Kovo 11-ajai – 25-eri. IŠLAISVINTOS VAIZDUOTĖS DIENA

VU TSPMI kviečia kartu švęsti Kovo 11-ąją! Šios gražios sukakties proga Institute vyks IŠLAISVINTOS VAIZDUOTĖS DIENA.

Lauksime Jūsų VAKARINĖJE šventės dalyse.

Diskusija „Lietuva – laisva, demokratiška ir (ne)laiminga?“, prasidės 18 val. 402 aud. Įteiksime pirmąjį istorijoje VU TSPMI „Metų valstybės kūrėjo/s“ apdovanojimą, o interaktyvioje diskusijoje pratęsime dirbtuvių svarstymus
. Diskusiją moderuoja Vykintas Pugačiauskas; dalyviai: Marius Ivaškevičius, Haroldas Mackevičius, Donatas Puslys, Ingrida Šimonytė, Petras Vaitiekūnas ir kiti svečiai.

VU TSPMI SMD kviečia: prof. D.Pūro paskaita „Žmogaus sveikata ir JT darnaus vystymosi tikslai"

VU TSPMI SMD kviečia į antrąjį sėkmingai pradėto prof. D. Pūro paskaitų ciklo renginį! Šį kartą diskutuosime apie pasaulio visuomenės sveikatą 2015 m. Jungtinėse Tautose patvirtintų darnaus vystymosi tikslų (SDGs) kontekste. Svečias dalinsis mintimis bei įžvalgomis apie formuojamą žmogaus teisės į sveikatą viziją ir atsakys į daugelį kitų susijusių klausimų. Tad visus, besidominčius JT darnaus vystymosi programa 2030 m. ir neabejingus visuomenės sveikatai, kviečiame lapkričio 21 d. (pirmadienį), 15.00 val. susitikti VU TSPMI (Vokiečių g. 10), 402 aud.

TSPMI renginiai „Knygų mugėje"

Vasario 25-28 dienomis „Litexpo" parodų centre vyks kasmetinė „Knygų mugė". Parodoje dalyvaus ir VU TSPMI dėstytojai, kurie su kviestiniais svečiais diskutuos svarbiomis ir aktualiomis temomis, pristatys atliktus tyrimus ir išleistas knygas.

Lietuvos ambasadoriai imsis naujos diplomatų kartos ugdymo

Vakar prasidėjusiame Lietuvos ambasadorių suvažiavime pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos ambasadorių klubo (LAK) ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI). Įvairiose šalyse reziduojantys ir jau baigę eiti pareigas Lietuvos ambasadoriai, klubo nariai dės pastangas ugdant būsimuosius diplomatus.

Lietuvos rinkimų istorija - žemėlapiuose ir grafikuose

Artėjant Seimo rinkimams politologų ir informatikų komanda parengė įrankį, grafiškai apžvelgiantį ligšiolinę Seimo rinkimų istoriją. Interneto svetainėje www.rinkimurezultatai.lt rinkimais besidomintys piliečiai gali pamatyti, kaip keitėsi rinkėjų aktyvumas ir rinkimų rezultatai skirtingose rinkimų apygardose nuo 1996 m., kokios partijos įsitvirtinusios kurioje rinkimų apygardoje, kuriose apygardose dominuoja vienvaldis kandidatas, o kuriose paprastai vyksta arši rinkiminės kova tarp skirtingų partijų kandidatų.

Knygos "Nato: Rethink Realign React. Tackling Security Challenges Together" pristatymas

Geopolitinių studijų centras ir VU TSPMI kviečia Jus dalyvauti knygos pristatyme ir diskusijoje, kuri įvyks š. m. birželio 10 d. 10.00 val. Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI), 402 auditorijoje (Vilnius, Vokiečių g. 10 ). Numatoma renginio trukmė 1,5 val. Visą renginio programą galite rasti čia

Išankstinė registracija e-paštu: redakcija@geopolitika.lt

Disertacijos gynimas. Ieva Koreivaitė „Irano užsienio politikos vertinimas Khumayni teisingumo sampratos perspektyvoje"

Ieva Koreivaitė gins disertaciją “Irano užsienio politikos vertinimas Khumayni teisingumo sampratos perspektyvoje ” socialinių mokslų srities, politikos mokslų krypties daktaro laipsniui gauti.

Disertacija rengta 2008–2015 metais studijuojant doktorantūroje ir ginama eksternu. Gynimas vyks lapkričio 7 d. (pirmadienį), 15:30 val., 402 aud.

Diskusija „Autoritarinis populizmas Europoje - partijų įsigalėjimas ir idėjų sklaida"

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su Lietuvos laisvosios rinkos institutu kviečia į diskusiją „Autoritarinis populizmas Europoje - partijų įsigalėjimas ir idėjų sklaida“.

Diskusija vyks anglų kalba.

Renginys vyks rugsėjo 15 d. (ketvirtadienį) 17.00 val., VU TSPMI (Vokiečių g. 10), 402 aud.

Harvardo universiteto profesoriaus Peter A. Hall paskaita “The Roots of the New Populism and its Implications for Democratic Politics”

Vilniaus universiteto Tarptautinių sankykių ir politikos mokslų institutas kviečia į Harvardo universiteto profesoriausvieno žymiausių šiuolaikinės lyginamosios politinės ekonomijos tyrinėtojų Peter A. Hall paskaitą “The Roots of the New Populism and its Implications for Democratic Politics”.

Paskaita vyks gegužės 23 d. 11:30 402 aud. Renginio kalba - anglų.

Paskaitoje svečias kalbės apie šiuo metu iškilusią populizmo bangą šalyse, turinčiose senas demokratines tradicijas. Remdamasis paskutiniaisiais savo darbais sėkmingų visuomenių ir socialinio atsparumo (social resilience) tematika, profesorius aptarts JAV prezidento rinkimus, Brexit referendumą, rinkimus Nyderlanduose ir Prancūzijoje bei artėjančius Vokietijos parlamento rinkimus.

Peter A. Hall vienas arba kartu su bendraautoriais paskelbė daug svarbių tekstų, kuriuose gilinamasi į tai, kaip politinės institucijos ir idėjos veikia dabartinę kapitalizmo raidą. Instituto svečias yra „Kapitalizmo įvairovės" ir „Sėkmingų visuomenių" teorinių perspektyvų pradininkas, įnešęs svarų indėlį į naujojo institucionalizmo metodologinės paradigmos plėtrą, taip pat paskelbęs reikšmingų darbų, analizuojančių strategines Europos integracijos problemas.

Daugiau apie svečią skaitykite čia

Informacija apie renginį Facebook paskyroje.

Prof. Ramūno Vilpišausko sveikinimo žodis VU TSPMI 25-mečio proga

Skaitykite VU TSPMI direktoriaus prof. Ramūno Vilpišausko sveikinimo žodį instututo bendruomenės nariams ir bičiuliams.