Kandidatų į VU rektorius debatai

Kovo 4 d. 15 val. kviečiame dalyvauti kandidatų į VU rektorius debatuose.

Debatai vyks VU Teatro salėje.

Daugiau apie kandidatus čia.

Prisijunkite prie akcijos „TSPMI dalinasi“

Kviečiame prisijungti prie TSPMI studentų iniciatyvos – labdaros akcijos „TSPMI dalinasi“. Tikimės, jog ji taps kasmetine Instituto tradicija.

Gruodžio 18 d. (ketvirtadienį) Institute vyks Kalėdinė pyragų akcija, o 18 val. – Studentų Kalėdos. Visą dieną Instituto fojė bus vaišinamasi pyragu ir renkamos aukos, kurios taps parama Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų auklėtiniams.

Tikimės, kad Kalėdų ir pyragų kvapas nepaliks Jūsų abejingų. Prie akcijos galite prisidėti ir gruodžio 18 dienai iškepdami savo mėgstamą gardėsį.

Apvaliojo stalo diskusija „Kinijos vaidmuo pasaulinėje ir regioninėje ekonomikoje: verslo tendencijos ir projektai“

Rugpjūčio 28 d., 10 val. VU TSPMI 402 aud. Lietuvos pramonininkų konfederacijos Lietuvos ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo su Kinijos Respublika Verslo taryba kartu su tarptautine audito ir konsultacijų įmone Deloitte Lietuva organizuoja apvaliojo stalo diskusiją „Kinijos vaidmuo pasaulinėje ir regioninėje ekonomikoje: verslo tendecijos ir projektai“ (renginys anglų kalba). Renginio programa

Diskusijos dalyviai:

Deloitte biuro Kinijoje partneris-vyriausiasis ekonomistas Xu Sitao (CV)Deloitte biuro Vengrijoje verslo plėtros direktorius Csaba Wolf, DNB banko Ekonominių tyrimų departamento vyresnioji analitikė Indrė Genytė-Pikčienė, DNB banko vyriausioji ekonomistė Baltijos šalims, Ekonominių tyrimo departamento vadovė Jekaterina Rojaka, „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis, Danske Bank“ vyriausiasis analitikas Rokas Grajauskas.

Išankstinė registracija vykdoma el. paštu aida.grabauskaite@lpk.lt arba telefonu +370 623 55242

Nepažinta sovietmečio visuomenė: neskelbti dokumentai ir autentiški pasakojimai

Rugsėjį pasirodė dvi projekto „Nematoma sovietmečio Lietuvos visuomenė: neformaliųjų sisteminių ir nesisteminių tinklų skirties peržiūra“ šaltinių knygos: Ainės Ramonaitės, Jūratės Kavaliauskaitės ir Valdemaro Klumbio parengta sakytinės istorijos šaltinių knyga „Kažkas tokio labai tikro. Nepaklusniosios sovietmečio visuomenės istorijos“ ir Sauliaus Grybkausko šaltinių rinkinys „Lietuviškoji nomenklatūra 1956–1990 metais: tarp sovietinės sistemos ir neformalių praktikų“ (2015, Vilnius: Aukso žuvys).

Prof. Marta Dyczok: “Ukraine crisis: Media Representations in the Context of Information Warfare“

Lapkričio 9 d. VU TSPMI lankysis prof. Marta Dyczok- Londono ekonomikos ir politikos mokslų mokyklos (LSE) ir Oksfordo universiteto auklėtinė, daug dėmesio skirianti Centrinės bei Rytų Europos, o ypač Ukrainos, tematikai. Profesorė yra nemažai rašiusi apie Ukrainos krizės sąlygomis pasireiškiančius medijų karus, skirtingus žiniasklaidos naratyvus bei jų įtaką krizei.

Lapkričio 9 d., 12 val., VU TSPMI 402 aud. prof. Marta Dyczok skaitys paskaitą "Ukraine crisis: Media Representations in the Context of Information Warfare".

Dr. Deivido Šlekio paskaita „Waterloo mūšis – pergalė per plauką“

VU TSPMI Studentų mokslinė draugija kviečia į pirmąją šiais mokslo metais dr. D. Šlekio karybos istorijos paskaitą “Waterloo mūšis - pergalė per plauką”.
1815 m. birželio 18 d. Napoleono kariuomenė patyrė lemiamą pralaimėjimą jungtinei britų ir prūsų kariuomenei. Tačiau pergalė nebuvo lengva ir prancūzų kariuomenė buvo įveikta per plauką. Renginio metu dėstytojas aptars mūšio eigą, priežastis, nulėmusias Napoleono pralaimėjimą.
Paskaita vyks rugsėjo 30 d., trečiadienį, 18.30 val. VU TSPMI 402 aud.

Vidurio Europos politikos mokslų konferencija „Saugumo architektūra Vidurio ir Rytų Europoje: dabarties grėsmės ir bendradarbiavimo perspektyvos“

2015 m. rugsėjo 25-26 dienomis VU TSPMI vyks jubiliejinė - dvidešimtoji - Vidurio Europos politikos mokslų konferencija „Saugumo architektūra Vidurio ir Rytų Europoje: dabarties grėsmės ir bendradarbiavimo perspektyvos“

Konferencijoje bus nagrinėjami svarbiausi šių laikų saugumo iššūkiai Vidurio ir Rytų Europoje ir už jos ribų. Konferencijoje dalyvaus apie 80 mokslininkų, tarp jų iš JAV, Jungtinės Karalystės, Italijos, Čekijos, Lenkijos, Vengrijos, Estijos, Gruzijos ir kitų šio regiono valstybių.

Konferencijos programa. Renginio kalba – anglų kalba.

Apginta disertacija: Ieva Petronytė

Sveikiname dr. Ievą Petronytę, gegužės 9 d. sėkmingai apgynusią disertaciją tema Nuostatų politiniais klausimais formavimasis pokomunistinėje valstybėje: Lietuvos atvejo studija ir įgijusią socialinių mokslų srities, politikos mokslų krypties daktarės laipsnį.

Tai - antroji šiemet Institute apginta disertacija.

Kviečiame į apskritojo stalo diskusiją apie gerovės valstybę

VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas šių metų lapkričio 28 d. 14:00 organizuoja apskritojo stalo diskusiją „Gerovės valstybės kūrimas Lietuvoje: ko reikia partijų sutarimui ir jo įgyvendinimui?“. Renginio vieta – VU TSPMI, 402 aud.

Diskusijos programa:

• 13:45-14:00 Dalyvių registracija;
  • 14:00-14:05 Įžanginis žodis (moderatorius prof. R. Vilpišauskas);
  • 14:05-14:35 Ekspertų pranešimai (dr. L. Gudžinskas, dr. Ž. Martinaitis);
  • 14:35-15:25 Politikų pasisakymai (V. Gapšys, A. Kubilius, A. Sysas, G. Steponavičius);
  • 15:25-16:00 Apibendrinanti diskusija.

Vitaliui Nakrošiui įteiktas Alenos Brunovskos 2015 m. apdovanojimas

2015 m. gegužės 21 d. dr. Vitaliui Nakrošiui, VU TSPMI profesoriui ir Viešosios politikos analizės programos koordinatoriui, buvo įteiktas Alenos Brunovskos 2015 m. apdovanojimas už aukštą kompetenciją ir išskirtinius veiklos rezultatus viešojo administravimo srityje. Apdovanojimo laureatai atrenkami remiantis jų pasiekimais dėstant viešojo administravimo kursus, pedagogine lyderyste, indėliais į viešojo administravimo praktiką ir taikomuosius tyrimus.