Knygos „Lietuvio ir lenko pokalbis" pristatymas

Šiais metais minint Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo sutarties 25-metį, Adomo Mickevičiaus Lietuvos ir Lenkijos santykių rėmimo fondas ir VU TSPMI kviečia į knygos „Lietuvio ir lenko pokalbis” (autoriai – Piotr Kępinski ir Herkus Kunčius) lietuviško vertimo pristatymą, kuris vyks spalio 13 d., 17:00 402 aud.

Susitikimą moderuos prof. Alvydas Jokubaitis. Susitikime dalyvaus rašytojas Herkus Kunčius.

Naujos knygos bibliotekoje

VU TSPMI biblioteką pasiekė nauja knygų siunta. Knygų sąrašą galite rasti čia.

Rinkimai į išorinio VU Tarybos nario vietą

Vilniaus universiteto Senatas lapkričio 22 dienos nutarimu Nr. S-2016-10-10 inicijavo Vilniaus universiteto tarybos nario – ne Universiteto dėstytojo ar mokslo (meno) darbuotojo, atstovaujančio teisinės, politinės, socialinės, ūkio, finansų ir administravimo sistemų plėtros interesų sričiai, rinkimus. Jų metu į Tarybą iš Universitete nedirbančių asmenų bus renkamas naujas Tarybos narys, pakeisiantis Seimo nare tapusią Ingridą Šimonytę. Tarybos nario rinkimai vykdomi vadovaujantis Senato patvirtinto Tarybos narių rinkimų ir įgaliojimų nutraukimo tvarkos aprašo (toliau - Aprašas) nuostatomis.

Diskusija „Migracija ir integracija Šiaurės šalyse ir Lietuvoje"

Šiaurės ministrų tarybos biuras ir VU TSPMI birželio 9 d. 17:00 kviečia dalyvauti renginyje - diskusijoje „Migracija ir integracija Šiaurės šalyse ir Lietuvoje“. Renginio tikslas yra atvira diskusija apie iššūkius, su kuriais Šiaurės šalims tenka susidurti po 2015 metų rudens migrantų ir prieglobsčio prašytojų antplūdžio. Ar tikrai migrantų integraciją Šiaurės šalyse galime vadinti nesėkme? Kokią reikšmę tai turi  šalių vidaus politikai ir kaip turėtume reaguoti į idėjinį skilimą visuomenėse? Galiausiai, ką panašūs procesai reikš tokiai šaliai kaip Lietuva ir kaip galėtume pasirengti migrantų integracijai ateityje. Diskusijos dalyviai: Danijos Švedijos, Suomijos ir Lietuvos patirtis pristatantys filosofai, politologai, žurnalistai. Daugiau apie renginį ir jo dalyvius rasite čia.

Ši diskusija yra Šiaurės ministrų tarybos biuro renginių ciklo „Klubas Norden“ dalis.

Nuo rudens - specializuotos politikos mokslų bakalauro studijos VU TSPMI!

Nuo rugsėjo mėnesio VU TSPMI siūlo studentams specializuotas politikos mokslų bakalauro studijas. Studijas pradėsiantys 2016 m. rugsėjį trečiajame kurse galės rinktis vieną iš trijų specializacijų – Globalios politikos (susidomėjusiems tuo, kaip kuriama ir įgyvendinama užsienio politika bei kaip sprendžiamos tarptautinės problemos), Politikos ir visuomenės ( tiems, kurie nori suprasti, kaip veikia modernios valstybės, kaip sąveikauja skirtingi veikėjai, kokį vaidmenį politikoje vaidina medijos ir komunikacija) bei Politikos ir ekonomikos (skirtas besidomintiems ekonominėmis ir socialinėmis reformomis bei norintiems suprasti, kaip valdomi valstybės finansai ir kaip galima juos valdyti geriau).

VU TSPMI politologų video komentarai apie Seimo rinkimų rezultatus

Šio ryto VU TSPMI politologų Lino Kojalos, doc. Nerijos Putinaitės, prof. Ainės Ramonaitės ir prof. Ramūno Vilpišausko video komentarai apie galutinius Seimo rinkimų rezultatus. Kodėl laimėjo "valstiečiai", o politologai to neprognozavo, ko galima tikėtis, ką pozityvaus galima įžvelgti, kokie faktoriai įtakos naują dominuojančią politinę jėgą? Kviečiame spausti ant aktyvių nuorodų ir sužinoti atsakymus į šiuos ir kitus klausimus.

Įvyko Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Tarybos narių rinkimai

Gegužės 11 d. vyko rinkimai į VU TSPMI Tarybą. Rinkimai įvyko juose sudalyvavus 17 balsavimo teisę turinčių mokslininkų. Išrinkta 12 Tarybos narių.

Trims kandidatams surinkus po lygų balsų skaičių skelbiami papildomi rinkimai, kurių metu bus užpildytos likusios dvi vietos Taryboje. Papildomi rinkimai įvyks kitą pirmadienį, gegužės 18 d.

Pradedamas renginių ciklas „Svarbiausios politikos mokslų knygos ir autoriai"

Institute pradedamas renginių ciklas „Svarbiausios politikos mokslų knygos ir autoriai", kurio metu pristatymus rengs Instituto doktorantai.

Ciklo renginiai prasidės vasario 25 d. 17 val. 303 aud., pristatant Samuelio Huntingtono ir Thomo Shellingo idėjas.

S. Huntingtono knygą "Third Wave. Democratization in the Late Twentieth Century“ (1991) pristatyas doktorantė Liucija Mažylytė, o T. Shellingo knygą “The Strategy of Conflict” pristatys doktorantas Nerijus Stankevičius.

Kviečiame dalyvauti.

Paskaita „Ką būtina žinoti įsidarbinant: teisiniai sklandaus darbo aspektai“

VU TSPMI Alumni draugija tęsia paskaitų ciklą TSPMI alumnams ir studentams apie karjerą ir įsidarbinimą. Susitikimų metu patyrę įvairių sričių profesionalai supažindins su skirtingais įsidarbinimo aspektais, karjeros planavimu ir valdymu, savo individualia darbine patirtimi.

Balandžio 6 d. (trečiadienį) įvyks trečioji paskaita „Ką būtina žinoti įsidarbinant: teisiniai sklandaus darbo aspektai“, kurią ves „Glimstedt“ advokatų kontoros asocijuota partnerė Inga Klimašauskienė. Renginys vyks 17 val., 305 aud.

Diskusija „Prezidento rinkimai Prancūzijoje: kas laimi po pirmojo rinkimų rato?"

Ką prezidento rinkimai Prancūzijoje lems prancūzams, pasauliui ir mums? Iš karto po pirmojo rinkimų turo, balandžio 24 d., pirmadienį, 18.30val. kviečiame atvykti į Piano Man Bar (Islandijos g. 1) bei diskutuoti kartu su VU TSPMI politologais: docentu Mažvydu Jastramskiu, doktorantais Linu Kojala ir Gintu Karaliumi, taip pat žurnaliste Marielle Vitureau.

Diskusijos trukmė apie 1,5 val. Prisijunk ir Tu! Aktyviausius ir geriausius diskusijos dalyvius apdovanosime asmeniškai nuo pianoman!