Konkursas - geriausia politikos mokslų publikacija

Lietuvos politologų asociacija (LPA) kiekvienais metais skelbia geriausios politikos mokslų publikacijos konkursą. Konkurse gali dalyvauti visi mokslo darbuotojai(os), pedagogai(ės), doktorantai(ės) ir kiti tyrėjai(os) ar jų kolektyvai.

Konkursui gali būti teikiamos dviejų rūšių publikacijos:

1. moksliniai straipsniai ir monografijos;
  2. mokymo tikslams skirti leidiniai (vadovėliai, metodinės priemonės, žodynai ir pan.).

Paraiškos konkursui turi būti teikiamos iki 2014 m. lapkričio 10 d. LPA Tarybai el. paštu (su antrašte „Geriausios publikacijos konkursas”). Teikiant paraišką reikia nurodyti siūlomos publikacijos bibliografinį aprašą bei trumpą argumentaciją dėl jos originalumo, aktualumo ir išliekamosios vertės.

Paraiškas vertins LPA Tarybos sudaryta trijų asmenų komisija, o nugalėtoja(s) bus skelbiama(s) LPA ir VU TSPMI metinės konferencijos, vyksiančios 2014 m. lapkričio 21 d., metu.

TSPMI renginių naujienlaiškis

VU TSPMI kiekvieną savaitę bendruomenei siunčia naujienlaiškį, kuriame – informacija apie Institute vyksiančius renginius. Jei norite šį naujienlaiškį gauti, įveskite vardą, pavardę ir el. pašto adresą čia.

Baltic Media Seminar

Kovo 12 d., ketvirtadienį, VU TSPMI kartu su Latvijos ambasada Lietuvoje kviečia dalyvauti renginyje Baltic Media Seminar.

Renginį sudarys tris sekcijos, kurių metu bus aptariama informacinių karų problematika, specialių institucijų vaidmuo reguliuojant programų transliavimą bei kooperacijos Baltijos žiniasklaidos erdvėje galimybės. Sekcijas moderuos Dr. Margarita Šešelgytė, Dr.Tomas Janeliūnas ir Audrius Matonis, TV naujienų tarnybos direktorius.

Seminaras vyks VU TSPMI, 402 aud. nuo 9:00 iki 15:30 val. Renginį remia ir jį atidarys Latvijos Parlamento pirmininkė  Ināra Mūrniece.

Balsavimas rinkimuose į VU Tarybą

Informuojame, kad išankstinis balsavimas prasidės lapkričio 24 d. 13 val.

VU TSPMI balsavimas vyks 207 kab.

Nurodytose vietose Tarybos rinkimai vyks šių metų gruodžio 1–2 d.

Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai skirtoje mokslinėje konferencijoje – diskusijos ir rekomendacijos

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) kartu su Europos integracijos studijų centru (EISC) ir Transeuropine politikos mokslų asociacija (TEPSA) š. m. liepos 4–5 d. organizuoja tarptautinę Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai skirtą mokslinę konferenciją. Tai bus didžiausias akademinis Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai skirtas renginys.

JAV atstovo prie NATO pavaduotojo Lee Litzenbergerio paskaita

Šį ketvirtadienį, vasario 19 d. 17 val., VU TSPMI kviečia į JAV atstovo prie NATO pavaduotojo Lee Litzenbergerio paskaitą „NATO from Wales to Warsaw: The Transatlantic Alliance and Today’s European Security Challenges“.

Paskaita vyks anglų kalba, VU TSPMI Didžiojoje konferencijų salėje (402 a.).

Sveikiname naująją Instituto profesorę Ainę Ramonaitę!

VU TSPMI su džiaugsmu sveikina dėstytoją Ainę Ramonaitę: nuo šio rugsėjo ji pradėjo eiti profesorės pareigas Institute.

Džiaugiamės ir linkime prasmingos veiklos, įdomių tyrimų, smalsių studentų bei studenčių!

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

Lapkričio 12 d. Vilniaus universieto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas, Lietuvos istorijos institutas, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Lietuvos kultūros tyrimų institutas pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Sutartimi įsipareigota bendradarbiauti kuriant ir įgyvendinant ilgalaikę Lietuvos politinės minties leidybos programą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ioms metinėms.

Naujas „Politologijos“ numeris

Kviečiame skaityti naujausią žurnalo „Politologija“ numerį, kuris skirtas TSPMI tyrėjų vykdomam projektui „Lietuva Europos Sąjungoje: transformacija ar imitacija?“. Straipsnių tekstai prieinami čia; leidinys taip pat bus pristatytas Lietuvos Respublikos Seimo Europos informacijos biure sausio 23 d.

Ambicingas dešimtmetis: knygos apie Lietuvos užsienio politiką pristatymas ir diskusija

Kovo 5 d. 11 val. kviečiame į knygos „Ambicingas dešimtmetis: Lietuvos užsienio politika 2004-2014“ pristatymą ir diskusiją. Ji vyks VU TSPMI, 402 aud.

Diskusijoje bus svarstoma, ar ir kaip įmanoma apibūdinti Lietuvos užsienio politikos dešimtmetį, kokių pamokų Lietuva gavo ir kokių išmoko, ar galima apie užsienio politiką kalbėti sėkmės ir nesėkmės kategorijomis, kokią užsienio politiką gali (ir turėtų) turėti maža valstybė.

Diskusijoje dalyvaus:

• VU TSPMI docentas Kęstutis Girnius;
  • VU TSPMI Tarptautinių santykių docentas Tomas Janeliūnas;
  • LR Prezidentės vyriausioji patarėja Jovita Neliupšienė;
  • Lietuvos karo akademijos profesorė Jūratė Novagrockienė;
  • LRT vyresnysis užsienio žinių redaktorius Vykintas Pugačiauskas;
  • LR ambasadorius ypatingiems pavedimams, buvęs užsienio reikalų ministras Antanas Valionis;
  • VU TSPMI direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas

Renginį moderuos knygos sudarytoja, VU TSPMI docentė Dovilė Jakniūnaitė.