Apskritojo stalo diskusija „Metai po Maidano: pamokos bei iššūkiai Europai ir Ukrainai“

Ketvirtadienį, kovo 26 d., Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su su Kijevo nacionaliniu Taraso Ševčenkos universitetu ir LR užsienio reikalų ministerija kviečia dalyvauti apskritojo stalo diskusijoje (anglų k.) „Metai po Maidano: pamokos bei iššūkiai Europai ir Ukrainai“. Renginys vyks VU TSPMI (Vokiečių g. 10) 402 aud. nuo 10 iki 17 val.

Diskusiją sudarys dvi sesijos, kurių metu bus aptariama Rusijos agresija Ukrainoje ir jos poveikis Ukrainos santykiams su Europa. Pirmosios sesijos metu bus aptartos „hibridinio“ karo Ukrainoje pamokos, Rusijos agresijos įtaka Ukrainos „daugiafaktorinei“ užsienio politikai bei kokios yra ES ir Ukrainos išsamios ir visapusiškos laisvosios prekybos erdvės (DCFTA) sutarimo įgyvendinimo galimybės. Antrosios sesijos metu diskusija suksis apie Europos suvokimą Ukrainoje, Rusijos buvimą nuolatine nare Jungtinių Tautų Saugumo taryboje bei Krymo ir Donbaso intervencijos santykį su tarptautine teise.

Renginyje dalyvaus svečiai iš Taraso Ševčenkos universiteto - prof. Valerii Kopiika, dr. Grygorii Perepelytsia, dr. Oleksandr Shnyrkov, dr. Oleksandr Zadorozhnii – bei VU TSPMI dėstytojai dr. Erika Leonaitė ir dr. Deividas Šlekys. Renginį moderuos dr. Laurynas Jonavičius.

Renginyje taip pat dalyvaus Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Valeryi Zhovtenko bei buvęs ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas.

Detalesnę programą rasite čia. Remia LR užsienio reikalų ministerija.