Pagal datą

NaujienosTSPMI

TSPMI

Dr. Daniel Hamilton paskaita „The State of Transatlantic Relations and the Possible Impact of US Presidential Elections“

VU TSPMI kviečia į dr. Daniel Hamilton paskaitą „The State of Transatlantic Relations and the Possible Impact of US Presidential Elections“, kuri vyks rugsėjo 26 d. (pirmadienį), 17.00 val., 402 aud.

Pasibaigus Barako Obamos kadencijai, JAV užsienio politika patirs didžiulį pokytį. Bet kurio kandidato pergalė stipriai paveiks JAV transatlantinį bendradarbiavimą tiek ekonominio, tiek saugumo srityse, kas ypač svarbu Baltijos šalims. Savo paskaitoje Daniel Hamilton daugiausiai dėmesio skirs kandidatų galimybėms laimėtis, aptars jų pergalių reikšmę transatlantinei ir Europos ekonominei bei saugumo darbotvarkei. Remdamasis stipriu akademiniu pagrindu ir naujausiomisTransatlantinių santykių centro studijomis, pranešėjas daug dėmesio skirs būtent Baltijos šalims ir Europos sąjungos vietai JAV saugumo darbotvarkėje (JAV dalyvavimas NATO, šalies santykiai su Rusija ir Rytų Europos šalimis). 

Ši programa įgyvendinta gavus Baltijos–Amerikos Laisvės Fondo (BAFF) finansavimą. Daugiau informacijos apie BAFF stipendijas ir lektorių paramą rasite apsilankę interneto svetainėje www.balticamericanfreedomfoundation.org 
TSPMI

Go Forward!

Kviečiame dalyvauti pokalbyje „Go forward!” apie sėkmingą karjerą ir lyderystę. Šį kartą pokalbyje dalyvauja moterys, karjeros pasiekusios tarptautinėse įmonėse. Kalbėsime apie tai, kas yra sėkminga karjera ir kas ją lemia, kokių klaidų galima išvengti karjeros kelyje.

Renginys vyks spalio 25d., 18 val., 402 aud.

Būtina išankstinė registracija.

TSPMI

VU TSPMI Alumni draugija steigia stipendijų fondą

VU TSPMI Alumni draugija, bendradarbiaudama su VU TSPMI administracija ir VU SA TSPMI, 2017 m. vasario 7 d. įsteigė VU TSPMI Alumni draugijos stipendijų fondą. Šio fondo lėšomis alumnų draugija tikisi paskatinti VU TSPMI studentus siekti aukščiausio lygio akademinių rezultatų bei tapti įkvepiančiais lyderiais savo bendruomenėje. 

TSPMI

Gegužės mėnesio atviros magistro studijų programų paskaitos

Atviros magistro studijų programų paskaitos Institute! 

Ir gegužės mėnesį kviečiame visus studentus, kuriems įdomu, ką ir kaip mokosi VU TSPMI magistro programų studentai, sudalyvauti atvirose magistro programų dalykų paskaitose. Dar daugiau apie magisto studijas Institute sužinosite atvirų durų dienos renginiuose balandžio 28 d. (ketvirtadienis). 

Atvirų magistro programų paskaitų tvarkaraštis 

TSPMI

Atvirų durų dienos VU TSPMI

Apie magistro studijas institute sužinosite atvirų durų dienos renginyje gegužės 17 d. (trečiadienį). Tądien Žiemos sode (įėjimas iš kiemo pusės pro biblioteką), 17:00 val. vyks neformalus magistro programų pristatymas 

TSPMI

Politikos ir medijų seminarai: „Nukenksminti dokumentą: karo kronika ir jos naudojimas" 05 10 18 val.

Per XX a. pagaminta daugybė kino kronikos, taip pat karų. Bet kokioje kronikoje susitinka „užklupta“ tikrovė ir jos kontrolė. Kas turi įgaliojimus „užklupti“? Kam ir kaip bus leista tai pamatyti? Kaip tai bus naudojama ir kas šį naudojimą reguliuos? Su kuo kronika gali būti derinama, o su kuo ne? Kaip ji perdirbama, pavyzdžiui, vaidybiniame kine? Kokios galios šiose derybose atitenka kronikos užsakovui (pirmiausiai valstybei), kino aparatą laikančiai rankai ir pačiai medijai – kinui?

Apie tai Antrojo pasaulinio karo, pirmiausiai – Leningrado blokados, kronikos pagrindu P&М seminare kalbės Natalija Arlauskaitė. Pranešimą komentuoja Nerijus Milerius, VU Filosofijos fakultetas.

Daugiau apie renginį rasite čia 

TSPMI

VU TSPMI mentorių ir studentų susitikimas

Karo akademijos lektorius Artūras Ševeliovas spalio 13 d. 18.30 val. TSPMI 401 aud. papasakos, kodėl dalyvavimas TSPMI Mentorystės programoje gali iš esmės pakeisti studijų metus - paversti juos efektyvesniais, įdomesniais ir dar labiau įsimintinais! Ateikite visi, dar tik svarstantys ir jau apsisprendę, dalyvauti mentorystės programoje! 

TSPMI

VU TSPMI - 25 metai įkvėpimo! Specialus gimtadienio leidinys

2017 metų vasario 7 d. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas švęs 25-ąjį gimtadienį. Prieš 25 metus kartu su Instituto įkūrimu buvo pradėta ir nauja, moderni ir įkvepianti politikos mokslų disciplina. Visą šį laiką VU TSPMI siekia ne tik aukščiausios kokybės studijų bei mokslinių tyrimų, bet ir savo studentus bei partnerius įkvėpti, paskatinti kritiškai susimąstyti ir, žinoma, veikti. Visa savaitė, vasario 6-10 dienomis, Institute bus šventinė, o jos pagrindinė idėja yra pasidžiaugti instituto bendruomene, ir jos įkvepiančiais darbais. Šventės šūkis – „25 metai įkvėpimo“. Mes švęsime tai, kad 25-erius metus su įkvėpimu kurdami save, taip pat kuriame Lietuvą ir pasaulį.

Šia ypatinga proga norime pasidalinti su jumis specialiu mūsų gimtadieniui skirtu leidiniu, kuriame rasite:

šventinės savaitės programą;

trumpus mūsų bendruomenės narių pristatymus;

interviu su VU TSPMI kūrėju ir pirmuoju direktoriumi prof. Egidijumi Kūriu.

Leidinį galite pavartyti čia.

TSPMI

Atlikta pirmoji išsami VU TSPMI alumnų apklausa: rezultatai

VU TSPMI Alumni draugija atliko studijas Institute baigusių alumnų apklausą. Domėtasi, ką alumnai mano apie studijas, kaip jiems sekasi darbo rinkoje, kaip jie vertina bendruomeninę patirtį Institute, kokie jų pasiekimai. Informacija bus naudojama tobulinant studijų procesus, Instituto bakalauro ir magistro programas, palaikant ryšį su alumnais, kviečiant juos prisijungti prie alumnų  draugijos veiklos. Apklausoje dalyvavo 512, t. y. maždaug 23proc. visų TSPMI alumnų.

VU TSPMI pranešimas dėl tikrovės neatitinkančios informacijos viešojoje erdvėje

Reaguodami į pasirodžiusią informaciją apie tai, jog Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) administracija bando „susidoroti“ su prof. habil. dr. Vytautu Radžvilu, norėtume paaiškinti kontekstą.