JT biuro Ženevoje Generalinio Direktoriaus Michael Møller paskaita "The UN in a World Full of Challenges"

Užsienio reikalų ministerija kartu su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu (VU TSPMI) kviečia į Jungtinių Tautų  biuro Ženevoje Generalinio Direktoriaus Michael Møller paskaitą „The UN in a World Full of Challenge", kuri vyks rugsėjo 15 d. (ketvirtadienį), 14.00 val., 402 aud.

M. Møller paskaitoje bus pristatoma, kaip Jungtinės Tautos siekia darbotvarkės 2030 įgyvendinimo, kalbama apie globalaus valdymo iššūkius ir iššūkius Jungtinių Tautų sistemai.  Po paskaitos vyks diskusija su lektoriumi.

Papildomas priėmimas į Politikos mokslų doktorantūrą

Politikos mokslų doktorantūrai skirta dar viena papildoma vieta, priėmimas į ją vyks 2017 m. rugsėjo mėnesį. Dokumentai priimami nuo rugpjūčio 29 d. iki rugsėjo 11 d. 24:00 val. Priėmimo pokalbis vyks 2017 m. rugsėjo 15 d. 13 val.

Daugiau informacijos rasite čia.

Monografijos „Rusijos raidos scenarijai: implikacijos Lietuvos ir regiono saugumui" pristatymas

Maloniai kviečiame į baigiamąją mokslinio tyrimo konferenciją ir monografijos „Rusijos raidos scenarijai: implikacijos Lietuvos ir regiono saugumui" pristatymą, kuris vyks gruodžio 13 d. (antradienį), 15 val. VU TSPMI (Vokiečių g. 10) 402 aud.

Dalyvauja doc. Dovilė Jakniūnaitė, dr. Laurynas Kasčiūnas, prof. Tomas Janeliūnas. Moderuoja Linas Kojala.

Projektą įgyvendino Rytų Europos studijų centras. Tyrimą ir knygos leidybą finansavo Lietuvos mokslo taryba pagal Reikminių tyrimų projektų priemonę, sutarties Nr. REP-7/2015.

Atviras Peter A. Hall seminaras “Methodological Developments in Comparative Politics and the Dilemmas They Pose”

Kviečiame į Harvardo universiteto profesoriausvieno žymiausių šiuolaikinės lyginamosios politinės ekonomijos tyrinėtojų Peter A. Hall atvirą metodologinį seminarą tema “Methodological Developments in Comparative Politics and the Dilemmas They Pose”. Seminaras vyks gegužės 22 d. 16:45 402 aud. Renginio kalba - anglų.

Seminare bus kalbama apie lyginamųjų tyrimų metodologinę kaitą (intensyvėjantį eksperimentų, randomizuotų kontrolinių tyrimų (randomized controlled trials), „didžiųjų duomenų“ (Big Data) naudojimą), tos kaitos atveriamas galimybes, bet taip pat ir brėžiamas ribas mūsų gebėjimui vykdyti lyginamuosius tyrimus socialiniuose moksluose.

Daugiau apie svečią skaitykite čia.

Renginys Instituto facebook paskyroje.

Vengrijos užsienio reikalų ministro Péter Szijjártó paskaita „Višegrado grupė: regioninė vertybių sanglauda ir atitikimas Europos Sąjungos sistemai"

Vilniaus universisteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su Vengrijos ambasada Vilniuje kviečia į Vengrijos užsienio reikalų ir prekybos ministro Péter Szijjártó paskaitą  „Višegrado grupė:  regioninė vertybių sanglauda ir atitikimas Europos Sąjungos sistemai“ („The Visegrad Group: regional cohesion of values and interests within the framework of the European Union”). Paskaita vyks kovo 9 d. (ketvirtadienį), 16.30 val., VU TSPMI, 402 aud. Po paskaitos vyks diskusija, kurią moderuos doc. dr. Inga Vinogradnaitė.

Dr. Deivido Šlekio mokslinės monografijos „Mąslaus Vyčio beieškant: Lietuviškos karinės minties raida ir būklė po Nepriklausomybės atkūrimo (1990-2014)” pristatymas

Gegužės 11 d. 15.00 val. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Karvedžių auditorijoje (201A aud.) vyks LKA docento ir VU TSPMI lektoriaus dr. Deivido Šlekio mokslinės monografijos „Mąslaus Vyčio beieškant: Lietuviškos karinės minties raida ir būklė po Nepriklausomybės atkūrimo (1990-2014)” pristatymas.

Renginio dalyvius, nepriklausančius Krašto apsaugos sistemos padaliniams, maloniai prašome registruotis iki gegužės 10 d. 12 val. tel. 8 52 103582 arba el. p. eva.siaulyte@mil.lt

Akademinė diskusija „25 metai pasitikėjimo kūrimo globalių iššūkių akivaizdoje"

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų Institutas kartu su Norvegijos ambasada Lietuvoje ir Šiaurės ministrų biuru kviečia į akademinę diskusiją, skirtą Lietuvos ir Šiaurės šalių diplomatinių santykių 25-mečio paminėjimui tema „25 metai pasitikėjimo kūrimo globalių iššūkių akivaizdoje“

Diskusija vyks gruodžio 16 d. (penktadienį), nuo 9:00, VU TSPMI (Vokiečių g. 10), 402 aud. Renginio programą rasite čia.

2 % GPM TSPMI bibliotekai

Šiuo metu Lietuvos Respublikos Labdaros ir paramos įstatymas sudaro galimybę mums visiems teikti paramą neatvėrus piniginės. Nuo 2004 m. kiekvienas Lietuvos pilietis iki 2% valstybei sumokėto gyventojų pajamų mokesčio gali paskirti pasirinktai organizacijai.

TSPMI taip turi galimybę gauti visų Jūsų tokiu būdu skirtą paramą. Todėl maloniai kviečiame Jus skirti 2 procentus nuo Jūsų per 2011-uosius metus sumokėto pajamų mokesčio mūsų Institutui, puoselėjančiam švietėjiškas ir akademines vertybes. Gauti pinigai būtų panaudoti naujų knygų įsigijimui.

VU TSPMI ir „Kurk Lietuvai“ alumnų moksleiviams skirtas naujienlaiškis „Aktualijos! O ką manai Tu?“

„Kurk Lietuvai“ alumnai kartu su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu ir Lietuvos internetinės žiniasklaidos asociacija 2015 m. pavasarį iniciavo ir įgyvendino pilotinį projektą „Aktualijų naujienlaiškis. O ką manai Tu?“.

Diskusija „Kaip galėtume įvertinti Lietuvos ir Gruzijos santykius šiandieninės Europos Sąjungos politikos kontekste?“

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas katu su Gruzijos ambasada Vilniuje bei Gruzijos politikos institutu Tbilisyje, Gruzijoje, kviečia į diskusiją „Kaip galėtume įvertinti Lietuvos ir Gruzijos santykius šiandieninės Europos Sąjungos politikos kontekste?“ (“How Could We Evaluate the Georgian-Lithuanian Relations In the Context of Today‘s Politics of the European Union”). Renginys vyks dviejose šalyse vienu metu interneto pagalba. Lietuvoje, Vilniuje, rinksimės balandžio 28 d. (penktadienį), 12:30 val. (Lietuvos laiku), Vokiečių g. 10, 402 aud. Renginio kalba - anglų.