VU TSPMI mentorių ir studentų susitikimas

Karo akademijos lektorius Artūras Ševeliovas spalio 13 d. 18.30 val. TSPMI 401 aud. papasakos, kodėl dalyvavimas TSPMI Mentorystės programoje gali iš esmės pakeisti studijų metus - paversti juos efektyvesniais, įdomesniais ir dar labiau įsimintinais! Ateikite visi, dar tik svarstantys ir jau apsisprendę, dalyvauti mentorystės programoje!

VU TSPMI - 25 metai įkvėpimo! Specialus gimtadienio leidinys

2017 metų vasario 7 d. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas švęs 25-ąjį gimtadienį. Prieš 25 metus kartu su Instituto įkūrimu buvo pradėta ir nauja, moderni ir įkvepianti politikos mokslų disciplina. Visą šį laiką VU TSPMI siekia ne tik aukščiausios kokybės studijų bei mokslinių tyrimų, bet ir savo studentus bei partnerius įkvėpti, paskatinti kritiškai susimąstyti ir, žinoma, veikti. Visa savaitė, vasario 6-10 dienomis, Institute bus šventinė, o jos pagrindinė idėja yra pasidžiaugti instituto bendruomene, ir jos įkvepiančiais darbais. Šventės šūkis – „25 metai įkvėpimo“. Mes švęsime tai, kad 25-erius metus su įkvėpimu kurdami save, taip pat kuriame Lietuvą ir pasaulį.

Šia ypatinga proga norime pasidalinti su jumis specialiu mūsų gimtadieniui skirtu leidiniu, kuriame rasite:

šventinės savaitės programą;

trumpus mūsų bendruomenės narių pristatymus;

interviu su VU TSPMI kūrėju ir pirmuoju direktoriumi prof. Egidijumi Kūriu.

Leidinį galite pavartyti čia.

VU TSPMI reiškia palaikymą Centriniam Europos Universitetui (CEU)

Nemenkas skaičius VU TSPMI alumnų yra tapę ir Centrinio Europos Universiteto (CEU) alumnais, todėl VU TSPMI išreiškia palaikymą CEU bendruomei.

Taip VU TSPMI prisijungia prie tūkstančių internautų, pasirašančių peticijas internete, dešimšių akademinių institucijų. smegenų centrų ir valstybinių institucijų iš viso pasaulio, kurios prisideda prie palaikymo akcijos. Žemiau pateikiamas palaikymo laiško tekstas originalo kalba.

Diskusija apie D. Pancerovo knygą „Kiborgų žemė"

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kviečia į diskusiją apie žurnalisto Dovydo Pancerovo knygą „Kiborgų žemė“. Diskusijoje dalyvaus knygos autorius D. Pancerovas ir VU TSPMI lektorius doc. dr. Deividas Šlekys. Diskusija vyks kovo 21 d. (antradienį), 17:00 val., VU TSPMI, 402 aud. Kviečiame dalyvauti!

Atlikta pirmoji išsami VU TSPMI alumnų apklausa: rezultatai

VU TSPMI Alumni draugija atliko studijas Institute baigusių alumnų apklausą. Domėtasi, ką alumnai mano apie studijas, kaip jiems sekasi darbo rinkoje, kaip jie vertina bendruomeninę patirtį Institute, kokie jų pasiekimai. Informacija bus naudojama tobulinant studijų procesus, Instituto bakalauro ir magistro programas, palaikant ryšį su alumnais, kviečiant juos prisijungti prie alumnų  draugijos veiklos. Apklausoje dalyvavo 512, t. y. maždaug 23proc. visų TSPMI alumnų.

Lanksčios magistro studijos VU TSPMI

Nuo 2016 m. rugsėjo VU TSPMI magistro programos studentų lauks atsinaujinusios. Atsižvelgiant į tai, kad rinkos poreikiai yra ne vien nepriekaištinga specializacija, bet ir akiračio platumas, studentams bus sudarytos galimybės pagal individualius poreikius ženkliai didesnę dalį kreditų susirinkti iš pasirenkamųjų dalykų, dėstomų VU TSPMI. Pastarųjų magistrams siūloma daugiau nei dvidešimt – nuo regionų iki saugumo studijų, nuo medijų analizės iki viešosios politikos dalykų.

Prof. Karen Dawisha paskaita "Putin's Kleptocracy"

Kviečiame į profesorės Karen Dawisha paskaitą "Putins Kleptocracy", kuri vyks rugsėjo 16 d. (trečiadienis)
17 val., 402 aud.  (paskaita anglų kalba)

Karen Dawisha –  Majamio universiteto (Oksfordas, Ohajas) politikos mokslų profesorė bei šiame universitete įsikūrusio Havighurst Rusijos ir posovietinių studijų centro direktorė.

VU TSPMI pranešimas dėl tikrovės neatitinkančios informacijos viešojoje erdvėje

Reaguodami į pasirodžiusią informaciją apie tai, jog Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) administracija bando „susidoroti“ su prof. habil. dr. Vytautu Radžvilu, norėtume paaiškinti kontekstą.

Dr. Daniel Hamilton paskaita „The State of Transatlantic Relations and the Possible Impact of US Presidential Elections“

VU TSPMI kviečia į dr. Daniel Hamilton paskaitą „The State of Transatlantic Relations and the Possible Impact of US Presidential Elections“, kuri vyks rugsėjo 26 d. (pirmadienį), 17.00 val., 402 aud.

Pasibaigus Barako Obamos kadencijai, JAV užsienio politika patirs didžiulį pokytį. Bet kurio kandidato pergalė stipriai paveiks JAV transatlantinį bendradarbiavimą tiek ekonominio, tiek saugumo srityse, kas ypač svarbu Baltijos šalims. Savo paskaitoje Daniel Hamilton daugiausiai dėmesio skirs kandidatų galimybėms laimėtis, aptars jų pergalių reikšmę transatlantinei ir Europos ekonominei bei saugumo darbotvarkei. Remdamasis stipriu akademiniu pagrindu ir naujausiomisTransatlantinių santykių centro studijomis, pranešėjas daug dėmesio skirs būtent Baltijos šalims ir Europos sąjungos vietai JAV saugumo darbotvarkėje (JAV dalyvavimas NATO, šalies santykiai su Rusija ir Rytų Europos šalimis).

Ši programa įgyvendinta gavus Baltijos–Amerikos Laisvės Fondo (BAFF) finansavimą. Daugiau informacijos apie BAFF stipendijas ir lektorių paramą rasite apsilankę interneto svetainėje www.balticamericanfreedomfoundation.org

Diplomų įteikimas VU TSPMI absolventams

Birželio 16 d., penktadienį, 10:00 val. iškilmingoje ceremonijoje bus įteikti VU TSPMI bakalauro ir magistro diplomai. Įteikimas vyks Šv. Jonų bažnyčioje. Ateikite pasveikinti!