Pagal datą

NaujienosTSPMI

TSPMI

Izraelio premjero B.Netanyahu pavaduotojo diplomatiniams klausimams Michael Oren paskaita apie Izraelio užsienio politiką

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su Užsienio reikalų ministerija kviečia į Michael Oren paskaitą apie Izraelio užsienio politiką. Paskaita vyks kovo 17 d. (penktadienį), 10.00 val., VU TSPMI 402 aud. 

TSPMI

VU TSPMI SMD veiksmo savaitė 11 28 - 12 02

Šiais metais VU TSPMI SMD siūlo diskutuoti teisingumo, itin aktualaus politiniame gyvenime, tema, į kurią bandysime pažvelgti iš įvairių disciplinų perspektyvų. Laukia diskusijos apie socialinio teisingumo viziją ir socialinę politiką Lietuvoje, teisės ir teisingumo santykį, svarstymai apie teisingumą kaip kalbos konstruktą, istoriškai (ne)teisingus karus ir kt.

Laukite atsinaujinančios programos!

TSPMI

Nauja prof. Alvydo Jokubaičio knyga „Filosofas kaltina mokslininkus. Arba kas blogai su politikos mokslu?"

Profesorius Alvydas Jokubaitis išleido naują knygą, "Filosofas kaltina mokslininkus. Arba kas blogai su politikos mokslu?"

Tai šviežias, aktualus ir provokuojantis žvilgsnis į gamtos mokslo kuriamą pasaulėžiūrą, kuri ekspansyviai veržiasi į kitas žmogiškojo patyrimo sritis. Autorius užsimoja atskleisti moderniojo politikos mokslo pamatuose glūdinčią filosofiją, įvardydamas jos prielaidas ir išryškindamas svarbiausius požymius. Tai fundamentalus ir gyvas poleminis svarstymas:

Argi politikos mokslas yra neutralus pažinimo įrankis? Kaip šis mokslas keičia kasdienį politikos suvokimą? Kokią politikos sampratą jis siūlo?

Savąja politikos mokslo kritika Jokubaitis siūlo novatorišką žvilgsnį į žmogaus mokslų prigimties, esmės ir paskirties klausimus.

TSPMI

Kviečiame teikti paraiškas: Vasaros mokykla "Small States in Europe: Opportunities and Challenges" Islandijos Universitete, Reikjavike

VU TSPMI bendradarbiaudami su Islandijos Universiteto Mažųjų valstybių studijų centru, kviečia teikti paraiškas dalyvauti vasaros mokykloje  "Small States in Europe: Opportunities and Challenges" Islandijos Universitete, Reikjavike, kuri vyks š.m. birželio 20 - liepos 2 dienomis.

Vasaros mokyklos tikslas - padėti gilinti turimas žinias ir skatinti dalintis gerąja patirtimi apie mažąsias valstybes bei Europos integracijos procesą, siekiant gilesnės integracijos ir globalizacijos tarp Europos universitetų, taip didinat ir gerinant mokslininkų bendradarbiavimą šiame tyrimų lauke.

Programos kursus dėstys geriausi šios srities specialistai ir profesoriai iš įvairių Europos universitetų, taip pat turintys kompetencijas politikos mokslų, ekonomikos, istorijos, viešosios politikos ir sociologijos disciplinose. 

Daugiau informacijos apie paraiškos teikimą rasite čia

 

TSPMI

VU TSPMI SMD kviečia: doc. dr. Deivido Šlekio paskaita „Pirmasis pasaulinis karas Afrikoje"

VU TSPMI Studentų mokslinė draugija kviečia į antrąją šiais mokslo metais dr. D. Šlekio karybos istorijos paskaitą “Pirmasis pasaulinis karas Afrikoje”. Kai kalbama apie I pasaulinį karą, svarbu prisiminti, jog jis iš tiesų buvo pasaulinis ir vyko ne tik Europoje, bet ir kitose kontinentuose. Kariai iš Afrikos kolonijų suvaidino svarbią rolę Vakarų fronte, o pačiame kontinente imperinės Europos valstybės vykdė aktyvius kovinius veiksmus. Paskaitos metu dėstytojas aptars karo eigą Afrikoje. Paskaita vyks gruodžio 7 d. (trečiadienį), 16.45 val. VU TSPMI 402 aud. 

TSPMI

Politikos ir medijų seminarai: Erdvės, sienos, neapibrėžtumo zonos ir pabėgėlių reprezentacija

Kviečiame į pirmąjį šio sezono P&M seminarą. Balandžio 26 d., 18 val. TSPMI Žiemos sode doc. Dovilė Jakniunaitė skaitys pranešimą “Erdvės, sienos, neapibrėžtumo zonos ir pabėgėlių reprezentacija”. Pranešimą komentuos dr. Vita Petrusauskaite, Etninių tyrimų institutas.

TSPMI

Prof. dr. Natalijos Zubarevič paskaita „Šiandieninės Rusijos regioninio vystymosi tendencijos ir ateities perspektyvos"

Balandžio 13 d. 18:00 val. 402 aud. vyks žymios Rusijos ekonomistės-geografės,  regionų socialinio ir ekonominio vystymosi specialistės prof. dr. Natalijos Zubarevič paskaita „Šiandieninės Rusijos regioninio vystymosi tendencijos ir ateities perspektyvos“. Po paskaitos vyks diskusija, kurią moderuos doc. dr. Dovilė Jakniūnaitė.

TSPMI

Mokslo metų pradžios šventė VU TSPMI

VU TSPMI pradeda naujus mokslo metus!

Rugsėjo 1-osios dienos šventė įvyks 10:00 val. 402 aud.

Prasidedančių mokslo metų proga sveikins žurnalistas Dovydas Pancerovas, Alumni draugijos atstovas, TSPMI vadovai ir administracija, studentų organizacijų atstovai. Laukiame!

TSPMI

Prof. Ramūno Vilpišausko sveikinimo žodis VU TSPMI 25-mečio proga

Skaitykite VU TSPMI direktoriaus prof. Ramūno Vilpišausko sveikinimo žodį instututo bendruomenės nariams ir bičiuliams.

TSPMI

Palestinos užsienio reikalų viceministrės dr. Amal Jadou paskaita "The Palestinian State: to be or not to be?"

Vasario 18 d., 15:00 val., 402 aud. vyks Palestinos Užsienio reikalų viceministrės dr. Amal Jadou paskaita "The Palestinian State: to be or not to be?". Po paskaitos vyks diskusija, kurią moderuos dr. Laurynas Jonavičius.