Pagal datą

NaujienosTSPMI

TSPMI

Atviras seminaras apie Višegrado šalių bendradarbiavimą

Lenkijos institutas Vilniuje kartu su Vengrijos, Lenkijos ir Čekijos ambasadomis Lietuvoje, Slovakijos ambasda Rygoje bei Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu kviečia į atvirą seminarą apie Višegrado grupės bendradarbiavimą. Seminare bus apžvelgiama Višegrado grupės idėja bei pagrindinės terpės bendradarbiavimui – ekonomika, energetika, užsienio ir saugumo politika, piliečių tarpusavio bendradarbiavimas.

Seminaras vyks gegužės 10 d. (trečiadienį), VU TSPMI (Vokiečių g. 10), nuo 9:45, 402 aud.

TSPMI

Monografijos „Rusijos raidos scenarijai: implikacijos Lietuvos ir regiono saugumui" pristatymas

Maloniai kviečiame į baigiamąją mokslinio tyrimo konferenciją ir monografijos „Rusijos raidos scenarijai: implikacijos Lietuvos ir regiono saugumui" pristatymą, kuris vyks gruodžio 13 d. (antradienį), 15 val. VU TSPMI (Vokiečių g. 10) 402 aud.

Dalyvauja doc. Dovilė Jakniūnaitė, dr. Laurynas Kasčiūnas, prof. Tomas Janeliūnas. Moderuoja Linas Kojala.

Projektą įgyvendino Rytų Europos studijų centras. Tyrimą ir knygos leidybą finansavo Lietuvos mokslo taryba pagal Reikminių tyrimų projektų priemonę, sutarties Nr. REP-7/2015.

TSPMI

JT biuro Ženevoje Generalinio Direktoriaus Michael Møller paskaita "The UN in a World Full of Challenges"

Užsienio reikalų ministerija kartu su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu (VU TSPMI) kviečia į Jungtinių Tautų  biuro Ženevoje Generalinio Direktoriaus Michael Møller paskaitą „The UN in a World Full of Challenge", kuri vyks rugsėjo 15 d. (ketvirtadienį), 14.00 val., 402 aud.

M. Møller paskaitoje bus pristatoma, kaip Jungtinės Tautos siekia darbotvarkės 2030 įgyvendinimo, kalbama apie globalaus valdymo iššūkius ir iššūkius Jungtinių Tautų sistemai.  Po paskaitos vyks diskusija su lektoriumi. 

TSPMI

2 % GPM TSPMI bibliotekai

Šiuo metu Lietuvos Respublikos Labdaros ir paramos įstatymas sudaro galimybę mums visiems teikti paramą neatvėrus piniginės. Nuo 2004 m. kiekvienas Lietuvos pilietis iki 2% valstybei sumokėto gyventojų pajamų mokesčio gali paskirti pasirinktai organizacijai.

TSPMI taip turi galimybę gauti visų Jūsų tokiu būdu skirtą paramą. Todėl maloniai kviečiame Jus skirti 2 procentus nuo Jūsų per 2011-uosius metus sumokėto pajamų mokesčio mūsų Institutui, puoselėjančiam švietėjiškas ir akademines vertybes. Gauti pinigai būtų panaudoti naujų knygų įsigijimui.

TSPMI

Akademinė diskusija „25 metai pasitikėjimo kūrimo globalių iššūkių akivaizdoje"

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų Institutas kartu su Norvegijos ambasada Lietuvoje ir Šiaurės ministrų biuru kviečia į akademinę diskusiją, skirtą Lietuvos ir Šiaurės šalių diplomatinių santykių 25-mečio paminėjimui tema „25 metai pasitikėjimo kūrimo globalių iššūkių akivaizdoje“

Diskusija vyks gruodžio 16 d. (penktadienį), nuo 9:00, VU TSPMI (Vokiečių g. 10), 402 aud. Renginio programą rasite čia.

