JAV užsienio politika po Obamos. Susitikimas su TSPMI docente D.Jakniūnaite

Tęsiame neformalių, tačiau išsamių ir gilių diskusijų apie aktualią temą ciklą. Šįsyk Alaus bibliotekos palėpėje birželio 21 d. 18 val. svečiuosis VU TSPMI docentė, užsienio politikos ekspertė Dovilė Jakniūnaitė.

- Apie kokią Obamos užsienio politikos doktriną galime kalbėti?
- Nauji ir seni iššūkiai JAV lyderystei po rinkimų
- Kaip radikaliai nauja/s prezidetė/as gali pakeisti JAV užsienio politikos tradiciją?
- Kaip JAV prezidento rinkimai veikia Lietuvą? Kokios Europos/Rytų Europos politikos vertėtų tikėtis?

Kviečiame!

Nauja prof. Alvydo Jokubaičio knyga „Filosofas kaltina mokslininkus. Arba kas blogai su politikos mokslu?"

Profesorius Alvydas Jokubaitis išleido naują knygą, "Filosofas kaltina mokslininkus. Arba kas blogai su politikos mokslu?"

Tai šviežias, aktualus ir provokuojantis žvilgsnis į gamtos mokslo kuriamą pasaulėžiūrą, kuri ekspansyviai veržiasi į kitas žmogiškojo patyrimo sritis. Autorius užsimoja atskleisti moderniojo politikos mokslo pamatuose glūdinčią filosofiją, įvardydamas jos prielaidas ir išryškindamas svarbiausius požymius. Tai fundamentalus ir gyvas poleminis svarstymas:

Argi politikos mokslas yra neutralus pažinimo įrankis? Kaip šis mokslas keičia kasdienį politikos suvokimą? Kokią politikos sampratą jis siūlo?

Savąja politikos mokslo kritika Jokubaitis siūlo novatorišką žvilgsnį į žmogaus mokslų prigimties, esmės ir paskirties klausimus.

Rafal Lis paskaita „Lenkijos politika: istorija ir dabartis"

Trečiadienį, balandžio 27 d., Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kviečia dalyvauti Rafal Lis paskaitoje (anglų k.) „Polish Politics. History and the Present“. Renginys vyks VU TSPMI (Vokiečių g. 10) 402 aud. 17:00 val.

Paskaitos pranešėjas apžvelgs Konstitucinės teisės nesutarimus Lenkijoje, taip pat aptars Konstitucinį Tribunolą bei Lenkijos demokratijos ir konstitucionalizmo situaciją šalyje.

Nuo PoDi nepabėgsi: į Instituto erdves grįžta Politologų dienos

Nuo PoDi'16 nepabėgsi!

Su tokiu šūkiu šiais metais grįžta trankiausias ir įdomiausias metų renginys - Politologų dienos! 15 metų švenčiantis PoDi kaip ir kasmet tave įtrauks į politikos bei pramogų sūkurį, kuriame kiekvienas atras kažką nauja, prasminga bei linksma. Nepamiršk, gegužės 2-5 dienomis tavęs laukia ilgai laukta šventė. NEPABĖGSI!

PoDi'16 programa

Margarita Šešelgytė: pokyčių TSPMI tikslas – lankstesnės ir individualesnės studijos

Nuo rudens magistro ir bakalauro studijos VU TSPMI lauks atsinaujinusios – lankstesnės ir labiau pritaikomos studentų individualiems poreikiams bei interesams. Įstoję į bakalauro programą, studentai galės rinktis vieną iš trijų specializacijų, o magistro programose pagal individualius poreikius bus galima didesnę dalį kreditų susirinkti iš pasirenkamųjų dalykų, dėstomų TSPMI. Apie tai kalbamės su VU TSPMI direktoriaus pavaduotoja studijoms dr. Margarita Šešelgyte.

VU TSPMI SMD veiksmo savaitė 11 28 - 12 02

Šiais metais VU TSPMI SMD siūlo diskutuoti teisingumo, itin aktualaus politiniame gyvenime, tema, į kurią bandysime pažvelgti iš įvairių disciplinų perspektyvų. Laukia diskusijos apie socialinio teisingumo viziją ir socialinę politiką Lietuvoje, teisės ir teisingumo santykį, svarstymai apie teisingumą kaip kalbos konstruktą, istoriškai (ne)teisingus karus ir kt.

Laukite atsinaujinančios programos!

Patvirtintas kandidatų į Vilniaus universiteto tarybos narius sąrašas

Centrinė rinkimų komisija šių metų kovo 30 d. vykusio posėdžio metu patvirtino kandidatų į laisvas Tarybos narių vietas sąrašus. Kviečiame susipažinti su kandidatais į Vilniaus universiteto tarybos narius bei jų pateiktais dokumentais.

Atvirų durų dienos VU TSPMI

Apie magistro studijas institute sužinosite atvirų durų dienos renginyje gegužės 17 d. (trečiadienį). Tądien Žiemos sode (įėjimas iš kiemo pusės pro biblioteką), 17:00 val. vyks neformalus magistro programų pristatymas

Jungtinės Karalystės ambasadorės Claire Lawrence, paskaita "UK Foreign Policy After the BREXIT"

Spalio 11 d., 16.45 (304 aud.) Institute paskaitą apie Jungtinės Karalystės užsienio politiką pro Brexit skaitys Jungtinės karalystės ambasadorė Lietuvoje Claire Lawrence. Paskaitos tema “UK Foreign Policy after the Brexit”.

Pradedama registracija į „Studentas vienai dienai" paskaitas pavasario semestre

Moksleivi,

kovo 27 – balandžio 7 dienomis kviečiame sudalyvauti Vilniaus universiteto iniciatyvoje „Studentas vienai dienai“!

Šioje pavasario sesijoje bus galima aplankyti net 14–os Vilniaus universiteto padalinių organizuojamas paskaitas, kuriose galėsite susipažinti su konkrečia studijų sritimi ir studijų programa.

Registruotis į paskaitas kviečiame nuo kovo 17 dienos, paspaudus šią nuorodą.

Atkreipiame dėmesį, kad registracija į kiekvieną paskaitą vykdoma atskirai.