Pagal datą

NaujienosTSPMI

TSPMI

Naujas „Politologijos“ numeris

Vasarai Institute pasirodė daug skaitinių. Vienas jų – naujausias žurnalo „Politologija“ tomas, skirtas Viešosios politikos analizės tyrimams (specialusis numeris). Kviečiame gilintis!

TSPMI

Dr. D. Šlekio paskaita „Karybos klasika – Azenkūro mūšis, 1415 m."

VU TSPMI Studentų mokslinė draugija kviečia į antrąją šiais mokslo metais dr. D. Šlekio karybos istorijos paskaitą “Karybos klasika – Azenkūro mūšis, 1415 m.”

1415 m. spalio 25 d. Anglijos kariuomenė Azenkūro mūšyje sutriuškino didesnę prancūzų kariuomenę. Nepaisant dėtų pastangų ir vykdytų reformų prancūzai eilinį kartą patyrė nesėkmę Šimtamečio karo metu, tačiau priešingai nei anksčiau šis pralaimėjimas turėjo toli siekiančias politines pasekmes. Paskaitos metu dėstytojas aptars mūšio aplinkybes, eigą ir po to sekusias politines pasekmes.

Paskaita vyks spalio 27 d., antradienį, 18.30 val. VU TSPMI 402 aud.

TSPMI

Skelbiamas konkursas eiti VšĮ „Rytų Europos studijų centro“ vadovo/vadovės pareigas

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir Vilniaus universitetas, veikdami dalininkų teisėmis, skelbia konkursą eiti VšĮ „Rytų Europos studijų centro“ vadovo/vadovės pareigas.

Dokumentus kandidatai turi pateikti registruotu laišku iki 2016 m. kovo 9 d. įskaitytinai Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai, J. Tumo-Vaižganto g. 2, Vilnius. Konkurso sąlygas ir reikalavimus kandidatams rasite čia

Papildomą informaciją apie Centro veiklą galima rasti: http://www.eesc.lt/ 

 

 

TSPMI

Kvietimas kiekvienam VU TSPMI alumnui - steigiama VU TSPMI Alumni draugija

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (TSPMI) Lietuvai yra išugdęs daug diplomatų, politikų, verslininkų, žurnalistų, valstybės tarnautojų, akademikų ir kitų sričių specialistų. Daugelis  vos ne kasdien susitinka, kalbasi ir derasi net neįtardami, kad baigė tą pačią Alma Mater. Siūlydami suburti į vieną ratą tuos, kurie kažkada vaikščiojo TSPMI koridoriais, ir pasinaudoti šiuo bendrumu kuriant naujas galimybes sau, Institutui ir Lietuvai, kviečiame Jus dalyvauti VU TSPMI Alumni draugijos steigiamajame susirinkime  š. m. balandžio 30 d., ketvirtadienį, 17 val. (registracijos pradžia 16:30) VU TSPMI, Vokiečių g. 10 (402 aud.).

TSPMI

Kovo 11-osios renginiai Institute

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga KOVO 10 dieną kviečiame į renginius VU TSPMI:

16:30 402 aud. „Metų valstybės kūrėjo" apdovanojimo ceremonija. VU TSPMI tęsia 2014 m. pradėtą tradiciją ir kviečia į „Metų valstybės kūrėjo“ apdovanojimo ceremoniją, kurios metu sužinosime, kas iš šiemet nominuotų 9 kandidatų laimės Instituto įsteigtą apdovanijimą - simbolinę plytą. 

Po ceremonijos 402 aud. prof. Ainės Ramonaitės paskaita „Lietuvos socialinis kodas: pragaištingoji ar išganingoji bendrystė?". Paskaitos metu bus siekiama atsakyti, kodėl politinės sistemos kriminalizavimas yra užkoduotas sovietmečio struktūros, kiek šio kodo išlikę iki šiol, kas yra jo priešnuodis ir ar Lietuvai pavyko iš jo išsilaisvinti.