 

TSPMI

Izraelio premjero B.Netanyahu pavaduotojo diplomatiniams klausimams Michael Oren paskaita apie Izraelio užsienio politiką

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su Užsienio reikalų ministerija kviečia į Michael Oren paskaitą apie Izraelio užsienio politiką. Paskaita vyks kovo 17 d. (penktadienį), 10.00 val., VU TSPMI 402 aud. 

TSPMI

VU TSPMI SMD veiksmo savaitė 11 28 - 12 02

Šiais metais VU TSPMI SMD siūlo diskutuoti teisingumo, itin aktualaus politiniame gyvenime, tema, į kurią bandysime pažvelgti iš įvairių disciplinų perspektyvų. Laukia diskusijos apie socialinio teisingumo viziją ir socialinę politiką Lietuvoje, teisės ir teisingumo santykį, svarstymai apie teisingumą kaip kalbos konstruktą, istoriškai (ne)teisingus karus ir kt.

Laukite atsinaujinančios programos!

TSPMI

Nuo PoDi nepabėgsi: į Instituto erdves grįžta Politologų dienos

Nuo PoDi'16 nepabėgsi!

Su tokiu šūkiu šiais metais grįžta trankiausias ir įdomiausias metų renginys - Politologų dienos! 15 metų švenčiantis PoDi kaip ir kasmet tave įtrauks į politikos bei pramogų sūkurį, kuriame kiekvienas atras kažką nauja, prasminga bei linksma. Nepamiršk, gegužės 2-5 dienomis tavęs laukia ilgai laukta šventė. NEPABĖGSI! 

PoDi'16 programa 

TSPMI

Nauja prof. Alvydo Jokubaičio knyga „Filosofas kaltina mokslininkus. Arba kas blogai su politikos mokslu?"

Profesorius Alvydas Jokubaitis išleido naują knygą, "Filosofas kaltina mokslininkus. Arba kas blogai su politikos mokslu?"

Tai šviežias, aktualus ir provokuojantis žvilgsnis į gamtos mokslo kuriamą pasaulėžiūrą, kuri ekspansyviai veržiasi į kitas žmogiškojo patyrimo sritis. Autorius užsimoja atskleisti moderniojo politikos mokslo pamatuose glūdinčią filosofiją, įvardydamas jos prielaidas ir išryškindamas svarbiausius požymius. Tai fundamentalus ir gyvas poleminis svarstymas:

Argi politikos mokslas yra neutralus pažinimo įrankis? Kaip šis mokslas keičia kasdienį politikos suvokimą? Kokią politikos sampratą jis siūlo?

Savąja politikos mokslo kritika Jokubaitis siūlo novatorišką žvilgsnį į žmogaus mokslų prigimties, esmės ir paskirties klausimus.

TSPMI

Kviečiame teikti paraiškas: Vasaros mokykla "Small States in Europe: Opportunities and Challenges" Islandijos Universitete, Reikjavike

VU TSPMI bendradarbiaudami su Islandijos Universiteto Mažųjų valstybių studijų centru, kviečia teikti paraiškas dalyvauti vasaros mokykloje  "Small States in Europe: Opportunities and Challenges" Islandijos Universitete, Reikjavike, kuri vyks š.m. birželio 20 - liepos 2 dienomis.

Vasaros mokyklos tikslas - padėti gilinti turimas žinias ir skatinti dalintis gerąja patirtimi apie mažąsias valstybes bei Europos integracijos procesą, siekiant gilesnės integracijos ir globalizacijos tarp Europos universitetų, taip didinat ir gerinant mokslininkų bendradarbiavimą šiame tyrimų lauke.

Programos kursus dėstys geriausi šios srities specialistai ir profesoriai iš įvairių Europos universitetų, taip pat turintys kompetencijas politikos mokslų, ekonomikos, istorijos, viešosios politikos ir sociologijos disciplinose. 

Daugiau informacijos apie paraiškos teikimą rasite čia