Akademinis Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimas srityje tęsiasi

Vasario 11 d., ketvirtadienį, VU TSPMI direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas dalyvaus tarptautiniame ekspertų seminare Osle, kur bus aptariami energetinio saugumo klausimai Šiaurės Europos ir Baltijos regione. R. Vilpišauskas skaitys pranešimą pirmojoje sesijos dalyje, kurią bus galima stebėti internete. Transliacijos pradžia – 14 val. Lietuvos laiku. Su renginio programa galima susipažinti čia.

VU TSPMI ir Norvergijos tarptautinių santykių instituto bendradarbiavimas vyksta jau ne vienerius metus. Praėjusiais metais pasirodė bendra dviejų institutų ekspertų parengta monografija „Energetinis saugumas Baltijos jūros regione: regioninis koordinavimas ir tarpusavio priklausomybės valdymas“. Ją anglų kalba galima atsiųsti čia. Vyksiančiame susitikime Osle taip pat bus aptarti tolesni bendradarbiavimo planai, telkiant dėmesį aktualiems Batijos jūros regionui klausimams – saugumui, energetikai, migracijai, regiono institucijų veiklai. Bendrame susitikime su partneriais iš Norvegijos ir kitų regiono šalių (Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vengrijos, Slovakijos) bus tariamasi dėl konkrečių mokslinių tyrimų projektų inicijavimo.