Pagal datą

NaujienosTSPMI

TSPMI

Dr. Peterio Plentos paskaita „Kirgizija: demokratijos sala, nestabilumas ir nenuspėjamumas centrinėje Azijoje"

Kviečiame į dr. Peterio Plentos (Peter Plenta) paskaitą „Kirgizija: demokratijos sala, nestabilumas ir nenuspėjamumas centrinėje Azijoje“. Nedidelė ir vis dar besivystanti šalis Azijos širdyje – Kirgizija – patraukė akademikų dėmesį dėl savo dvilypės istorijos. Kartą ji buvo pavadinta centrinės Azijos Šveicarija, bet dabar yra geriau žinoma dėl dviejų revoliucijų ir etninių susidūrimų. Vis dėlto šalis siekia sukurti demokratinę, pliuralistinę politinę sistemą, o nuo 2010 m. jau turi nedidelį, tačiau aktyvų nevyriausybinį sektorių. Paskaitos metu pranešėjas atkreips dėmesį į keletą aspektų:

1. Atvirumas užsienio idėjoms (atsižvelgiant į idėjas, ateinančias iš Rusijos)

2. Kodėl Kirgizijoje nepavyko įsigalėti autoritarizmui

3. Naujausi įvykiai ir šalies ateitis 

Paskaita vyks spalio 5 d. (trečiadienį), VU TSPMI (Vokiečių g. 10), 15.00 val., 401 aud. Po paskaitos vyks diskusija, kurią moderuos VU TSPMI dėstytojas doc. dr. Konstantinas Andrijauskas.

TSPMI

Instituto tyrėjų sudarytas ManoBalsas.lt testas padės rinkėjams sąmoningai balsuoti Seimo rinkimuose

Instituto mokslininkai rinkėjams siūlo atlikti specialiai artėjantiems Seimo rinkimams skirtą testą www.manobalsas.lt, padėsiantį geriau suprasti savo politinius įsitikimus, įvertinti, su kurios partijos ar kandidato vertybinėmis nuostatomis rinkėjo pažiūros yra artimiausios ir sužinoti, ką aktualiais klausimais mano atskiri kandidatai ar partijų lyderiai.

VU TSPMI rinkiminės elgsenos ir partinių sistemų tyrėjai jau nuo 2008 m. plėtoja ManoBalsas.lt iniciatyvą, kuria siekiama rinkėjus sudominti partijų ir konkrečių politikų vertybinėmis pažiūromis bei skatinti sąmoningą balsavimą rinkimuose. 

 „ManoBalsas.lt yra bene vienintelė vieta, kur galima sužinoti Lietuvos politikų pažiūras. Smalsus rinkėjas ten gali rasti labai įdomių dalykų - ne tik išsiaiškinti, ar partijos skiriasi tarpusavyje, koks politikas mąsto panašiausiai į jį, bet ir panagrinėti, pavyzdžiui, kurios partijos yra vertybiškai vieningiausios, o kurių viduje yra didelė nuomonių įvairovė, kiek partijų lyderio pozicija atspindi visos partijos kandidatų nuostatas.“ – teigia VU TSPMI prof. Ainė Ramonaitė, iniciavusi rinkiminio testo sudarymą Lietuvoje.

TSPMI

Metinė politologų konferencija: „Rinkimų metai: išbandymas valdžiai ar demokratijai?“

Rinkimai yra kertinė šiuolaikinės demokratijos institucija. Tačiau pastaruoju metu vis dažniau prabylama apie tai, kad atstovaujamoji demokratija neveikia, o rinkimai, jų eiga ir jų rezultatai tik parodo demokratijos patologijas. 2016-ieji metai yra „rinkimų metai“: svarbių ir kartais netikėtų piliečių sprendimų metai ne vienoje pasaulio valstybėje. 

Lietuvos politologų asociacija (LPA) ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) kviečia į metinę politologų konferenciją „Rinkimų metai: išbandymas valdžiai ar demokratijai?“. 

Renginys vyks lapkričio 25 dieną (penktadienį), pradžia - 9.30 val.; konferencijos vieta - VU TSPMI, Vokiečių g. 10, 402 auditorija. Renginys atviras. Konferencijos programa.

Renginį remia Konrado Adenauerio Fondas.

TSPMI

VU TSPMI - Vilniaus knygų mugėje 2017

Vasario 23-26 dienomis „Litexpo“ parodų centre vyks kasmetinė „Knygų mugė”. Parodoje dalyvaus ir VU TSPMI dėstytojai, kurie su kviestiniais svečiais diskutuos svarbiomis ir aktualiomis temomis, pristatys atliktus tyrimus ir išleistas knygas. 

Plačiau apie renginius, kuriuose dalyvaus mūsų instituto tyrėjai skaitykite čia.


