario, atstovaujančio socialinių mokslų ir studijų plėtros interesų sričiai, vietą.

Rinkimai padaliniuose vyks šių metų balandžio 25-26 dienomis. Išankstinis balsavimas vyks balandžio 18-19 dienomis. Jame gali dalyvauti tik asmenys dėl svarbių priežasčių negalėsiantys balsuoti pagrindinio balsavimo metu (pvz., iš anksto suplanuota komandiruotė ar atostogos). 

TSPMI

Įvyko Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Tarybos narių rinkimai

Gegužės 11 d. vyko rinkimai į VU TSPMI Tarybą. Rinkimai įvyko juose sudalyvavus 17 balsavimo teisę turinčių mokslininkų. Išrinkta 12 Tarybos narių.

Trims kandidatams surinkus po lygų balsų skaičių skelbiami papildomi rinkimai, kurių metu bus užpildytos likusios dvi vietos Taryboje. Papildomi rinkimai įvyks kitą pirmadienį, gegužės 18 d.

TSPMI

Papildoma galimybė studijuoti VU TSPMI magistrantūroje

Pasibaigus sėkmingam pirmajam ir antrajam stojimo etapams į magistro programas VU TSPMI, per kurias užpildytos visos valstybės finansuojamos vietos, skelbiamas trečiasis etapas. Norintys studijuoti vienoje iš šešių VU TSPMI magistro programų valstybės nefinansuojamoje vietoje kviečiami į stojamuosius egzaminus rugpjūčio 24 dieną. 

VU TSPMI šiuo metu galima rinktis iš šešių magistro programų: Tarptautiniai santykiai ir diplomatija, Europos studijos, Viešosios politikos analizė, Politika ir medijos, Šiuolaikinės politikos studijos (anksčiau – Lyginamosios politikos studijos), Rytų Europos ir Rusijos studijos (anglų kalba). Populiariausia šiais metais išlieka Tarptautinių santykių ir diplomatijos programa.

 

Stojamųjų egzaminų į magistro programas rugpjūčio 24 d. tvarkaraštis:

Europos studijos - 9 val., 202 aud.

Šiuolaikinės politikos studijos – 9 val., 102 aud.

Tarptautiniai santykiai ir diplomatija – 11 val., 102 aud. 

Viešosios politikos analizė – 11 val., 202 aud.

Politika ir medijos - 13 val., 102 aud. 

Rytų Europos ir Rusijos studijos – 13 val., 105 aud

Detalesnė informacija apie stojamuosius egzaminus ir stojimų tvarką bus teikiama nuo rugpjūčio 16 d. el. paštu rasa.lankeliene@tspmi.vu.lt ir telefonu 8  5 251 41 36.

TSPMI

VU TSPMI 25 metų gimtadienio savaitės PROGRAMA!

Ketvirtį amžiaus – tiek laiko Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) gyvuoja su įkvėpimu ir juo dalinasi su kitais. Prieš 25 - erius metus kartu su Instituto įkūrimu Lietuvoje buvo pradėta ir nauja, moderni ir įkvepianti politikos mokslų disciplina. 25 - erius metus esame geriausi ugdydami kritiškai mąstantį, laisvą, plataus akiračio, smalsų, vertybiškai orientuotą ir visuomeniškai aktyvų jaunimą.

Tad vasario 7 d. – mums visiems ypatinga proga. Mes švęsime tai, kad 25-erius metus su įkvėpimu kurdami save, taip pat kuriame Lietuvą ir pasaulį. Švęskime kartu! 

Visą savaitę, vasario 6-10 dienomis, Institute vyks šventinės savaitės renginiai. Gimtadienio savaitės programą rasite ČIAPagrindinis šventės tikslas - pasidžiaugti Instituto bendruomene ir jos įkvepiančiais darbais. 

Viena pagrindinių šios šventinės savaitės dalių bus 25 susitikimų ciklas: 5 dienas po 5 įkvepiančias Instituto alumnų, globėjų, partnerių, dėstytojų ir studentų, istorijas. Kiekvienas iš šių susitikimų truks 25 minutes. Koncentruotos įkvėpimo dozės 25-eriems metams į priekį!

