Du TSPMI mokslininkų vadovaujami projektai laimėjo LMT mokslo konkursinį finansavimą

Prof. Raimundo Lopatos vadovaujama TSPMI mokslininkų komanda laimėjo finansavimą programoje Valstybė ir tauta: paveldas ir tapatumas ir 2012-2014 m. įgyvendins projektą "Istorijos politika kaip valstybės geokultūrinio ir geopolitinio tapatumo įtvirtinimo įrankis". Doc. Ainės Ramonaitės vadovaujama tyrėjų komanda laimėjo mokslininkų grupių projektų konkursinį finansavimą ir 2012-2014 m. įgyvendins projektą "Lietuvos nacionalinė rinkiminė studija".

Prof. Marty A. Linsky paskaita „Lyderystė viešajame sektoriuje – geroji praktika ir kodėl ji svarbi?“

VU TSPMI kviečia Jus dalyvauti išskirtinėje Harvardo universiteto J.F. Kennedy Vyriausybės mokyklos (HKS) ilgamečio profesoriaus Marty’o A. Linsky’o paskaitoje-diskusijoje anglų kalba lyderystės tema „Leadership in public sector – what is the best practice and why is it important?“ („Lyderystė viešajame sektoriuje – geroji praktika ir kodėl ji svarbi?“).
Gruodžio 9 d. (antradienį) 11.30–13.00 val. VU TSPMI (Vokiečių g. 10) Konferencijų salėje, 402 aud.

Nauja TSPMI tyrėjų knyga apie Lietuvos užsienio politiką

Kovo 5 d. VU TSPMI bus pristatyta nauja, ką tik išleista kolektyvinė monografija: Ambicingas dešimtmetis. Lietuvos užsienio politika 2004–2014 m. (sudarytoja doc. Dovilė Jakniūnaitė). „Akademinėje knygoje“ monografija pasirodys jau kitą savaitę.

Kviečiame susipažinti su knygos turiniu ir pasižiūrėti trumpą jos anonsą LRT „Labame ryte“. Labiausiai, žinoma, kviečiame skaityti pačią knygą – į vieną leidinį sudėtą skirtingų autorių Lietuvos užsienio politikos analizę, kurios, pasak prof. Jūratės Novagrockienės, „seniai laukta akademiniuose tyrinėjimuose“.

Apdovanojimas „Metų valstybės kūrėjui/-ai“: kviečiame nominuoti

Kviečiame siūlyti nominantus/-es VU TSPMI bendruomenės renkamam apdovanojimui „Metų valstybės kūrėja/s“! Tai gali būti Lietuvos labui asmeniškai nusipelnę nepriekaištingos reputacijos politikai, valstybės tarnautojai, visuomenininkai, verslo atstovai, iniciatyvūs piliečiai.

Nominuoti savo siūlomą kandidatę/-ą iki kovo 1 d. galite čia.

„Metų valstybės kūrėjo/s“ apdovanojimas bus įteiktas per Kovo 11-osios šventę – Išlaisvintos vaizduotės dieną TSPMI.

Disertacijos gynimas: Deividas Šlekys

Vasario 3 d. (penktadienį), 15 val. 402 aud. TSPMI doktorantas Deividas Šlekys gins disertaciją "Karinis veiksnys kaip užmirštoji politinės teorijos dimensija" socialinių mokslų srities, politikos mokslų krypties daktaro laipsniui gauti.

VU TSPMI plečia partnerių tinklą

Kovo 8 d. VU TSPMI ir Norvegijos Tarptautinių santykių institutas (NUPI) pasirašė bendradarbiavimo ir partnerystės susitarimą.

Apginta disertacija: Justinas Dementavičius

Sveikiname dr. Justiną Dementavičių, gruodžio 14 d. sėkmingai apsigynusį disertaciją tema „Valstybės samprata Lietuvoje: modernios lietuviškos politinės minties ištakos ir raida“. Justinas įgijo socialinių mokslų srities, politikos mokslų krypties daktaro laipsnį.

Tai - jau septintoji ir paskutinioji šiemet Institute apsiginta disertacija.

Apginta disertacija: Karolis Aleksa

Sveikiname dr. Karolį Aleksą, lapkričio 30 d. sėkmingai apsigynusį disertaciją tema „JAV karinės transformacijos poveikis Rusijos ir Kinijos saugumo politikai“. Karolis įgijo socialinių mokslų srities, politikos mokslų krypties daktaro laipsnį.

Tai - jau šeštoji šiemet Institute apsiginta disertacija.

Lietuvos politinės minties tradicijos naujoje antologijoje

Ką tik VU TSPMI išleido pirmąjį “Lietuvos politinės minties antologijos” tomą, kuriame atrinkti svarbiausi Lietuvos tarpurio politikos teoretikų darbai. Projekto vadovo doc. Algimanto Jankausko ir kolegų mintis apie knygą skaitykite Instituto tinklaraštyje