18:00 402 aud. Post Scriptum numerio „Vizijos Lietuvai" pristatymas. Kartu su naujojo Post Scriptum numerio „Vizijos Lietuvai" pristatymu vyks diskusija apie lietuviškojo futbolo perspektyvas ir ateitį. Dalyvauja: Linas Kojala, LFF prezidentas Edvinas Eimontas, sporto žurnalistas Gediminas Reklaitis, dr. Laurynas Kasčiūnas. Diskusiją moderuoja: Matas Baltrukevičius. 

Švęskime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną kartu!

TSPMI

Apskritojo stalo diskusija „Metai po Maidano: pamokos bei iššūkiai Europai ir Ukrainai“

Ketvirtadienį, kovo 26 d., Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su su Kijevo nacionaliniu Taraso Ševčenkos universitetu ir LR užsienio reikalų ministerija kviečia dalyvauti apskritojo stalo diskusijoje (anglų k.) „Metai po Maidano: pamokos bei iššūkiai Europai ir Ukrainai“. Renginys vyks VU TSPMI (Vokiečių g. 10) 402 aud. nuo 10 iki 17 val.

Detalesnę programą rasite čia. Remia LR užsienio reikalų ministerija.

TSPMI

Parengta Globaliosios Europos strategija (EGS), prie kurios kūrimo prisidėjo VU TSPMI

Parengta Globaliosios Europos strategija (EGS), prie kurios kūrimo prisidėjo VU TSPMI. Tikimasi, jog ataskaita taps pagrindu ES institucijoms bei šalims narėms formuluoti Globaliąją Europos strategiją, nurodydama kertinius šios strategijos elementus. Ataskaitą, galite rasti čia.

TSPMI

Instituto direktoriaus sveikinimas mokslo metų pradžios proga

“Gerbiami naujieji TSPMI bendruomenės nariai, studijuodami Institute Jūs mokysitės savo nuomonę pagrįsti, argumentuoti ir suvokti savo žinojimo ribas. Daug priklausys nuo Jūsų pačių, kiek Jūs išnaudosite galimybę bendrauti su geriausiais dėstomų dalykų atstovais Lietuvoje ar net platesniame regione. Raginu būti aktyviais, nesidrovėti, klausinėti ir bendrauti, pasinaudoti šia galimybe tobulėti, sužinoti daugiau, ugdyti savo įgūdžius. Puoselėkite akademinę laisvę, reikškite savo nuomonę, bet tuo pačiu niekad nepamirškite, kad reikia gerbti ne tik savo bendraminčius, bet ir tuos, su kurių nuomone Jūs nesutinkate. Tikiuosi, kad tapę mūsų bendruomenės nariais, Jūs taip pat tvirtai laikysitės atsakomybės, naudojantis Jums suteikiama laisve, ir pagarbos principų." TSPMI direktorius prof. dr. Ramūnas Vilpišauskas.

 

TSPMI

Adaptyvioji lyderystė skinasi kelią Lietuvoje

Siekiant spartesnių pokyčių Lietuvos viešajame gyvenime, VU TSPMI inicijuoja vienos naujausių lyderystės koncepcijų – adaptyviosios lyderystės (angl. adaptive leadership) sklaidą Lietuvoje. Spalio 19 – 21 d. VU TSPMI lankėsi Kansas Leadership Center vadovas Ed O’Malley ir Kansas State University profesorė, Staley School of Leadership Studies direktorė Mary Tolar. Jie apmokė grupę būsimų lyderystės mokytojų Lietuvoje – valstybinio, privataus ir nevyriausybinio sektoriaus atstovus bei akademikus.  Svečių vizitą finansavo Valiūnas ir partneriai Ellex, o prie mokymų organizavimo svariai prisidėjo ambasadorius Rytis Paulauskas, Lietuvos Respublikos nuolatinis atstovas prie Jungtinių tautų bei kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje.

TSPMI

P&M seminaras: filmo „Humanitarės gyvenimas ir mirtis” peržiūra ir diskusija apie akademinius ir meninius sovietmečio tyrimus

Kviečiame į antrą šio sezono P&M seminarą, kuris vyks lapkričio 6 d., 17:00 102 aud.

Seminaro metu vyks Martos Vosyliūtės eksperimentinio filmo „Humanitarės gyvenimas ir mirtis” (2015) peržiūra ir diskusija apie akademinius ir meninius sovietmečio tyrimus.