Kiekvieną šventinės savaitės vakarą vyks po išskirtinį renginį. Plačiau apie šventinės savaitės programą skaitykite čia.

Programa atsinaujins kiekvieną dieną, tad laukite papildymo. Daugiau informacijos galite rasti čia.
TSPMI

Diskusija „Migracija ir integracija Šiaurės šalyse ir Lietuvoje"

Šiaurės ministrų tarybos biuras ir VU TSPMI birželio 9 d. 17:00 kviečia dalyvauti renginyje - diskusijoje „Migracija ir integracija Šiaurės šalyse ir Lietuvoje“. Renginio tikslas yra atvira diskusija apie iššūkius, su kuriais Šiaurės šalims tenka susidurti po 2015 metų rudens migrantų ir prieglobsčio prašytojų antplūdžio. Ar tikrai migrantų integraciją Šiaurės šalyse galime vadinti nesėkme? Kokią reikšmę tai turi  šalių vidaus politikai ir kaip turėtume reaguoti į idėjinį skilimą visuomenėse? Galiausiai, ką panašūs procesai reikš tokiai šaliai kaip Lietuva ir kaip galėtume pasirengti migrantų integracijai ateityje. Diskusijos dalyviai: Danijos Švedijos, Suomijos ir Lietuvos patirtis pristatantys filosofai, politologai, žurnalistai. Daugiau apie renginį ir jo dalyvius rasite čia. 

Ši diskusija yra Šiaurės ministrų tarybos biuro renginių ciklo „Klubas Norden“ dalis. 

TSPMI

Dr. Peterio Plentos paskaita „Kirgizija: demokratijos sala, nestabilumas ir nenuspėjamumas centrinėje Azijoje"

Kviečiame į dr. Peterio Plentos (Peter Plenta) paskaitą „Kirgizija: demokratijos sala, nestabilumas ir nenuspėjamumas centrinėje Azijoje“. Nedidelė ir vis dar besivystanti šalis Azijos širdyje – Kirgizija – patraukė akademikų dėmesį dėl savo dvilypės istorijos. Kartą ji buvo pavadinta centrinės Azijos Šveicarija, bet dabar yra geriau žinoma dėl dviejų revoliucijų ir etninių susidūrimų. Vis dėlto šalis siekia sukurti demokratinę, pliuralistinę politinę sistemą, o nuo 2010 m. jau turi nedidelį, tačiau aktyvų nevyriausybinį sektorių. Paskaitos metu pranešėjas atkreips dėmesį į keletą aspektų:

1. Atvirumas užsienio idėjoms (atsižvelgiant į idėjas, ateinančias iš Rusijos)

2. Kodėl Kirgizijoje nepavyko įsigalėti autoritarizmui

3. Naujausi įvykiai ir šalies ateitis 

Paskaita vyks spalio 5 d. (trečiadienį), VU TSPMI (Vokiečių g. 10), 15.00 val., 401 aud. Po paskaitos vyks diskusija, kurią moderuos VU TSPMI dėstytojas doc. dr. Konstantinas Andrijauskas.

TSPMI

Paskaita „Ką būtina žinoti įsidarbinant: teisiniai sklandaus darbo aspektai“

VU TSPMI Alumni draugija tęsia paskaitų ciklą TSPMI alumnams ir studentams apie karjerą ir įsidarbinimą. Susitikimų metu patyrę įvairių sričių profesionalai supažindins su skirtingais įsidarbinimo aspektais, karjeros planavimu ir valdymu, savo individualia darbine patirtimi. 

Balandžio 6 d. (trečiadienį) įvyks trečioji paskaita „Ką būtina žinoti įsidarbinant: teisiniai sklandaus darbo aspektai“, kurią ves „Glimstedt“ advokatų kontoros asocijuota partnerė Inga Klimašauskienė. Renginys vyks 17 val., 305 aud.