18-osios Vilniaus knygų mugės tema:  Lietuviški ženklai pasaulyje

Kaip ir kiekvienais metais, Vilniaus knygų mugė lankytojams pasiūlys plačią kultūrinę programą, kuri per keturias dienas pristatys 400 įvairaus žanro renginių. Čia kaip ir kasmet ne tik susitiks skaitytojai bei rašytojai, bet erdvės turės muzika, diskusijos, meno parodos. 

Išsamiau su knygų mugės programa galite susipažinti čia.

TSPMI

Leo Strausso veikalo „Prigimtinė teisė ir istorija" pristatymas

Gegužės 4 d., ketvirtadienį, 17 val. VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (Vokiečių g. 10) 402-oje auditorijoje vyks vieno iš įtakingiausių XX a. politikos filosofų  Leo Strausso veikalo „Prigimtinė teisė ir istorija“ pristatymas. Veikalas Lietuvoje išleidžiamas pirmą kartą. 

TSPMI

Atviros bakalauro ir magistro studijų programų paskaitos pavasario semestre

 

Atviros magistro ir bakalauro studijų programų paskaitos Institute! 

Kovo-balandžio mėnesiais kviečiame visus studentus ir moksleivius, kuriems įdomu, ką ir kaip mokosi VU TSPMI magistro ir bakalauro programų studentai. Tai yra neeilnis šansas sudalyvauti atvirose šių dalykų paskaitose, susipažinti su Instituto studentais, pabendrauti su dėstytojais bei įsitikinti, kad studijos VU TSPMI turėtų būti Jūsų pirmas pasirinkimas stojant!

Atvirų paskaitų tvarkarštį rasite čia 

Dar daugiau apie magistčiao studijas Institute sužinosite atvirų durų dienos renginiuose gegužės pabaigoje.

TSPMI

Tarptautinė konferencija "Bridging Gender Research and Policy Making”

Balandžio 19-21 d. Vilniaus Universitete vyks Europos lyčių studijų asociacijos At-Gender metinė konferencija “Bridging Gender Research and Policy Making”. Konferencijoje dalyvaus 140 dalyvių iš skirtingų Europos šalių, joje bus diskutuojama lyčių politikos formulavimo ir įgyvendinimo problemos, smurto, migracijos klausimai, žiniasklaidos poveikis, lyčių studijų kaip akademinės disciplinos vaidmuo ir ateitis bei kiti klausimai.

 

TSPMI

JAV ambasada ir VU TSPMI pristato filmų programą JAV prezidento rinkimų tematika

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su JAV ambasada Vilniuje siūlo laukti JAV prezidento rinkimų kartu ir kviečia į filmų programą JAV vadovo rinkimų tematika. Nuo spalio 6 d. iki lapkričio 3 d. įvyks keturių skirtingų filmų peržiūros, kurias komentuos VU TSPMI politologai.

Spalio 20 d. - "The Candidate"

Spalio 27 d. - "All the President's Men"

Lapkričio 3 d. - "Swing Vote"

TSPMI

Diskusija dėl partnerystės instituto reglamentavimo Lietuvoje

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, bendradarbiaudama su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu (VU TSPMI) ir Seimo nare Viktorija Čmilytė-Nielsen, kviečia į diskusiją apie galimybes reglamentuoti partnerystės institutą Lietuvoje. 

Diskusijoje dalyvauja:

- Viktorija Čmilytė-Nielsen (Lietuvos Respublikos Seimo narė, Žmogaus teisių komiteto narė, Liberalai) 

- Mykolas Majauskas (Lietuvos Respublikos Seimo narys, Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas, Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD))

- Tomas Vytautas Raskevičius (Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL Žmogaus teisių politikos koordinatorius)

- Doc. Liutauras Gudžinskas (VU TSPMI dėstytojas)

Diskusiją moderuoja portalo DELFI.lt žurnalistas Mindaugas Jackevičius. Diskusija įvyks gegužės 9 d. (antradienį), 18:00 val., VU TSPMI, 402 auditorijoje.

TSPMI

Professoris Optimi ceremonija: apdovanojimas ir prof. V. Nakrošio paskaita

VU TSPMI studentų korporacija „RePublica“ gegužės 19 d. 17 val. kviečia Instituto bendruomenę dalyvauti prof. Vitalio Nakrošio apdovanojimo ceremonijoje, kurios metu profesoriui bus suteiktas Professoris Optimi titulas. Ceremonijos metu prof. Vitalis Nakrošis skaitys pranešimą tema „Viešosios politikos mokslas ir menas: kaip darbus paversti pokyčiais?“. Ceremonija ir paskaita vyks 402 aud. 

Korporacijos „RePublica“ įsteigtas Professoris Optimi apdovanojimas kas du metus tradiciškai skiriamas geriausiam politikos mokslų dėstytojui.